Fehérvár?Jesenice 3-1

Ahogy Fekti István remélte, tovább tartja remek formáját hazai jégen a Fehérvár EBYSL-csapata, az osztrák bázisú U20-as bajnokság elődöntőjének első meccsén szoros küzdelemben győzte le a Jesenicét. Rajnával a kapuban erősen kezdett a Volán, az első harmadban jóval többször lőtt kapura, mint ellenfele. Sajnos gól egyik próbálkozásból sem született, pedig két percig emberelőnyben is próbálkozhatott a Fehérvár. A második húsz percet viszont szinte azonnal góllal kezdte a csapat. Alig telt el egy perc, amikor Németh Attila értékesítette Sárpátki és Tóth Gergő passzát. Sajnos összesen hét perc emberhátrányt is összeszedett a Fehérvár, Rusk kisbüntetése után Reisz hátulról lökésért 5+20-at kapott. Az előnyökkel még nem sikerült élniük a vendégeknek, de nem egészen fél perccel a szünet előtt végül Bizalj egyenlíteni tudott, már egyenlő létszám mellett.

Szerencsére újból sikerült hamar vezetést szerezni. A szünetet követő buli után Vincze és Kocsis átadásából Erdély Csanád szerzett újabb gólt. Ezt leszámítva  a kapusok remekül védtek, újabb gól nem is született sokáig. A vendégek az egygólos hátrányban meglehetősen korán, már 58:14-nél lehozták a kapust, hogy kiharcolják legalább a hosszabbítást. Kísérleteiket nem koronázta siker, mi több, 12 másodperccel a vége előtt Vincze Péter az üres kapuba talált, amivel beállította a 3-1-es végeredményt. A 6-700 főnyi közönség kiegyenlített mérkőzést láthatott.

A folytatás a kosárlabda EB-re készülő Jesenice helyett Bledben követezik, a Fehérvár egy győzelemre van a döntőtől.