Kunitz és Crosby 5-5 pontja

A Pittsburgh két klasszisa együtt 10 pontot termelt mindent mást elhomályosítva a játéknapon.

Ritkán látható esemény döntötte el 1-1 után a Washington?NY Rangers mérkőzést. A második harmad közepén külön-külön mindkét játékvezető késleltetett büntetést jelzett Alekszandr Ovecskin ellen. A Rangers kihasználta a hat az öt elleni felállást Brian Boyle góljával, majd 41 másodperccel később a második szabálytalanságért megítélt öt a négy elleni emberfórt Ryan Callahan értékesítette. Rick Nash két gólpasszt adott, ezzel az utolsó 10 mérkőzésén szerzett legalább egy pontot, sőt az utolsó hat mérkőzésén rögtön tizenegyet.

Két nap alatt kétszer győzte le a Columbus a Detroitot, ezzel tartja jó formáját és utolsó hét mérkőzésén már a tizedik pontját szerezte. A tegnapi 3-0-s hazai siker után ma egy 3-2-es büntetőkkel kiharcolt győzelem következett. A mérkőzést Matt Calvert csodaszép büntetője döntötte el.

Nagyon sima győzelmet könyvelhetett el Floridában a Keleti-konferencia listavezetője, a Montreal. Michael Ryder egy gólpassza mellett a századik és százegyedik találatát szerezte a Habs színeiben, PK Subban háromszor szolgálta ki a társait. Peter Budaj hibátlan teljesítményét saját csapattársa, Francis Bouillon zseniális öngólja tette tönkre.

Az első harmadban tíz perc alatt négyszer köszönt be az Edmonton a Chicagónak, ami megadta a mérkőzés alaphangját. A Hawks ezután csak kapart az eredmény után, de sikertelenül, végül 6-5 arányban vereséget szenvedett. Ezzel tehát 24 pontszerző mérkőzés után  másodszor kapott ki a rendes játékidőben a Chicago. Feltűnő, hogy mind a Colorado, mind pedig az Edmonton egyaránt hat gólt ütve tudta legyőzni a Sólymokat.

A Chris Kunitz, Sidney Crosby duó egymaga ütötte ki a NY Islanderst. Mindkét játékos egyaránt öt pontot szerzett, előbbi három plusz kettő formában, utóbbi öt gólpasszt kiosztva. A Pens győzelmével továbbra is tapad a keleti listavezető Montrealra, mindössze két pont hátránnyal.

Utolsó tíz mérkőzéséből mindössze a másodikat nyerte meg a New Jersey, de ennek ellenére még mindig a playoffvonal felett áll a csapat. Az Ördögök a Winnipeget látták vendégül a Prudential Centerben és szétlövés után győzték le kanadai ellenfelüket, az egyetlen büntetőt a cseh Patrik Elias értékesítette.

A speciális egységek remek játékának köszönhette győzelmét a Flyers Buffalóban. A Philly játékosai kétszer előnyben, egyszer pedig hátrányban vették be Ryan Miller kapuját. A Sabres az elbocsátott Lindy Ruff óta 3-4-1 mutatót produkált.

Záporoztak a lövések a Colorado?San José mérkőzésen. A játékosok összesen 80 alkalommal vették célba a két kaput és a legutolsó lövés döntőnek bizonyult. A ráadás lejártának vége előtt egyetlen másodperccel Matt Duchene másodszor talált be a mérkőzés folyamán Niemi kapujába, örömmámor lavinába borítva a hazai fanokat.

Zsinórban 11. hazai mérkőzését nyerte meg az Anaheim, amely ma hajnalban a St. Louist múlta felül. A Ducks 1-2 után a záró harmadban három gólt ütve fordította a maga javára a mérkőzést. A hazaiak legjobbja a két gólt szerző Corey Perry és a három gólpasszos Francois Beauchemin voltak.

Igazi csoportrangadót játszottak Minnesotában, ahol a Canucks vendégeskedett. A hazaiak győztek és sikerük azt jelenti, hogy a Wild pontszámban beérte és megelőzte a Vancouvert az Északnyugati-divízió tetején. A mérkőzés legjobbja a Wild csatára, Zach Parise volt, aki két góllal és egy gólpasszal zárta az estét.