Sebők Balázs: rájátszásban mesterhármas

A hétvégén elkezdődtek a junior SM-liiga küzdelmei, ahová a Karpat csapatát Sebők Balázs lőtte be a múlt héten. Szombaton a Lukko csapatát fogadták, és bár Sebőkék szereztek vezetést a 9. percben, a Lukko a második harmad első percéig három gólt is ütött, így 3-1-re vezettek. Innen azonban a Karpat pillanatai következtek, hiszen 10 perc alatt ők is berámoltak egy hármast ellenfelüknek, újra átvéve a vezetést. A harmad vége előtt 45 másodperccel egyenlítettek a vendégek. A harmadik harmadban nem esett újabb gól, a hosszabbítás negyedik percében a vendégek megszerezték a győztes gólt, 5-4-re nyertek a vendégek. Sebők ezúttal pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárta a mérkőzést.

Vasárnap rendezték a mérkőzés visszavágóját, amely sokkal jobban sikerült, mind a Karpat, mind Sebők számára. Mindössze 9 másodperc kellett az első hazai találathoz, amelyet újabb követett a 9. percben, majd Sebők is betalált a 12. percben. Mivel a második harmadot is megnyerte 2-1-re a hazai csapat, így gyakorlatilag 40 perc elteltével eldőlt a meccs. Sebők ezúttal csapata ötödik, vagyis mérkőzést eldöntő gólját szerezte. A harmadik harmadot ugyan 3-2-re elvesztette a Karpat, de ez a lényegen már nem változtatott, a rend kedvéért Sebők ebben a harmadban is eredményes volt, a vége így 7-4 lett. Mesterhármasával Sebők nem csak döntő érdemeket szerzett a mérkőzés megnyerésében, de három góljával a liga góllövőlistáját is vezeti.

A svéd juniorligában is megkezdődnek a rájátszás küzdelmei, sajnos Hári János nélkül. Pedig az utolsó forduló előtt még rájátszást érő helyen állt a Modo, 1 ponttal megelőzve a Farjestadtot. Az utolsó fordulóban Háriék a 9. helyen álló Brynast, a Farjestadt pedig a 8. helyezett Södertaljét fogadta. Bár Hári két gólpasszával a Modo már 3-0-ra és 4-1-re is vezetett a mérkőzésen, a Brynas feltámadt a számára tét nélküli meccsen és egyenlített. A hosszabbításban a MODO egy emberelőnyt is kihagyott, végül a szétlövésben sikerült megnyerni 5-4-re a találkozót. Mivel azonban a Farjestadt rendes játékidőben nyert, így pontszámban beérte a Modót, az egymás elleni eredményben pedig jobbnak bizonyult nála. A csatár elmondása szerint hetek óta alapozó munkát végez, jó formában van, egyelőre klubjánál folytatja a munkát a felnőtt csapatnál. Ha edzője számít rá, visszakerülhet a felnőttek közé is.

Két nap alatt második meccsén kapott egy hatost Hetényi Zoltán csapata, az Orlando az ECHL-ben. Ezúttal a Trenton Titans otthonában kaptak ki 6-1-re, ezúttal a magyar kapus védett a mérkőzésen. 42 lövésből 36-ot hárítva Hetényi 85,7%-os hatékonysággal védett.

Kóger Dánielék a Kalamazoo Wings otthonában kaptak ki szétlövésben. A hazaiak a második harmadban vezetést szereztek, de a harmadik harmad felénél a Florida egyenlített. Kóger gólpasszt adott. A hosszabbításban nem született döntés, a szétlövésben pedig jobb volt a hazai csapat, a magyar csatár is lőhetett büntetőt, de nem járt szerencsével, a vége 2-1 lett. Említést érdemel a hazaiak kapusteljesítménye, hiszen 65 perc alatt 42 lövésből 41-et hárított, ami 97,6%-os teljesítmény.