Chicagói nyolcas Dallasban

A Washington jelenlegi edzőjét, Adam Oatest hatalmas ováció, videóüzenet  és taps fogadta Bostonban. A Bruins korábbi játékosa még mindig igen népszerű a városban, és mint a Capitals edzője, először látogatott korábbi sikerei helyszínére. Ám a korong bedobásával minden visszatért a normál kerékvágásba. A Horton, Lucic, Krejci trió három pontot szerzett, a Boston átgázolt a Capitalson, és az ünnepelt szomorúan távozott.

Zsinórban nyolcadik mérkőzést szerezte meg a Pittsburgh. A New York Rangers elleni mérkőzés hőse a 23 védéssel 23. hibátlan mérkőzést játszó Marc-Andre Fleury volt. A Pittsburgh kapusa ezzel a shutouttal a csapat történetének új rekordere lett, megelőzve a korábbi csúcstartót, Tom Barrassót.

Mérföldkőhöz érkezett Dany Heatley és Devin Setoguchi, a Wild két játékosa, előbbi karrierje 400., utóbbi két gól mellett 100. gólpasszát jegyezte.  A két játékos kiváló játéka elég volt a sima győzelemhez Colorado elleni mérkőzésen.

Az Ottawa csak a második harmadban nyújtott elfogadható teljesítményt, amikor három gólt ütött, de ez elég volt ahhoz, hogy döntetlent játsszon a Buffalóval. A ráadásban is jobbak voltak a hazaiak, mégis a Senators ütött gólt Kyle Turris révén, bezsebelve ezzel az extra pontot.

A Columbus-Phoenix mérkőzésen mind Bobrovszkij, mind Smith kapuja érintetlen maradt 65 perc során, így a Blue Jackets zsinórban negyedik olyan mérkőzését játszotta, ahol a büntetők döntöttek. Ebben végül a hazaiak bizonyultak jobbnak, mert Anyiszimov és Letestu is betalált, miközben Bobrovszkij is hibátlan maradt.

A Carolina legyőzésével zsinórban öt hazai vereség után tudott nyerni a Tampa. A győzelem különösen emlékezetes marad Ondrej Palatnak és Tyler Johnsonnak, akik pályafutásuk első gólját szerezték az NHL-ben.

A New Jersey elleni mérkőzésen első pontját szerezte az NHL-ben Jarred Tinordi is, a legendás bekk, Mark Tinordi fia. Az ifjabbik Tinordi Tomas Plekanec győztes góljához asszisztált, így a Montreal egyvégtében ötödik győzelmét szerezte meg és továbbra is vezeti a Keleti Konferenciát.

Saját magának tette nehézzé a kanadai rangadót a Winnipeg. A kétgólos Blake Wheeler vezette Jets már 4-1-re is vezetett Torontóban, innen jöttek vissza hazaiak a szintén kétgólos Joffrey Lupul vezetésével. A hosszabbítás nem hozott változást az eredményben, így a szétlövésre maradt minden, ahol csak a 10. kör döntött, Zach Bogosian jóvoltából a Winnipeg javára. Ez volt a liga történetében a 21. alkalom, hogy a szétlövés tíz körig elment, utoljára több mint két éve, 2011. február 15-én a Buffalo győzte le a Montreal hasonló módon.

A Winnipeghez hasonlóan a NY Islanders is háromgólos előnyről hagyta visszajönni aktuális ellenfelét. A Florida a záró 20 percben 103 másodperc alatt ugyan ledolgozta hátrányát, de ezzel ellőtte minden puskaporát. Casey Cizikas góljára már nem maradt erő válaszolni, így a Szigetlakók, ha nehezen is, de begyűjtötték a két pontot Floridában.

A bombaformában lévő Chris Stewart gólja döntött a St. Louis?Anaheim mérkőzés hosszabbításának 45. másodpercében. Stewart az elmúlt 18 mérkőzésen, azaz február 9. óta 24 pontot termelt. Ettől jobb mutatója ezen időszak alatt csak a 30 pontos Crosbynak és a 25 pontos Kunitz, Voracek párosnak van.

Hatalmas pofonba szaladt bele a Dallas hazai pályán, ugyanis nyolc gólt kapott a Chicagótól. Igazi csapatmunkát mutatott be a Blackhawks, 5 játékosa is három pontot termelt. A mérkőzést 1-7 után Patrick Kane csodagólja zárta le, ami biztos szereplője az év végi összefoglalóknak.

Alex Burrows két gólja keretbe foglalt a Detroit öt találatát, közte Abdelkader és Zetterberg dupláját. A Canucks csatára már a hatodik másodpercben megszerezte a vezetést, amivel megdöntötte Trevor Linden 1994. január 16-án az Anaheim ellen felállított csapatcsúcsát. De hiába a jó kezdés ezután jött a Redwings svéd különítménye és könnyedén megfordította az eredményt. Burrows második találata 1-5 után csak Howard kapus statisztikai lapját rontotta.

A nap utolsó mérkőzésén ismét kaliforniai rangadót rendeztek. Most a Királyok fogadták a Cápákat, és hasonlóan a Detroithoz, könnyed 5-2-es győzelmet arattak. A bajnokcsapat legjobbja a pályafutása során először duplázni tudó Kyle Clifford volt.