Két párharcban hazai, egyben pedig vendégsiker született a hetedik mérkőzéseken.
Az Avangard sikeresen hozta a Szibir elleni találkozóját, az első és a második harmadban egy-egy gólt lőttek az omszkiak, Ramö shutoutnak örülhetett, így a tavalyi főcsoportgyőztes bejutott a legjobb négy keleti együttes közé.
Az Avangard ellenfele a Traktor lesz, miután szinte végig vezetve diadalmaskodtak a Barisz ellen, így a kazahok számára véget ért a KHL erre a szezonra, innentől a válogatottra összpontosíthatnak a világbajnoki ellenfelünknél.
Magnyitogorszkban viszont vendégsiker született, a mérkőzés közepén betalált a Szalavat Julajev, a végjátékban pedig üres kapura is betaláltak az ufaiak, így a Nyugati-főcsoporthoz hasonlóan az első három kiemelt és az ötödik jutott tovább a playoff következő körébe.
Avangard (2.) |
2-0 (1-0, 1-0, 0-0)
|
Szibir (7.)
|
Gólok |
Idő |
Típus |
Gól |
Passz |
Passz |
1-0 |
18:06 |
|
Belov |
Perezsogin |
|
2-0 |
31:36 |
|
Perezsogin |
Záborsky |
Pivcakin |
28 |
Kapura lövések száma |
26 |
6 |
Kiállításpercek |
8 |
Ramö |
Kapusok |
Glass |
Traktor (3.) |
5-3 (2-1, 3-1, 0-1)
|
Barisz (6.)
|
Gólok |
Idő |
Típus |
Gól |
Passz |
Passz |
1-0 |
05:31 |
|
Jakucenya |
Panov |
|
2-0 |
13:03 |
|
Karpov |
Kosztyicin |
|
2-1 |
15:00 |
|
Zsajlauov |
Krasznoszlobodcev |
|
3-1 |
25:33 |
|
Kontiola |
Jakucenya |
|
3-2 |
32:11 |
|
Bochenski |
Boyd |
|
4-2 |
34:43 |
|
Kontiola |
Razin |
|
5-2 |
37:10 |
|
Quint |
Kuznyecov |
Csisztov |
5-3 |
51:46 |
|
Puskarjov |
Boyd |
|
32 |
Kapura lövések száma |
28 |
2 |
Kiállításpercek |
14 |
Garnett |
Kapusok |
Poluektov
37:10-től Kramar |
Metallurg (4.) |
0-2 (0-0, 0-1, 0-1)
|
Szalavat Julajev (5.)
|
Gólok |
Idő |
Típus |
Gól |
Passz |
Passz |
0-1 |
28:48 |
|
Filatov |
Blaták |
Zinovjev |
0-2 |
58:56 |
ENG |
Kajgorodov |
|
|
17 |
Kapura lövések száma |
25 |
6 |
Kiállításpercek |
8 |
Ahonen |
Kapusok |
Tarkki |
Nyugati-főcsoport, elődöntők |
SZKA (1.)?Szeversztal (5.) |
0-0 |
03. 07 |
03. 08 |
03. 11 |
03. 12 |
03. 15 |
03. 17 |
03. 19 |
CSZKA (2.)?Dinamo Moszkva (3.) |
0-0 |
03. 07 |
03. 08 |
03. 11 |
03. 12 |
03. 15 |
03. 17 |
03. 19 |
Nyugati-főcsoport, döntő |
|
|
03. 22 |
03. 23 |
03. 26 |
03. 27 |
03. 30 |
04. 01 |
03. 03 |
Keleti-főcsoport, elődöntők |
Ak Barsz (1.)?Szalavat Julajev (5.) |
0-0 |
03. 08 |
03. 09 |
03. 12 |
03. 13 |
03. 16 |
03. 18 |
03. 20 |
Avangard (2.)?Traktor (3.) |
0-0 |
03. 08 |
03. 09 |
03. 12 |
03. 13 |
03. 16 |
03. 18 |
03. 20 |
Keleti-főcsoport, döntő |
|
|
03. 23 |
03. 24 |
03. 27 |
03. 28 |
03. 31 |
04. 02 |
04. 04 |
Gagarin-kupa, döntő |
|
|
04. 07 |
04. 08 |
04. 11 |
04. 12 |
04. 15 |
04. 17 |
04. 19 |