Daneyko 255 meccset játszott le gól nélkül

Április 1. Anno.

1920 ? A döntő ötödik meccsén a Senators 6-1-re veri a Seattle-t és megszerzi a bajnoki címet.

1947 ? A Boston?Montreal elődöntő negyedik meccse előtt visszavonultatják a hazaiak korábbi játékosának, Eddie Shore-nak a kettes számú mezét. Bruins?Canadiens 1-5

1958 ? Maurice Richard hetedik és egyben utolsó playoff-mesterhármasát lövi a Detroit elleni elődöntő negyedik mérkőzésén. Red Wings?Canadiens 3-4

1970 ? Ed Giacomin, a New York Rangers kapusa lövés közben elcsúszik, így lövése ha csak néhány milliméterrel, de elkerüli a torontói kaput, így nem ő lesz az NHL történetének első kapusa, aki gólt szerez. Rangers?Maple Leafs 2-1

1973 ? Rick MacLeish, a Flyers történetének első játékosa, aki 50 gólt üt egy szezonban és Bobby Clarke mögött a második, aki 100 pontot szerez, épp ugyanebben a szezonban. Penguins?Flyers 5-4

1978 ? Mike Bossy az első újonc, aki 50 gólig jut első évében. Islanders?Capitals 3-2

1981 ? Wayne Gretzky megszerzi évadbeli 103. és 104. gólpasszát, amivel megdönti Bobby Orr évadrekordját. Oilers?Rockies 4-4

1989 ? Bernie Nicholls mesterhármast üt a Vancouver ellen, ezzel megszerzi szezonbeli 70. és karrierje 300. találatát. Kings?Canucks 6-4

1989 ? A Pittsburgh elleni vereség után, a szezon vége előtt két mérkőzéssel a New York Rangers meneszti edzőjét, Michel Bergeront, akinek a helyét a csapat general managere, Phil Esposito veszi át. Penguins?Rangers 5-2

1993 ? Pavel Bure a Vancouver történetének első játékosa, aki egy szezonban 100 pontig jut. Canucks?Lightning 5-3

2002 ? A New Jersey hátvédje, Ken Daneyko zsinórban 246. mérkőzését játszotta, amin nem szerzett gólt, ezzel megdönti Rich Pilon negatív rekordját. Végül is 255 meccs után talált be. Islanders?Devils 4-2

2004 ? A Boston rekordnak számító 30. döntetlenjét játszotta a szezonban. Bruins?Capitals 3-3

Születésnaposok ? Scott Stevens, J.P. Dumont, Reijo Ruotsalainen, Jussi Jokinen, Darren McCarty, Dmitrij Lugin

VB18 13:00 HUNUKR