Szélig kiváló formában, Sebőkék kiestek

A péntekihez hasonló izgalmak jellemezték a Briancon második Rouenban játszott mérkőzését a Ligue Magnus elődöntőjében. Pénteken négy év után első alkalommal tudtak nyerni Széligék és szombaton, a második mérkőzésen is komoly ellenállást fejtettek ki az elmúlt évek legerősebb francia klubja ellen. Izgalmasan alakult a meccs, az első harmadban a Briancon szerzett vezetést, majd a hazaiak egyenlítettek és átvették a vezetést is, de Széligék újabb két góllal még az első húsz perc letelte előtt egyenlíteni tudtak. A második harmad a Rouené volt, két gólt szerezve ismét átvették a vezetést. A záró periódus első és brianconi egyenlítést eredményező gólját Szélig Viktor szerezte, aki az elődöntő alatt káprázatos formában játszik, hiszen két mérkőzésen egy gólnál és két gólpassznál jár. Nyolc perccel a játékidő vége előtt azonban kettős előnybe kerültek a hazaiak, amit ki is használtak, majd a 17. percben kettőre növelték az előnyt. Még innen is volt azonban visszaút, hiszen a 19. perc legelején egy gólra zárkózott fel a Briancon. A hátralévő két percben azonban nem sikerült az egyenlítő gólt megszerezni, így maradt a 6-5.

Győzelmével a Rouen egyenlített a három nyert mérkőzésig tartó párharcban, a következő két mérkőzés Brianconban rendezik, kedden és szerdán. A másik ágon a szintén esélyesebb Angers szintén egyenlített otthon az Epinal ellen.

Sebők Balázs számára véget ért a szezon, hiszen klubja, a Karpat a finn junior SM-liiga negyeddöntőjének utolsó mérkőzésén 4-3-as vereséget szenvedett hazai pályán a Lukkótól. Ezzel 3-2-es összesítéssel a Lukko jutott az elődöntőbe. Sebők Balázs ezen a meccsen pontot nem szerzett, egy lőtt és egy kapott gólnál volt a jégen.

A South Carolina visszavágott a Floridának a három nappal korábban elszenvedett vereségért. Az első harmadban a vendégek húztak el 2-0-ra, a másodikban Kógerék egyenlítettek, a harmadikban egyet lőtt a Stingrays előnyben, egyet pedig 64 másodperccel a vége előtt üres kapura, így alakult ki a 2-4-es végeredmény. Kóger pontot nem szerzett, az utolsó, üres kapus gólnál a jégen volt, így mínusz eggyel zárta a mérkőzést.

Cimkék: , , , , , , , ,

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN INFO