Csehországban is az esélyesebbek léptek tovább

 

Az elődöntőbe az alapszakasz legjobb négy csapata jutott.

A leggyorsabban a Slavia Praha zárta le a negyeddöntőjét, az ötödik mérkőzésen négygólos győzelmet aratott az NHL-esei nélkül gyengélkedő Rytíri Kladno ellen, Vladimir Ruzicka két gólt lőtt, a 24 éves játékos edzője saját édesapja, aki szintén Vladimir Ruzicka. Az alapszakaszt megnyerő PSG Zlín idegenben jutott tovább, a hatodik találkozón Zdenek Okal szerezte az egyetlen gólt.

Két párharc viszont hét meccsen dőlt el, a Skoda Plzen és a Verva Litvínov hetedik összecsapásán mindkét csapat vezetett, a plzeniek léptek tovább az amerikai Nick Johnson győztes találatával. A Slavia után a másik fővárosi csapat, a Sparta viszont nem jutott tovább, az Ocelári Trinec otthonában öt gólt kaptak a prágaiak, a trineciek szlovák kapusa, Peter Hamerlík shutoutnak örülhetett.

A cseh Extraliga elődöntőiben PSG Zlín–Ocelári Trinec és Slavia Praha–Skoda Plzen párharcokat rendeznek.

Első kör
Kladno (7.)–Pardubice (10.) 3-2
2-1 3-2 1-3 2-3 1-0
Ceské Budejovice (8.)–Vítkovice (9.) 2-3
3-0 0-4 2-1 1-5 2-3
Negyeddöntők
Zlín (1.)–Vítkovice (9.) 4-2
3-1 2-1 3-4 4-5 4-0 1-0
Slavia Praha (2.)–Kladno (7.) 4-1
4-0 3-1 0-1 5-1 4-0
Plzen (3.)–Litvínov (6.) 4-3
0-1 2-1 0-3 4-3 1-2 5-2 4-3
Trinec (4.)–Sparta Praha (5.) 4-3
4-0 3-4 4-3 4-5 6-3 1-3 5-0
Elődöntők
Zlín (1.)– Trinec (4.) 0-0
03. 24 03. 25 03. 28 03. 29 04. 01 04. 03 04. 05
Slavia Praha (2.)–Plzen (3.) 0-0
03. 26 03. 27 03. 30 03. 31 04. 02 04. 04 04. 06
Döntő
04. 09 04. 10 04. 13 04. 14 04. 17 04. 19 04. 21

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 4-3ÉLŐ
január 18., szerda
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk