A Zlín és Ruzicka a cseh alapszakasz legjobbja

Holtversenyben, több győzelmének köszönhetően végzett az élen a zlíni csapat. A cseh Extraliga végjátéka sok izgalmat hozott, ugyanis a sokáig a tabellát vezető Skoda Plzen a legutolsó hat mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni, csak három pontot gyűjtött, hosszabbításos vereségekkel. Az alapszakasz táblázatának az élén a PSG Zlín és a Slavia Praha zárt 94-94 ponttal, mindkét együttes a legutolsó öt találkozóján háromszor nyert rendes játékidőben, egyszer ráadásban, egyszer pedig bukott.

Az első kiemelést a zlíniek kapták, ugyanis 52 meccsükből 25-ször gyűjtötték be a három pontot, míg a prágaiak csak 23-szor. A harmadik helyen a korábban már említett plzeniek végeztek, a negyeddöntőkben még az Ocelári Trinec élvezheti a pályaelőnyt. Biztos résztvevő még a Sparta Praha és a Litvínov. A rájátszás első körében a hetedik Rytíri Kladno a tizedik Pardubicével, míg a nyolcadik Ceské Budejovice a kilencedik Vítkovicével csatázik a három győzelemig tartó párharcban. Ez a kör pénteken kezdődik.

Martin Ruzicka egy év sikertelen KHL-es kitérő után visszatért Trinecbe, ahol élete legjobb alapszakaszán van túl. A 27 éves támadó 52 meccsen 40 gólt lőtt és 43 gólpasszt adott, ezzel ő lett a pont-, a gól- és az asszisztkirály. Mindhárom mutatóban megdöntötte az eddig fennálló cseh rekordot.