A Dinamo lenullázta a CSZKA-t

 

A Szeversztal pedig két harmadon át megszorongatta az SZKA-t.

Csütörtökön kezdetét vette a második kör a KHL idei rájátszásában a nyugati főcsoport-elődöntökkel. Az SZKA-val szemben erős ellenállást tanúsított a Szeversztal 40 percen keresztül, Sipacsovék egyszer vezettek is a találkozón, ám a záró húsz percben a szentpéterváriak betaláltak egyszer öt az ötre, majd pedig a végén kétszer is az üres kapuba, így az SZKA háromgólos győzelemmel szerezte meg első diadalát a párharcban.

A moszkvai rangadón a belügyminisztérium együttese, a Dinamo az első harmadban hármat lőtt a katonacsapatnak, a CSZKA-nak, ezzel pedig gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. Hiába védett remekül a Lev ellen a CSZKA-ban Rastislav Stana, az elején öt lövésből kapta a három gólt. Folytatás pénteken, mindkét párharcban, továbbá a keletiek is jégre lépnek.

SZKA (1.)

7-4 (2-1, 2-3, 3-0)

Szeversztal (5.)

KHL. Szentpétervár, 12500 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 07:21 PP Varnakov Dallman
1-1 19:12 Alekszejev Videll
2-1 19:34 Tyihonov Martensson Thoresen
3-1 25:48 PP Thoresen Kalinyin Dallman
3-2 26:52 Anyiszin Bergfors Berdnyikov
3-3 28:26 Ketov Sztoljarov Sipacsov
3-4 30:18 PP Ketov Kiszelevics Sipacsov
4-4 35:49 Martensson Thoresen Dallman
5-4 53:12 Tyihonov Martensson Szemjonov
6-4 58:30 ENG Afinogenov Artyuhin
7-4 59:11 ENG Tyihonov Martensson
40 Kapura lövések száma 26
6 Kiállításpercek 27
Kaszutyin
28:26-tól Jezsov
Kapusok Kosecskin

 

CSZKA (2.)

0-3 (0-3, 0-0, 0-0)

Dinamo (3.)

KHL. LSZD CSZKA, 5500 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 10:48 Szopin Kaszjancsuk
0-2 12:50 Konykov Szojin Szolovjov
0-3 16:21 Gorovikov
21 Kapura lövések száma 22
8 Kiállításpercek 10
Stana
16:21-től Proszkurjakov
Kapusok Jerjomenko

 

Nyugati-főcsoport, negyeddöntők
SZKA (1.)–Atlant (8.) 4-1
1-0 7-0 1-3 6-1 7-0
CSZKA (2.)–Lev (7.) 4-0
3-2 3-2 3-1 2-1
Dinamo Moszkva (3.)–Slovan (6.) 4-0
5-1 3-2 4-2 3-2
Lokomotiv (4.)–Szeversztal (5.) 2-4
1-2 2-1 2-3 2-3 3-2 1-3
Nyugati-főcsoport, elődöntők
 SZKA (1.)–Szeversztal (5.) 1-0
7-4 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
 CSZKA (2.)–Dinamo Moszkva (3.) 1-0
0-3 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
Nyugati-főcsoport, döntő
 03. 22 03. 23 03. 26 03. 27 03. 30 04. 01  03. 03
Keleti-főcsoport, negyeddöntők
Ak Barsz (1.)–Nyeftyehimik (8.) 4-0
 5-1 2-0 2-1 3-2
Avangard (2.)–Szibir (7.) 4-3
5-0 0-1 1-4 5-2 1-0 0-3  2-0
Traktor (3.)–Barisz (6.) 4-3
3-4 3-5 3-1 3-2 5-2 2-4 5-3
Metallurg Magnyitogorszk (4.)–Szalavat Julajev (5.) 3-4
3-4 2-0 1-4 3-2 2-1 4-5 0-2
Keleti-főcsoport, elődöntők
 Ak Barsz (1.)–Szalavat Julajev (5.) 0-0
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
Avangard (2.)–Traktor (3.) 0-0
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
Keleti-főcsoport, döntő
 03. 23 03. 24 03. 27 03. 28 03. 31 04. 02  04. 04
Gagarin-kupa, döntő
 04. 07 04. 08 04. 11 04. 12 04. 15 04. 17  04. 19

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
augusztus 3., csütörtök
U20   HUN20USA18 
augusztus 10., csütörtök
PRE   ZILSCC 
PRE 18:00 MISMIC 
PRE 18:00 NZÁFTC 
augusztus 11., péntek
PRE   POPSCC 
PRE 17:00 TOPFTC 
augusztus 12., szombat
PRE 19:00 MACVIC 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk