A Chicago 80 éve vonult le a jégről

Március 14. Anno.

1908 ? Newsy Lalonde két gólt szerez, ezzel a Montreal megvédi a a bajnoki címét a Torontóval szemben. Wanderers?Trolley Leaguers

1929 ? George Hainsworth szezonbeli 22. hibátlan mérkőzése. Canadiens?Maroons 1-0

1933 ? A Chicago edzőjét, Tom Gormant kiállították, a játékosok tiltakozásul levonultak a jégről és nem is tértek vissza. Bruins?Blackhawks 1-0

1944 ? A bostoni Herb Cain két gólpasszt ad, ezzel már 75 pontos a szezonban, ami új NHL-rekord. Bruins?Blackhawks 6-4

1962 ? Maurice Richard után Gordie Howe a második játékos, aki eléri az 500 gólos álomhatárt. Red Wings?Rangers 2-3

1971 ? A Vezina-győztes és HHOF-kapus Ken Dryden első mérkőzése a Montreal színeiben. Penguins?Canadiens 1-5

1981 ? A torontói Darryl Sittler pályafutása 18. tripláját szerzi, közte a 365. gólját, amivel megdönti Dave Keon franchise-csúcsát. Maple Leafs?Capitals 5-3

1984 ? A torontói Rick Vaive két gólt szerez és zsinórban harmadszor éri el az 50 gólos határt. Maple Leafs?North Stars 3-3

1986 ? Paul Coffey két gólt és hat gólpasszt hoz össze és ezzel beállítja Tom Bladon nyolcpontos, hátvédekre vonatkozó NHL-csúcsát. Oilers?Redwings 12-3

1991 ? Wayne Gretzky zsinórban 18. mérkőzésén ad legalább egy gólpasszt, ezzel megdönti Paul Coffey ligarekordját. Kings?Blackhawks 3-6

1996 ? A NY Rangers megszerzi Marty McSorleytJari Kurrit és Shane Churlat, cserébe Los Angelesbe költözik Mattias Norström, Ian LaperriereRay FerraroNathan Lafayette és a Rangers 1997-es negyedik körös választása.

1997 ? A pittsburghi Joe Mullen az első amerikai születésű játékos, aki eléri az 500 gólos határt. Avalanche?Penguins 6-3

2000 ? Alekszandr Mogilnij New Jerseybe költözik Vancouverből a Brendan MorrisonDenis Pederson párosért.

Születésnaposok ? Vaclav Nedomansky, Patrick Traverse, Darcy Wakaluk.