Újabb keretet hirdettek az olaszok

 

Szerdától készül az egyre élesedő olasz válogatott.

Az ifjúsági válogatott Morandellt a Val Pusteria kapusa, Kosta váltotta a harmadik számú kapus posztján. A hátvédek személye három helyen változott, bekerült a keretbe a kanadai-olasz Plastino (Karlskoga, SWE-2.), valamint De Biasio (Alleghe) és Ambrosi (Bolzano). A legnagyobb változás a csatároknál történt, esetükben nem csak a személyi összetétel, hanem a keretszám is módosult, 13 fősről 16 fősre duzzadt. Csatlakozott a támadókhoz a szintén kanadai-olasz Giulio Scandella a svéd másodosztályú Oskarshamnból, továbbá Daccordo (Ritten), a svájci-olasz Diego Kostner a svájci első osztályból (Lugano), a közel 600 olasz első osztályú meccsel rendelkező Emanuel Scelfo (Ritten) és Edoardo Caletti (Milano Rossoblu). Az olasz keret még korántsem teljes, hiszen tartanak a rájátszások szerte Európában, vannak még érdekelt olasz játékosok a tengerentúlon is, tehát várni kell, mert vélhetően folyamatosan csatlakoznak a csapathoz még a honosított kanadaiak is.

Az olasz válogatott a néhány napos előjátékot követően igazából március 27-én, szerdán kezdi meg a közös jeges felkészülést a budapesti világbajnokságra. A bázis Egna lesz, hangolódásképpen pedig négy edzőmeccset játszik közvetlenül a világbajnokság előtt, április 5-én és 6-án a szlovénokkal meccselnek, 9-én és 10-én pedig az osztrák válogatottal találkoznak.

Az olasz felnőtt válogatott bő vb-kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Adam Dennis 1985 Alleghe
Philipp Kosta 1991 Val Pusteria
Thomas Tragust 1986 Innsburck (AUT)
Védők:
Andrea Ambrosi 1987 Bolzano
Christian Borgatello 1982 Bolzano
Francesco De Biasio 1985 Alleghe
Alexander Egger 1979 Bolzano
Fabian Hackoffer 1990 Ritten
Armin Helfer 1980 Val Pusteria
Armin Hofer 1987 Val Pusteria
Christian Mair (T) 1981  Val Pusteria
Nick Plastino 1986 BIK Karlskoga (SWE-2)
Ruben Rampazzo (T) 1993  Ritten
Michele Zanatta (T) 1989 Cortina
Támadók:
Anton Bernard 1989 Bolzano
Patrick Bona (T) 1981 Val Pusteria
Edoardo Caletti 1986 Milano Rossoblu
Lorenz Daccordo 1984 Ritten
Luca Felicetti 1981 Cortina
Nicola Fontanive 1985 Alleghe
Markus Gander 1989 Bolzano
Patrick Iannone 1982 Van Pusteria
Marco Insam 1989 Bolzano
Diego Iori 1986 Milano Rossoblu
Diego Kostner 1992 Lugano (SUI)
Simon Kostner 1990 JYP-Akatemia (FIN)
Michele Marchetti (T) 1994 Fassa
Jari Monferone (T) 1991 Alleghe
Max Oberrauch (T) 1984 Val Pusteria
Dominic Perna 1977 Ritten
Patrick Rizzo 1988 Aquile
Vincent Rocco 1987 Alleghe
Giulio Scandella 1983 IK Oskarhamn (SWE-2)
Emanuel Scelfo 1979 Ritten
Lukas Tauber (T) 1990 Val Pusteria
Daniel Tudin (T) 1978 Ritten

T=tartalék

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 14., hétfő
VB 16:15 KORNOR 0-3VÉGE
VB 16:15 RUSSVK 4-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CANLAT 2-1 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CZEAUT 4-3VÉGE
május 15., kedd
VB 12:15 FINUSA 6-2VÉGE
    • SPORT 1
VB 12:15 SUIFRA 5-1VÉGE
VB 16:15 BLRSVK 4-7VÉGE
VB 16:15 CANGER 3-0VÉGE
VB 20:15 LATDEN 1-0VÉGE
VB 20:15 RUSSWE 1-3VÉGE
    • SPORT 1
május 17., csütörtök
VB 16:15 RUSCAN 4-5 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 16:15 USACZE 3-2VÉGE
VB 20:15 FINSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 SWELAT 3-2VÉGE
május 19., szombat
VB 15:15 SWEUSA 6-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:15 CANSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2 (22:45)
május 20., vasárnap
VB 15:45 USACAN 4-1VÉGE
    • SPORT 2 (18:15)
VB 20:15 SWESUI 3-2 BVÉGE
    • SPORT 2
Partnerünk