Szerebrjanije Lvi?Patriot 2-3

Fantasztikus teljesítményt nyújtott a két sorral felálló magyar MHL-csapat Szentpéterváron, több mint három hónap után újra 3 pontot szerzett idegenben.

Az MHL-szezon végére nem csak a Patriot Budapest játékosai fogytak el, de a megmaradókkal kapcsolatos jelzők is. Csütörtökön 1 kapussal, 4 hátvéddel és 7 csatárral állt ki a csapat, Milan Novy tiszteletbeli elnök trénerkedése mellett. A jegyzőkönyvben további két játékos neve szerepelt ugyan, ők a kispadon ültek sérülten, hogy meglegyen a mérkőzés lebonyolításához szükséges minimális létszám. A magyarok közül Vay Ádám eltiltását töltötte, Hardi Richárd beteg, így csak Nemes Benjámin volt ott a jégen, az első sor centereként.

A szűkös lehetőségek ellenére sem feltartott kézzel lépett jégre a magyar csapat Szentpéterváron, sőt mi több, folytatta a két nappal ezelőtti kemény, ütközős hokit. Ennek eredménye is volt, a 3. percben Glemba emberhátrányból szerzett vezetést, és az első harmad le is ment 1-0-s Patriot-előnnyel.

A második játékrész elején Nemes Benjámin megszerezte 11. MHL-gólját, fonákkal vágta a korongot a felső sarokba ? a magyar csatár már 24 pontnál tart a szezonban ?, ezzel már 0-2 állt a táblán. Fél percen belül szépítettek a hazaiak ugyan, de 40 perc után is a Patriot vezetett, 2-1-re.

Fáradt a budapesti csapat, egyre több kiállítást ítéltek ellene, de jól állta a sarat a védelem, Marko Boraros pedig ismét káprázatosan védett. A 45. percben viszont már nem volt pardon, fórból egyenlített a Szerebrjanije Lvi. Percekig tartó nyomást úszott meg a Patriot, majd váratlanul újból vezetést szerzett Holesa révén, az 53. percben. A hajrában mindkét csapat szerezhetett volna gólt, a hazaiak a kapust is levitték, de maradt a 2-3 a lefújásig.

Idegenben legutóbb december 3-án szerzett pontot a Patriot, a rendes játékidőben pedig november 18-án nyert.

A magyar csapat kiesni nem tud, már csak a becsületéért küzd, de ahhoz 10 körömmel ragaszkodik a megmaradt tucatnyi játékos. Fizetés, vezetőedző, megfelelő felszerelés és edzés hiányában is. Cseh, szlovák és magyar fiatalokból álló példamutató társaság ez, csak remélni lehet, hogy az utolsó két mérkőzésen méltóképpen búcsúzhatnak el a szezontól, és a mellettük mindvégig kitartó közönségükkel újra közösen ünnepelhetnek a meccsek végén. Jövő csütörtökön és pénteken a rájátszásba jutott cseh Energie lesz az ellenfél.

Fotó: mfafoto