A Chicago 80 éve vonult le a jégről

Március 14. Anno.

1908 – Newsy Lalonde két gólt szerez, ezzel a Montreal megvédi a a bajnoki címét a Torontóval szemben. Wanderers–Trolley Leaguers

1929 – George Hainsworth szezonbeli 22. hibátlan mérkőzése. Canadiens–Maroons 1-0

1933 – A Chicago edzőjét, Tom Gormant kiállították, a játékosok tiltakozásul levonultak a jégről és nem is tértek vissza. Bruins–Blackhawks 1-0

1944 – A bostoni Herb Cain két gólpasszt ad, ezzel már 75 pontos a szezonban, ami új NHL-rekord. Bruins–Blackhawks 6-4

1962 – Maurice Richard után Gordie Howe a második játékos, aki eléri az 500 gólos álomhatárt. Red Wings–Rangers 2-3

1971 – A Vezina-győztes és HHOF-kapus Ken Dryden első mérkőzése a Montreal színeiben. Penguins–Canadiens 1-5

1981 – A torontói Darryl Sittler pályafutása 18. tripláját szerzi, közte a 365. gólját, amivel megdönti Dave Keon franchise-csúcsát. Maple Leafs–Capitals 5-3

1984 – A torontói Rick Vaive két gólt szerez és zsinórban harmadszor éri el az 50 gólos határt. Maple Leafs–North Stars 3-3

1986 – Paul Coffey két gólt és hat gólpasszt hoz össze és ezzel beállítja Tom Bladon nyolcpontos, hátvédekre vonatkozó NHL-csúcsát. Oilers–Redwings 12-3

1991 – Wayne Gretzky zsinórban 18. mérkőzésén ad legalább egy gólpasszt, ezzel megdönti Paul Coffey ligarekordját. Kings–Blackhawks 3-6

1996 – A NY Rangers megszerzi Marty McSorleytJari Kurrit és Shane Churlat, cserébe Los Angelesbe költözik Mattias Norström, Ian LaperriereRay FerraroNathan Lafayette és a Rangers 1997-es negyedik körös választása.

1997 – A pittsburghi Joe Mullen az első amerikai születésű játékos, aki eléri az 500 gólos határt. Avalanche–Penguins 6-3

2000 – Alekszandr Mogilnij New Jerseybe költözik Vancouverből a Brendan MorrisonDenis Pederson párosért.

Születésnaposok – Vaclav Nedomansky, Patrick Traverse, Darcy Wakaluk.