Csehországban is az esélyesebbek léptek tovább

 

Az elődöntőbe az alapszakasz legjobb négy csapata jutott.

A leggyorsabban a Slavia Praha zárta le a negyeddöntőjét, az ötödik mérkőzésen négygólos győzelmet aratott az NHL-esei nélkül gyengélkedő Rytíri Kladno ellen, Vladimir Ruzicka két gólt lőtt, a 24 éves játékos edzője saját édesapja, aki szintén Vladimir Ruzicka. Az alapszakaszt megnyerő PSG Zlín idegenben jutott tovább, a hatodik találkozón Zdenek Okal szerezte az egyetlen gólt.

Két párharc viszont hét meccsen dőlt el, a Skoda Plzen és a Verva Litvínov hetedik összecsapásán mindkét csapat vezetett, a plzeniek léptek tovább az amerikai Nick Johnson győztes találatával. A Slavia után a másik fővárosi csapat, a Sparta viszont nem jutott tovább, az Ocelári Trinec otthonában öt gólt kaptak a prágaiak, a trineciek szlovák kapusa, Peter Hamerlík shutoutnak örülhetett.

A cseh Extraliga elődöntőiben PSG Zlín–Ocelári Trinec és Slavia Praha–Skoda Plzen párharcokat rendeznek.

Első kör
Kladno (7.)–Pardubice (10.) 3-2
2-1 3-2 1-3 2-3 1-0
Ceské Budejovice (8.)–Vítkovice (9.) 2-3
3-0 0-4 2-1 1-5 2-3
Negyeddöntők
Zlín (1.)–Vítkovice (9.) 4-2
3-1 2-1 3-4 4-5 4-0 1-0
Slavia Praha (2.)–Kladno (7.) 4-1
4-0 3-1 0-1 5-1 4-0
Plzen (3.)–Litvínov (6.) 4-3
0-1 2-1 0-3 4-3 1-2 5-2 4-3
Trinec (4.)–Sparta Praha (5.) 4-3
4-0 3-4 4-3 4-5 6-3 1-3 5-0
Elődöntők
Zlín (1.)– Trinec (4.) 0-0
03. 24 03. 25 03. 28 03. 29 04. 01 04. 03 04. 05
Slavia Praha (2.)–Plzen (3.) 0-0
03. 26 03. 27 03. 30 03. 31 04. 02 04. 04 04. 06
Döntő
04. 09 04. 10 04. 13 04. 14 04. 17 04. 19 04. 21

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 
U18 17:40 AVSKMH 
MK 18:00 UTEMIS 
U18 18:00 MISMAC 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk