JP MacCallum Ázsiai Liga-bajnok lett

A Dab.Docler és a magyar válogatottak korábbi edzője, JP. MacCallum ázsiába tette át székhelyét, a japán-koreai-kínai közös ligában, az Ázsiai Ligában szereplő Tohoku Freeblades edzője lett. A Freeblades a 42 mérkőzéses alapszakaszt a második helyen zárta, 22 pontos hátrányban az Oji Eagles mögött. Ezzel a négycsapatos rájátszásba került, ellenfele az elődöntőben az alapszakasz-harmadik Nippon Paper Cranes lett. A Freeblades a három hazai meccse közül kettőt megnyert, és az első idegenbeli fellépésén azonnal be is húzta a döntőbe jutáshoz szükséges harmadik győzelmet. A döntőben az alapszakasz két legjobbja találkozott még egyszer. Az Oji Eagles kezdett otthon háromszor. Az első mérkőzést meg is nyerte a hokkaidói csapat, de JP-ék a következő kettőn egyaránt diadalmaskodtak, így egy győzelemre kerültek a bajnoki címtől. Hachinohéban kétezernél is több szurkoló gyűlt össze a liga legfiatalabb csapatának döntőjére, és azt láthatták, hogy a válogatott Tanaka Go 39. percben szerzett góljával 1-0 arányban nyer, ezzel elhódítja a liga bajnoki címét. Két éve egyszer már ott állt a nagy siker kapujában a csapat, de akkor a Japán északi tengerpartját elpusztító szökőár-katasztrófa miatt a döntőt már nem játszhatta le a csapat a koreai Anyang Halla ellen.