72 éves a kapuslehozatal

Március 16. Anno.

1923 ? Az első alkalom, hogy testvérek kerülnek szembe egymással a Stanley Kupában. Cy Denneny és George Boucher az Ottawa Senators, Corb Denneny és Frank Boucher a Montreal Maroons színeiben.

1939 ? Az Americans kapusa, Earl Robertson lábsérülést szenved a New York elleni meccsen, helyére a harmadik harmadban a hátvéd Roger Jenkins áll, aki hét gólt kap a záró harmadban. Americans?Rangers 5-11

1941 ? A Chicago edzője, Paul Thompson az első, aki lehozza a kapusát, hogy extra játékost küldjön be a helyére, de ez sem segít. Blackhawks?Maple Leafs 0-3

1947 ? A Detroit játékosa, Billy Taylor hét gólpasszt ad a Chicago ellen, amivel új NHL-rekordot állít fel. Blackhawks?Red Wings 6-10

1961 ?Bernie Geoffrion 50. gólját üti a szezonban, ezzel Maurice Richard után a második játékos, aki eléri ezt a határt. Canadiens?Maple Leafs 5-2

1966 ? A Montreal és a Toronto játékosai 65 másodperc alatt négy gólt szereznek, ami új NHL-rekord. Maple Leafs?Canadiens 2-7

1993 ? A ligához újoncként csatlakozó Tampa Bay játékosa, Brian Bradley 39. alkalommal eredményes a szezonban. Elsőéves csapat játékosa sosem szerzett eddig ennyi gólt, a korábbi csúcsot a buffalói Gil Perreault jegyzi 38 góllal 1971-ből. Lightning?Whalers 4-3

1995 ? A Quebec visszavonultatja Michel Goulet 16-os számát. Nordiques?Penguins 3-2

2002 ? Az 1240 győzelemmel álló edző, Scotty Bowman pályafutása 578. vereségét szenvedi el, amivel megelőzi az addigi listavezető Al Arbourt. Red Wings?Bruins 1-2

Születésnapok ? Roger Crozier, Brian Mullen, Greg Johnson, Duane Sutter, Kim Johnsson, Tyler Arnason, Jamie Rivers, Jiri Tlusty, Brandon Prust.