A Sapa Fehérvár AV19 a junior EBEL bajnoka

A Fehérvár nyerte az EBYSL első kiírását, miután a két győzelemig tartó döntő harmadik, tehát utolsó meccsén 2-1-re legyőzte a Znojmót. A 60 perc sem volt elég a bajnoki cím eldöntésére, a hosszabbítást is alaposan igénybe vették a csapatok. A 80. percben Varga Arnold gólja döntött, a 2000 néző legnagyobb örömére.

Hősies győzelmet aratott Tyler Dietrich és Kiss Dávid csapata a két évvel ezelőtti cseh juniorbajnok ellenében. Az osztrák?magyar?cseh?szlovén?horvát juniorliga döntőjében az utolsó két mérkőzést úgy vívta meg a székesfehérvári csapat, hogy a teljes játékoskeretből 11 ifjúsági korú a világbajnokságon szerepel ezekben a napokban, rájuk nem számíthat a Fehérvár. Köztük az 5 legeredményesebb játékosból 3, Vincze, Kocsis és Erdély. Így mindössze három sorral tudott felállni a teljes kerettel érkező Znojmóval szemben, 1,5 sornyi alapembere nélkül.

Az első harmad sok lövést, de egy gól sem hozott. Az első találatra a 38. percig kellett várni, ekkor a magyar csapat Németh Attila révén volt eredményes, emberelőnyből. A Volán jól játszva tartotta előnyét, amit növelni nem sikerült, és az 51. percben sajnos el is fogyott, Marek Spacek egyenlített. Az eredmény nem változott,a három harmad 1-1es végeredménnyel zárult. Jöhetett a hosszabbítást, amit emberelőnyben kezdtünk ? ez volt összvissz a harmadik kiállítás a meccsen ?, de nem sikerült élni a lehetőséggel.

Kis híján az első hosszabbítás sem volt elég a döntéshez, de a végén elcserélték magukat a csehek, és az emberelőnyt Varga Arnold váltotta gólra, egész pontosan junior EBEL-bajnoki címre. A 80. percben lőtt góllal 2-1-re a Sapa Fehérvár AV19 nyert, és ezzel a döntő szériát is 2-1-re nyerte, így megnyerte a Brandner Kupát. Ne feledkezzünk el Rajna Miklós 98%-os teljesítményéről sem, a válogatott kerettag kapus 48 lövésből 47-et fogott ezen a napon.