Kadri első mesterhármasával nyert a Toronto

A Bocsok péntek hajnalban a Carolinát gyűrték le a hosszabbításban. A győztes találatot Patrice Bergeron szerezte, akinek a gólját a játékvezetők néhány perces videózás után adták meg. A három mérkőzéssel kevesebbet játszó és ismét diadalmaskodó Boston ezzel ott lohol a Keleti-konferenciát vezető, mindössze egy pontos előnnyel rendelkező Montreal mögött.

A NY Rangers négy vesztes mérkőzés után tudott ismét nyerni. A csapatba visszatért az elmúlt három derbit kihagyó Rick Nash, és ez pont elég volt a Tampa elleni sima győzelemhez. A nyár nagy igazolása egy-egy gólt és gólpasszt szerzett és 12 lövést eresztett meg.

Először került szembe egykori csapatával Jordan Staal, a Pingvinek elleni meccsnek azonban nem ő volt a főszereplője, hanem a testvére vezette első sor. Az Eric Staal, Tlusty, Szjomin hármas nyolc pontot termelt, ami bőven elegendő volt a Malkint továbbra is nélkülöző vendégek legyőzéséhez.

1974. február 20-án Paul Henderson volt az utolsó Toronto-játékos, aki mesterhármast szerzett az Islanders otthonában. Most Nazem Kadrinak sikerült ugyanez a bravúr, ami pályafutása első tripláját jelentette, amivel győzelemre vezette a juharfaleveles csapatot. De nem csak erről marad majd emlékezetes a mérkőzés, hanem arról is, hogy egyetlen perc büntetést sem hozott.

Hat gólból ötöt az első harmad hozott a Florida?Buffalo mérkőzésen. 2-3 után a hazaiak végig az eredmény után koriztak, aminek végül kevesebb mint másfél perccel meg is lett az eredménye. Az egyik pontot megmentették a Párducok,  ám a szétlövésben alulmaradtak 2-0-ra. A vendégek legjobbja a kétgólos Nathan Gerbe volt.

A hetedik szezonját taposó Devils-játékos, Travis Zajac először játszott szülővárosában, Winnipegben, ám nem sok öröme volt benne. Csapatának, a New Jerseynek nagyon nem megy, amely az utolsó hat mérkőzéséből az ötödiket bukta el. Most a két gólig és egy asszisztig jutó Andrew Ladd vezette Jets ellen is kénytelenek volt fejet hajtani.

Már nem is tartozik a hír kategóriába, hogy ismét pontot, pontokat szerzett a Chicago. Most éppen kettőt gyűjtött be a St. Louis kárára, mégpedig úgy, hogy a Zenészeket a saját csarnokában, a Scottrade Centerben verte nullára. Toews két gólt szerzett, a Crawford, Emery páros pedig előbbi apróbb sérülése miatt közösen hozta össze a shutoutot.

Az Edmonton az utolsó 11 mérkőzéséből tízet elbukott Dallasban, ehhez képest meglepetésre nagy verést mért saját közönsége előtt a texasi alakulatra. Az 5-1-es vendéggyőzelemből Ales Hemsky három ponttal vette ki a részét. A hazaiak becsületét 0-5 után a 671. találatát szerző Jaromir Jágr mentette meg.

Későn ébredt a Phoenix, akkor, amikor a kétgólos Dany Heatley vezette Wild már 4-1-re vezetett. A hazaiak hosszú hajrát nyitottak, ám Shane Doan gólja egy perccel a vége előtt csak a minimális vereségre volt elég. Doan 323. alkalommal volt eredményes phoenixi mezben, amivel befogta a második helyen álló Keith Tkachukot és már csak a 379 találatot jegyző Dale Hawerchuk áll előtte.

Ami nem jött össze a Phoenixnek, összejött a Coloradónak. A kétgólos Jarome Iginla által vezetett Calgaryval szemben az Avalanche fordítani tudott, pedig már 0-3-ra és 2-4-re is állt a mérkőzésen. A harmadik harmadbeli feltámadást Gabriel Landeskog vezette, aki három pontot szerzett.

Nem sok minden történt a San José?Detroit mérkőzésen. A harmadik harmadbeli másfél perces gólváltás mellett mindössze annyit érdemes megjegyezni, hogy a Red Wings továbbra is képtelen a szezonban idegenben emberelőnyös gólt szerezni és gyalázatos 0/33-as mutatóval áll. A góltalanság a ráadásra és a szétlövésre is átragadt, egyedül Damien Brunner talált be, így a detroitiak boldogan repülhetnek haza a két ponttal.