Chicago: 24 és 30

Jay Bouwmeester zsinórban 609. mérkőzését játszotta, kilenc éve nem hagyott ki egyet sem. A Chicago ismét nyert, és most már 24 mérkőzést számlál a fantasztikus rekordja.

A Battle of Ontario nevéhez méltóan indult, a 26. másodpercben már egymást püfölte az ottawai Dave Dziurzynski és a torontói Frazer McLaren, ahol előbbi húzta a rövidebbet. Hamar kiderült, hogy ez nem Dziurzynski és csapata napja ugyanis a Senators csak 0-3 után ébredt a kanadai rangadón. Hiába küzdött a Sens és ütött végül négy gólt ez a jól kezdő Leafs ellen csak egy minimális vereségre volt elég. A hazaiak legjobbja a hárompontos Phil Kessel volt.

Nincs meglepetés, a Chicago sorrendben 11. győzelmét szerezte és szezonbeli 24. meccsén is szerzett pontot. Ha idevesszük a tavalyi szezon utolsó hat mérkőzését, akkor a Sólymok már harmincnál járnak és egyre elérhetőbbnek tűnik a Flyers 35 meccses abszolút rekordja. Érdemes megnézni a Chicago sorsolását, mert nem lehetetlen a küldetés: Avalanche (i), Oilers (o), Blue Jackets (i),  Stars (o) és Avalanche (i).

A ma hajnali áldozat egyébként a Colorado volt és siker azért különösen értékes, mert két harmad után még a vendég Avalanche vezetett. A győztes találatot 50 másodperccel a vége előtt a szezon során először betaláló Dan Carcillo ütötte. Klasszikusan, soha jobbkor!

A Calgary a záró játékrészben háromszor mart bele a Cápákba, így biztos háromgólos győzelmet aratott. A mérkőzés legjobbja a 32 lövést hárító Miikka Kiprusoff és a két pontot szerző Jarome Iginla volt. A mérkőzésen természetesen jégre lépett Jay Bouwmeester, aki zsinórban 609. mérkőzését játszotta. A NHL-ben jelenleg az övé a leghosszabb Iron Man-sorozat, ami napra pontosan kilenc éve kezdődött egy Tampa elleni 5-3-as vereség alkalmával.

Egymás után harmadszor nézett kacsa és prérifarkas szemet egymással a Ducks és a Coyotes. Az első két összecsapást egyaránt büntetőkkel nyerte a Phoenix 5-4-re. Harmadszor már nem ment ilyen jól, gólt sem tudtak ütni így az Anaheim zsinórban kilencedik hazai győzelmét szerezte. Perry és Getzlaf góljai mellett Jonas Hiller karrierje 15. hibátlan mérkőzését könyvelhette el.