Sebők Balázs a rájátszásba lőtte csapatát

A Karpat Oulu idegenben győzte le a Jokipojatot a finn junior A bajnokságban, amiben a fiatal magyar elévülhetetlen érdemeket szerzett. Az első harmad a hazaiaké volt, a 4. percben megszerezték a vezetést. A második harmadban feltámadt a Karpat, előbb emberelőnyből egyenlített, majd egy percen belül kétszer is betalált, így 40 perc játék után már 1-3-at mutatott az eredményjelző. A harmadik gólnál Sebők asszisztot jegyzett. Ezzel azonban még nem volt vége a fordulatoknak, hiszen a Jokipojat a harmadik harmad 12. percére egyenlített. Innen pedig az egy hónapja profi felnőtt szerződést aláírt Sebők Balázs percei következtek, az 54. és az 59. percben is betalált, mindkétszer emberelőnyből. Ezzel 5-3-ra nyert a Karpat, így a pocsék szezonkezdet ellenére bejutott a rájátszásba. Az alapszakaszban Sebők Balázs 12. lett a kanadai táblázaton, 37 mérkőzésen szerzett 20 góljával és 22 asszisztjával, azaz 42 pontjával. Plusz-mínusz mutatója +13 lett, mindehhez nagyon kevés, mindössze 18 perc kiállítás társult. A rájátszásban az ötödik helyezett Lukko lesz Sebőkék ellenfele, az első mérkőzést vasárnap rendezik.

Fekete Dániel két gólpasszt adott, 4-0-ra nyert a Feldkirch idegenben a Zell am See ellen, mégsem jutott be az Inter-National-League rájátszásába. A negyedik hely megszerzéséhez ugyanis nem csak az kellett, hogy vasárnap idegenben nyerjen Fekete Dániel csapata, hanem hogy a már biztos továbbjutó Bregenzerwald is megtegye ugyanezt a Slavija Ljubljana ellen. Az előbbi feladatot maradéktalanul sikerült megoldani, azonban a Bregenzerwald kikapott Ljubljanában.

Ennek eredményeként az utolsó napon is változott a tabella, mert bár az már korábban eldőlt, hogy a Zell am See 61 pontjával toronymagasan megnyerte az alapszakaszt, a második helyre feljött a Slavija (44 pont), harmadik a Triglav lett (44), míg a Bregenzerwald visszaesett a negyedik helyre (42 pont). Feketéék 41 pontot gyűjtve lettek ötödikek, míg a Lustenau lett az utolsó, 38 ponttal. A liga elődöntőibe két osztrák és két szlovén csapat jutott. Az alapszakaszgyőztes Zell am See a Bregenzerwaldot, míg a Triglav a Slaviját fogadja.

Hári János csapata, a Modo 3-1-es vereséget szenvedett a svéd juniorligában. A Linköping szerzett vezetést az első harmadban, amit Hári János passzából a Modo ugyan kiegyenlített, ám a házigazdák még a harmad vége előtt visszavették a vezetést. Sőt, a második harmad 16. percében emberelőnyből kettőre növelték az előnyt. Mivel a záró játékrészben már nem változott az eredmény, így 3-1-re nyert a Linköping.

Kóger Dániel újra az Alaska Aceszel játszott. Nem sikerült visszavágni a múltkori vereségekért, a vasárnapi fordulóban sima, 3-0 arányú vereséget szenvedtek. A magyar csatár egy kapott gólnál volt a jégen, így mínusz eggyel zárta a találkozót.