Nekimegyünk a Znojmónak

Három sorral igyekszik megnyerni a junior EBEL első kiírását a Fehérvár. A szerdán 19 órakor kezdődő meccs az utolsó idén ebben a sorozatban.

“Zűrös, szerencsétlen meccset játszottunk a Znojmóval legutóbb – mondta  blogunknak Kiss Dávid, a Fehérvár juniorcsapatának edzője az EBYSL-döntő mindent eldöntő harmadik meccse előtt. – Úgy estünk be a meccsre egy órával a kezdés előtt, ráadásul az ellenfelünk nagyon készült ránk. Mi kihagytuk a helyzeteinket, ők viszont nagy nyugalommal használták ki az övéket, minden harmadot megnyertek.

Nagyon komoly csapatról van szó, jó részben tapasztalt, akár az EBEL-t is megjárt játékosokkal. Nem egyszerű a dolgunk, és ezt tovább nehezíti, hogy a legjobb U18-asok nem állhatnak rendelkezésünkre, de ezt lehetett tudni előre is, nincs miért panaszkodnunk. Ez lesz az utolsó EBEL-junior meccsünk a szezonban, azt megígérhetem, hogy mindent bele fogunk adni. Nekimegyünk a Znojmónak, aztán meglátjuk, mire lehet ez elég.

A meccsre három teljes sorral állunk ki. Rajna kezd a kapuban, cseréje Berényi. A támadótriók: Izsák, Tóth, Sárpátki az első, Németh, Sofron, Pillók a második, Pukli, Füri és Lengyel a harmadik sorban. Mögöttük az Árkovics–Varga, az Arany–Reiter és a Korbuly–Rusk párok bekkelnek majd.”

A székesfehérváriak abban bíznak, hogy kiváló hazai szériájuk nem szakad meg az utolsó meccsen. Eddig 26-ból 25-ször győztek a Raktár utcában a szezonban, és soha nem kaptak két gólnál többet. Összesen 135 fehérvári gólra jutott 26 találat az ellenfelektől. Viszont az egyetlen hazai vereség éppen a döntőbeli ellenfél, a Znojmo nevéhez fűződik. Ők november végén nyertek 2-1 arányban Fehérváron.

Az EBYSL győztese a képen a névadójával látható Christoph Brandner Kupát nyeri el. A névadó az egyik legismertebb osztrák hokis, a nevéhez fűződik az első olyan gól az NHL-ben, amelyet valaha osztrák jégkorongozó elért. Számos sikere után egy éve vonult vissza. 2004 óta minden nyáron a róla elnevezett akadémián 160 gyereket palléroz. Az utánpótlás-nevelésben kifejtett tevékenysége és sportolói karrierje például szolgálhat a fiatal játékosok számára.