25 éve Wayne Gretzky az NHL gólpasszkirálya

Március 1. Anno.

1968 ? A philadelphiai The Spectrum egy vihar miatt súlyosan károsodik, így a szezon további ?hazai? meccseit a Flyers kénytelen Torontóban, Quebecben és New Yorkban játszani.

1970 ? 20 mérkőzés után véget ér a Minnesota történetének leghosszabb nyeretlenségi sorozata (0-15-5), amikor a hibátlanul védő Cesare Maniago vezetésével megverik a Torontót. North Stars?Toronto 8-0

1977 ? Maurice RichardBernie Geoffrion és Guy Lafleur után Steve Shutt a Montreal történetének negyedik játékosa, aki 50 gólt szerez egy szezonban. Islanders?Canadiens 4-5

1980 ? Az Egyesült Államokkal olimpiai bajnoki címet szerző Ken Morrow bemutatkozása az NHL-ben. Red Wings?Islanders 4-3

1988 ? Wayne Gretzky 1050. gólpasszát szerzi, amivel megelőzi az örökranglistát addig vezető Gordie Howet. Oilers?Kings 5-3

1989 ? Steve Yzerman két gólpassza mellett egyszer eredményes, ezzel a 11. játékos a liga történetében, aki 60 gólt üt egy szezonban. Red Wings?Islanders 6-5

1992 ? A Vancouver történetének legnagyobb arányú győzelme a hibátlanul védő Kirk McLean vezetésével. Canucks?Flames 11-0

1993 ? A Hamiltonban rendezett mérkőzésen Pavel Bure két gólt üt, ezzel ő a Vancouver történetének első játékosa, aki eléri az 50 gólos határt. Canucks?Sabres 5-2

1993 ? Kinevezik a Florida Panthers történetének első general managerét, Bobby Clarke személyében.

1997 ? A szezon egyik legnagyobb üzletében a Washington megszerzi Adam OatestBill Ranfordot és Rick Tocchetet a Bostontól a Jim CareyAnson Carter, Jason Allison trióért és egy 1997-es harmadik körös draftjogért.

2001 ? Joe Thornton pályafutásának első mesterhármasa. Bruins?Lightning 3-1