Csehországban is az esélyesebbek léptek tovább

 

Az elődöntőbe az alapszakasz legjobb négy csapata jutott.

A leggyorsabban a Slavia Praha zárta le a negyeddöntőjét, az ötödik mérkőzésen négygólos győzelmet aratott az NHL-esei nélkül gyengélkedő Rytíri Kladno ellen, Vladimir Ruzicka két gólt lőtt, a 24 éves játékos edzője saját édesapja, aki szintén Vladimir Ruzicka. Az alapszakaszt megnyerő PSG Zlín idegenben jutott tovább, a hatodik találkozón Zdenek Okal szerezte az egyetlen gólt.

Két párharc viszont hét meccsen dőlt el, a Skoda Plzen és a Verva Litvínov hetedik összecsapásán mindkét csapat vezetett, a plzeniek léptek tovább az amerikai Nick Johnson győztes találatával. A Slavia után a másik fővárosi csapat, a Sparta viszont nem jutott tovább, az Ocelári Trinec otthonában öt gólt kaptak a prágaiak, a trineciek szlovák kapusa, Peter Hamerlík shutoutnak örülhetett.

A cseh Extraliga elődöntőiben PSG Zlín–Ocelári Trinec és Slavia Praha–Skoda Plzen párharcokat rendeznek.

Első kör
Kladno (7.)–Pardubice (10.) 3-2
2-1 3-2 1-3 2-3 1-0
Ceské Budejovice (8.)–Vítkovice (9.) 2-3
3-0 0-4 2-1 1-5 2-3
Negyeddöntők
Zlín (1.)–Vítkovice (9.) 4-2
3-1 2-1 3-4 4-5 4-0 1-0
Slavia Praha (2.)–Kladno (7.) 4-1
4-0 3-1 0-1 5-1 4-0
Plzen (3.)–Litvínov (6.) 4-3
0-1 2-1 0-3 4-3 1-2 5-2 4-3
Trinec (4.)–Sparta Praha (5.) 4-3
4-0 3-4 4-3 4-5 6-3 1-3 5-0
Elődöntők
Zlín (1.)– Trinec (4.) 0-0
03. 24 03. 25 03. 28 03. 29 04. 01 04. 03 04. 05
Slavia Praha (2.)–Plzen (3.) 0-0
03. 26 03. 27 03. 30 03. 31 04. 02 04. 04 04. 06
Döntő
04. 09 04. 10 04. 13 04. 14 04. 17 04. 19 04. 21

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
május 18., csütörtök
VB 16:15 RUSCZE 3-0VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:15 USAFIN 0-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CANGER 2-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 SUISWE 1-3VÉGE
    • SPORT 1 (23:30)
május 20., szombat
INL 09:00 MSKPHC 5-3VÉGE
INL 10:00 PHCMAC 3-7VÉGE
INL 11:00 MACMSK 2-5VÉGE
INL 12:15 ETOSZE 12-1VÉGE
INL 13:05 SZEROK 0-17VÉGE
INL 13:40 ROKETO 1-3VÉGE
VB 15:15 CANRUS 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:15 SWEFIN 4-1VÉGE
    • SPORT 2
május 21., vasárnap
VB 16:15 RUSFIN 5-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:45 CANSWE 1-2 BVÉGE
    • C8 (SPORT 2 22:00)
május 24., szerda
NHL 02:05 OTTPIT 
    • SPÍLER TV
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk