A Skelleftea átgázolt a Brynasen

 

Svédországban nem voltak olyan szorosak a negyeddöntők, mint Európa többi topligájában.

Az alapszakaszt megnyerő Skelleftea nem kímélte a Brynast, mindegyik győzelmük legalább háromgólos volt, Joacim Eriksson és Markus Svensson két-két mérkőzésen kapott lehetőséget, mindkét kapus jegyzett egy-egy shutoutot a söprés során. A Modo kieséséről már írtunk, a Hári Jánost nélkülöző csapat egyszer tudott nyerni, a végső, ötödik találkozó hosszabbításban dőlt el, ahol a karlstadiak kapitánya, Rickard Wallin lőtte tovább a Farjestadot.

A legszorosabb párharcot a Lulea és a Frölunda hozta össze, öt mérkőzésen keresztül mindig a hazai csapat nyert, ám hatodjára már Göteborgban a Lulea nyert. Az alapszakaszban negyedik helyen végző HV71 számára idén is csak az első körig jutott a playoffban, ugyanis hiába nyerte meg az első mérkőzést 6-0-ra a Linköping ellen, a későbbiekben már nem tudtak nyerni, kétszer hosszabbításban 5-4-re, kétszer pedig 6-1-re buktak el.

Az Elitserien elődöntőiben a Skelleftea a Linköpinggel, míg a Farjestad a Luleával találkozik.

Negyeddöntők
Skelleftea (1.)–Brynas (8.) 4-0
5-0 7-3 4-1 4-0
Farjestad (2.)–MODO (7.) 4-1
4-2 5-3 2-1 4-5 1-0
Lulea (3.)–Frölunda (6.) 4-2
5-2 0-2 3-1 3-4 4-1 4-2
HV71 (4.)–Linköping (5.) 1-4
6-0 1-6 4-5 4-5 1-6
Elődöntők
 Skelleftea (1.)–Linköping (5.) 0-0
03. 28 03. 30 04. 01 04. 03 04. 05 04. 07 04. 09
Farjestad (2.)–Lulea (3.) 0-0
03. 29 03. 31 04. 02 04. 04 04. 06 04. 08 04. 10
Döntő
04. 13 04. 14 04. 16 04. 18 04. 20 04. 22 04. 24

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1ÉLŐ
U20 14:45 G99DHK ÉLŐ
U20 15:50 SLLMAC 
EWHL 17:30 SKPKMH INFO
KK 17:30 BRATXU INFO
U18 18:00 ETOKMH INFO
U18 18:30 MACMIS INFO
U18 19:00 UTEVAS INFO
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk