Újabb keretet hirdettek az olaszok

 

Szerdától készül az egyre élesedő olasz válogatott.

Az ifjúsági válogatott Morandellt a Val Pusteria kapusa, Kosta váltotta a harmadik számú kapus posztján. A hátvédek személye három helyen változott, bekerült a keretbe a kanadai-olasz Plastino (Karlskoga, SWE-2.), valamint De Biasio (Alleghe) és Ambrosi (Bolzano). A legnagyobb változás a csatároknál történt, esetükben nem csak a személyi összetétel, hanem a keretszám is módosult, 13 fősről 16 fősre duzzadt. Csatlakozott a támadókhoz a szintén kanadai-olasz Giulio Scandella a svéd másodosztályú Oskarshamnból, továbbá Daccordo (Ritten), a svájci-olasz Diego Kostner a svájci első osztályból (Lugano), a közel 600 olasz első osztályú meccsel rendelkező Emanuel Scelfo (Ritten) és Edoardo Caletti (Milano Rossoblu). Az olasz keret még korántsem teljes, hiszen tartanak a rájátszások szerte Európában, vannak még érdekelt olasz játékosok a tengerentúlon is, tehát várni kell, mert vélhetően folyamatosan csatlakoznak a csapathoz még a honosított kanadaiak is.

Az olasz válogatott a néhány napos előjátékot követően igazából március 27-én, szerdán kezdi meg a közös jeges felkészülést a budapesti világbajnokságra. A bázis Egna lesz, hangolódásképpen pedig négy edzőmeccset játszik közvetlenül a világbajnokság előtt, április 5-én és 6-án a szlovénokkal meccselnek, 9-én és 10-én pedig az osztrák válogatottal találkoznak.

Az olasz felnőtt válogatott bő vb-kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Adam Dennis 1985 Alleghe
Philipp Kosta 1991 Val Pusteria
Thomas Tragust 1986 Innsburck (AUT)
Védők:
Andrea Ambrosi 1987 Bolzano
Christian Borgatello 1982 Bolzano
Francesco De Biasio 1985 Alleghe
Alexander Egger 1979 Bolzano
Fabian Hackoffer 1990 Ritten
Armin Helfer 1980 Val Pusteria
Armin Hofer 1987 Val Pusteria
Christian Mair (T) 1981  Val Pusteria
Nick Plastino 1986 BIK Karlskoga (SWE-2)
Ruben Rampazzo (T) 1993  Ritten
Michele Zanatta (T) 1989 Cortina
Támadók:
Anton Bernard 1989 Bolzano
Patrick Bona (T) 1981 Val Pusteria
Edoardo Caletti 1986 Milano Rossoblu
Lorenz Daccordo 1984 Ritten
Luca Felicetti 1981 Cortina
Nicola Fontanive 1985 Alleghe
Markus Gander 1989 Bolzano
Patrick Iannone 1982 Van Pusteria
Marco Insam 1989 Bolzano
Diego Iori 1986 Milano Rossoblu
Diego Kostner 1992 Lugano (SUI)
Simon Kostner 1990 JYP-Akatemia (FIN)
Michele Marchetti (T) 1994 Fassa
Jari Monferone (T) 1991 Alleghe
Max Oberrauch (T) 1984 Val Pusteria
Dominic Perna 1977 Ritten
Patrick Rizzo 1988 Aquile
Vincent Rocco 1987 Alleghe
Giulio Scandella 1983 IK Oskarhamn (SWE-2)
Emanuel Scelfo 1979 Ritten
Lukas Tauber (T) 1990 Val Pusteria
Daniel Tudin (T) 1978 Ritten

T=tartalék

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
ECHC 17:00 ZLNMAC 3-7VÉGE
MOL 18:00 BEODAB 1-4VÉGE
MOL 18:00 DHKSCC 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 12-1VÉGE
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   KMHMIS 
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk