Kógerék kikaptak, de jól állnak

Hiába lőttek jóval többet kapura, a Florida mégis kikapott az ECHL egyik legjobb csapata, a Cincinnati ellen hazai pályán pénteken. a borzalmas védekezés és a lesújtó kapusteljesítmény pecsételte meg Kógerék sorsát. Jesse Deckert kapus 43 perc alatt 18 lövést kapott, és ebből 4 talált utat a hálóba, ami 77%-os teljesítmény. Ezzel együtt meglehetett volna ez a meccs is, hiszen az első harmadban még csak 1-0 volt a vendégek javára. A második harmadban mindössze hétszer próbálkozott a Cincinnati, ebből azonban két gólt is szereztek, az utolsót 26 másodperccel a harmad vége előtt. A meccs feltehetően itt, illetve a harmadik harmad elején ment el, amikor a 42. percben emberelőnyből, a 47. percben pedig egyenlő létszám mellett is betlizett a hazai védelem. Kógerék az 56. percben megszerezték második góljukat, majd emberelőnybe kerültek és a kapust is lehozták, de ebből is a Cincinnati volt eredményes, kialakítva a 6-2-es végeredményt.

Kóger pontot nem szerzett, az ötödik kapott gólnál volt fent a jégen, így mínusz eggyel zárta a találkozót. Veresége ellenére a Florida hetedik Keleten, 67 meccsen szerzett 79 pontjával 59%-on áll. Mögötte a Toledónak eggyel több lejátszott mérkőzés mellett ugyanannyi pontja van, míg a 9. Kalamazoo kilencpontos hátrányban van. A Florida szombaton még egyszer játszik a már playoffhelyen álló, sőt, divíziógyőztes Cincinnatival, majd az Orlando csapata elleni négy mérkőzéssel zárja az alapszakaszt. Mindez azt jelenti, hogy ha a magyar csatár nem vált csapatot vagy nem bont szerződést az idény hátralévő részében, akkor aligha tud részt venni a budapesti világbajnokságon.