Peter Stastnyt 23 éve cserélte el a Quebec

Március 6. Anno.

1949 – A montreali Bill Durnan zsinórban a negyedik mérkőzésén nem kap gólt, ezzel megdönti Frank Brimsek csúcsát. Bruins–Canadiens 0-1

1950 – “Sid Abel Night”, ahol maga az ünnepelt is betalál. Red Wings–Canadiens 2-2

1968 – A Detroitból Torontóba cserélt Norm Ullman az első mérkőzésén betalál és két gólpasszt ad a Philadelphia ellen. Maple Leafs–Flyers 7-2

1983 – A hartfordi Ron Francis karrierje első mesterhármasát jegyzi. Nordiques–Whalers 7-3

1990 – A Quebec elcseréli történetének legjobb és legeredményesebb játékosát, Peter Stastnyt a New Jerseybe Craig Wolaninért.

1995 – A Los Angeles-i Jari Kurri megszerzi 561. gólját, amivel megelőzi a az örökranglista nyolcadik helyén álló Guy LaFleurt.

1996 – A detroiti Chris Osgood a liga történetének harmadik kapusa, aki gólt szerez. Red Wings–Whalers 4-2

1997 – A phoenixi Mike Gartner két gólt üt, ezzel a 17. szezonjában is eléri a 30 gólos határt, ami NHL-csúcs.

2003 – 1209. mérkőzésén négy emberelőnyös gólt szerez Scott Mellanby, ami élete első mesterhármasa és St. Louis-i franchise-rekord is egyben. Blues–Coyotes 6-3

Születésnaposok – Chris Taylor, Fred Arthur, Eric Wellwood, Chris Mueller.