Daneyko 255 meccset játszott le gól nélkül

Április 1. Anno.

1920 – A döntő ötödik meccsén a Senators 6-1-re veri a Seattle-t és megszerzi a bajnoki címet.

1947 – A Boston–Montreal elődöntő negyedik meccse előtt visszavonultatják a hazaiak korábbi játékosának, Eddie Shore-nak a kettes számú mezét. Bruins–Canadiens 1-5

1958 – Maurice Richard hetedik és egyben utolsó playoff-mesterhármasát lövi a Detroit elleni elődöntő negyedik mérkőzésén. Red Wings–Canadiens 3-4

1970 – Ed Giacomin, a New York Rangers kapusa lövés közben elcsúszik, így lövése ha csak néhány milliméterrel, de elkerüli a torontói kaput, így nem ő lesz az NHL történetének első kapusa, aki gólt szerez. Rangers–Maple Leafs 2-1

1973 – Rick MacLeish, a Flyers történetének első játékosa, aki 50 gólt üt egy szezonban és Bobby Clarke mögött a második, aki 100 pontot szerez, épp ugyanebben a szezonban. Penguins–Flyers 5-4

1978 – Mike Bossy az első újonc, aki 50 gólig jut első évében. Islanders–Capitals 3-2

1981 – Wayne Gretzky megszerzi évadbeli 103. és 104. gólpasszát, amivel megdönti Bobby Orr évadrekordját. Oilers–Rockies 4-4

1989 – Bernie Nicholls mesterhármast üt a Vancouver ellen, ezzel megszerzi szezonbeli 70. és karrierje 300. találatát. Kings–Canucks 6-4

1989 – A Pittsburgh elleni vereség után, a szezon vége előtt két mérkőzéssel a New York Rangers meneszti edzőjét, Michel Bergeront, akinek a helyét a csapat general managere, Phil Esposito veszi át. Penguins–Rangers 5-2

1993 – Pavel Bure a Vancouver történetének első játékosa, aki egy szezonban 100 pontig jut. Canucks–Lightning 5-3

2002 – A New Jersey hátvédje, Ken Daneyko zsinórban 246. mérkőzését játszotta, amin nem szerzett gólt, ezzel megdönti Rich Pilon negatív rekordját. Végül is 255 meccs után talált be. Islanders–Devils 4-2

2004 – A Boston rekordnak számító 30. döntetlenjét játszotta a szezonban. Bruins–Capitals 3-3

Születésnaposok – Scott Stevens, J.P. Dumont, Reijo Ruotsalainen, Jussi Jokinen, Darren McCarty, Dmitrij Lugin