Kiváló hangulatú szlovák juniordöntő

A Banska Bystrica és a Slovan Bratislava szó szerint vérre menő küzdelmet vív az aranyéremért.

A 3 győzelemig tartó finálé első két meccsét jelentős meglepetésre a besztercebányaiak nyerték, ráadásul mindkettőt Pozsonyban. Fokozott várakozás előzte meg a harmadik meccset, odahaza szerettek volna bajnokot avatni a kis csapat szurkolói, ezért kétezren gyűltek össze az U20-as találkozóra. Nem is indult rosszul a mérkőzés, mi több, az 56. percig vezettek is a hazaiak. Ám ekkor egyenlített a Slovan, és ettől elszabadultak az indulatok. Mindez a lenti videón is látható.

Súlyos sportszerűtlenségekkel tarkított verekedés kezdődött, az egyik pozsonyi példátlan módon hátulról ütött le egy védtelen besztercebányait – 4:45 környékén a 13-as számú kék játékos, Enrico Misko mozdulatát érdemes figyelni –, aki a jégen is maradt az attak után. A meccset végül büntetőkkel húzták be a slovanosok, 2-1-re. A vidám folytatásra hétfőn kerül sor, szintén a szlovákiai vidéki városban.

Az eseményeknek némi magyar vonatkozásuk is van. Michal Salka, a Slovan első soros centere 45 meccset játszott a szezonban az MHL-ben a Patriot Budapest színeiben. A kiváló támadó ezen a meccsen belőtte a rábízott első büntetőt.  Érdekesség, hogy a Slovan U20-as csapatában ott van a KHL-es csapat két alapembere, Marko Dano és Tomas Mikus is.