Peter Stastnyt 23 éve cserélte el a Quebec

Március 6. Anno.

1949 ? A montreali Bill Durnan zsinórban a negyedik mérkőzésén nem kap gólt, ezzel megdönti Frank Brimsek csúcsát. Bruins?Canadiens 0-1

1950 ? “Sid Abel Night”, ahol maga az ünnepelt is betalál. Red Wings?Canadiens 2-2

1968 ? A Detroitból Torontóba cserélt Norm Ullman az első mérkőzésén betalál és két gólpasszt ad a Philadelphia ellen. Maple Leafs?Flyers 7-2

1983 ? A hartfordi Ron Francis karrierje első mesterhármasát jegyzi. Nordiques?Whalers 7-3

1990 ? A Quebec elcseréli történetének legjobb és legeredményesebb játékosát, Peter Stastnyt a New Jerseybe Craig Wolaninért.

1995 ? A Los Angeles-i Jari Kurri megszerzi 561. gólját, amivel megelőzi a az örökranglista nyolcadik helyén álló Guy LaFleurt.

1996 ? A detroiti Chris Osgood a liga történetének harmadik kapusa, aki gólt szerez. Red Wings?Whalers 4-2

1997 ? A phoenixi Mike Gartner két gólt üt, ezzel a 17. szezonjában is eléri a 30 gólos határt, ami NHL-csúcs.

2003 ? 1209. mérkőzésén négy emberelőnyös gólt szerez Scott Mellanby, ami élete első mesterhármasa és St. Louis-i franchise-rekord is egyben. Blues?Coyotes 6-3

Születésnaposok ? Chris Taylor, Fred Arthur, Eric Wellwood, Chris Mueller.