Amikor Dionne lenyomta Gretzkyt

Április 5. Anno.

1919 – A spanyolnátha-járvány következtében meghal a döntős Montreal játékosa, Joe Hall.

1932 – A döntő első mérkőzésén a torontói Busher Jackson a második 20 percben triplázik és így az első játékos, aki egy harmad alatt képes mesterhármast ütni. Rangers–Leafs 4-6

1964 – Az elődöntő ötödik mérkőzésén Gordie Howe gólt üt és megszerzi karrierje 127. playoffpontját, megdöntve ezzel Maurice Richard rekordját. Blackhawks–Red Wings 3-2

1970 – Bobby Orr egy gólpasszal zárja a szezon utolsó mérkőzését, így 120 (33+87) ponttal végez az évadban és ezzel ő az első hátvéd, aki megnyeri az Art Ross-trófeát.

1980 – Akárcsak Wayne GretzkyMarcel Dionne is 137 ponttal zárja az évadot, köszönhetően a szezon utolsó mérkőzésén adott két gólpasszának. Mivel Dionne két góllal többet szerez, mint Gretzky, az Art Ross-trófeát is ő kapja. Kings–Canucks 3-5

1995 – A Montreal elcseréli Kirk MullertMathieu Schneidert és Craig Darbyt a NY Islandershez a Pierre Turgeon, Vlagyimir Malahov kettősért.

1997 – Mario Lemieux bejelenti, hogy a szezon után visszavonul.

2002 – Martin Brodeur a liga történetének első kapusa, aki hat egymást követő szezonban minimum 35 győzelmet szerez. Trashers–Devils 1-3

2003 – Peter Bondra két gólt üt, ezzel 790. pontját szerzi a Washington színeiben, amivel megdönti Mike Gartner franchise-csúcsát. Capitals–Penguins 5-3

Születésnaposok – Trevor Letowski, Gord Donnelly, Lars-Erik Sjoberg, Deryk Engelland, Clay Wilson, Alekszej Gluhov, Andrej Kuzmin.