Az SC Bern a másik svájci döntős

 

Fribourg-Gottéron–SC Bern döntőt rendeznek az NLA-ban.

A svájci elődöntőkről legutóbb akkor írtunk, amikor az EV Zug 3-2-re vezetett az SC Bern ellen. A hatodik mérkőzést, ahol hazai jégen továbbléphetett volna az EV Zug, a vendégek nyerték 4-3-ra. A mindent eldöntő hetedik találkozón pedig hiába vezettek a zugiak, végül 4-1-es berni győzelem született, így az alapszakasz két legjobb csapata jutott be a döntőbe.

Érdemes szót ejteni a kiesés elleni küzdelmekről is, az alapszakasz utolsó helyén végző SC Langnau Tigers legyűrte 4-3-ra a Rapperwil-Jona Lakerst, így utóbbi kénytelen játszani az NLB bajnokával, a Lausanne HC-val. A lausanneiak utoljára 2010-ben játszattak a feljutásért, akkor 4-3-ra maradtak alul az EHC Biellel szemben. Az NLB-győztes csapatot olyan játékosok erősítik, mint például Cristobal HuetDaniel Corso, Thomas Déruns,vagy éppen Tony Salmelainen.

Negyeddöntők
Fribourg-Gottéron (1.)–EHC Biel (8.) 4-3
4-2 4-1 3-2 4-5 1-3 3-4 6-1
SC Bern (2.)–Genéve-Servette (7.) 4-3
4-0 2-5 5-6 1-2 2-1 4-3 4-1
EV Zug (3.)–HC Lugano (6.) 4-3
2-1 1-2 2-3 4-3 5-3 1-2 4-1
Zürich Lions (4.)–HC Davos (5.) 4-3
2-3 5-3 0-3 2-3 5-1 3-2 2-0
Elődöntők
 Fribourg-Gottéron (1.)–Zürich Lions (4.) 4-1
3-2 2-1 5-4 2-5 5-4
 SC Bern (2.)–EV Zug (3.) 4-3
4-3 2-8 3-2 2-5 0-4 4-3 4-1
Döntő
Fribourg-Gottéron (1.)– SC Bern (2.) 0-0
04. 04 04. 06 04. 09 04. 11 04. 13 04. 16 04. 18

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
ECHC 17:00 ZLNMAC 3-7VÉGE
MOL 18:00 BEODAB 1-4VÉGE
MOL 18:00 DHKSCC 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 12-1VÉGE
január 24., kedd
ROM 17:30 BRASTE 13-3VÉGE
U20 18:40 AVSKMH 11-4VÉGE
január 25., szerda
NHL 01:05 PITSTL 
    • SPÍLER TV
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
U18   KMHMIS 
NHL 02:00 NYRPHI 
    • SPÍLER TV
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
EBJL 18:40 UTEMAC 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
NHL 01:00 NJDWSH 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 SJSEDM 
    • SPÍLER TV
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
    • M4 SPORT
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   HCIHKB 
NHL 01:00 AllStar
    • SPÍLER TV
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBYSL 13:10 DMJOHC 
EBYSL 13:40 MACZNO 
EBEL 17:30 DECAVS 
EBYSL 17:30 MZAVAS 
EBJL 18:00 UTEDMJ 
NHL 22:00 AllStar
    • SPÍLER TV
január 30., hétfő
EBJL 16:40 VASETO 
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
január 31., kedd
U18 18:30 DHKMIS 
KHL 19:30 SBALOK 
    • SPORT 2
február 1., szerda
U20   3.6. 
U20   4.5. 
KHL 15:00 SZJSZK 
    • SPORT 2
MOL 18:00 DABMIS 
EBJL 18:40 AVSVAS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk