79 éve jelent meg a St. Patrick’s Day a hokiban

Március 17. Anno.

1934 ? Szent Patrik napján King Clancy, a Toronto játékosa egy speciális zöld lóherés mezben játszik egy harmadot a New York ellen. Maple Leafs?Rangers 3-2

1940 ? A szezon utolsó mérkőzésén a bostoni Milt Schmidt, Woody Dumart, Bobby Bauer sor ismét megállíthatatlan és az NHL pontlista első, második és harmadik helyén végeznek.

1945 ? A detroiti Bill ?Flash? Hollett az első védő, aki húsz gólt üt egy szezonban. Red Wings?Maple Leafs 4-3

1955 ? Négy nappal korábban, a Frank Udvardi vezette Montreal?Boston mérkőzésen Maurice Richard, a hazaiak csatára megüti Cliff Thompson vonalbírót, amiért Clarence Cambell ligaelnök eltiltja a szezon végéig, beleértve a playoffot is. A hír hallatán komoly zavargások törnek ki Montreal utcáin.

1959 ? John Wilson, a Detroit játékosa 509. mérkőzését játszotta, amivel megdönti Murray Murdoch vasemberrekordját. Red Wings?Blackhawks 2-0

1987 ? A Philadelphia csatára, Tim Kerr a liga történetének hetedik játékosa, aki négy egymást követő szezonban 50 gólt szerez. Flyers?Rangers 4-1

1990 ? A Minnesota újonca, Mike Modano karrierje első mesterhármasát szerzi. Penguins?North Stars 2-6

1990 ? Wayne Gretzky egymást követő tizedik szezonjában szerez minimum 100 gólpasszt. Kings?Bruins 5-4

1990 ? Szergej Milnyikov az első szovjet születésű kapus, aki NHL-mérkőzésen diadalmaskodik. Nordiques?Flyers 6-3

1993 ? A NY Rangers megszerzi Esa Tikkanent az Edmontontól Doug Weightért cserébe.

2001 ? A Toronto centere, Mats Sundin három pontot szerez, ezzel ő lesz minden idők legeredményesebb svéd játékosa, megelőzve az addig 856 pontos Tomas Sandströmöt. Panthers?Maple Leafs 3-5

Születésnaposok ? Craig Ramsay, Bobby Ryan, Andrew Ference, Mikael Backlund.