Keleten csak az Ak Barsz söpört

 

Darzins a 93. percben lőtte tovább a kétszeres bajnokot.

Kedden a keleti negyeddöntők negyedik mérkőzését rendezték a KHL-ben. Mind a négy találkozón vendéggyőzelem született, ezek közül három meccs is 3-2-es végeredményt hozott. A Metallurg négy másodperccel a harmadik harmad vége előtt szerezte meg a győztes gólt a Szalavat Julajev otthonában. A magnyitogorszkiakhoz hasonlóan a Traktor is kétgólos hátrányból állt föl a Barisz ellen, míg az Avangard a Szibir otthonában nyert három góllal, így ez a három párharc 2-2-re áll.

Egyedül az kétszeres Gagarin Kupa-győztes Ak Barsz léphetett úgy jégre, hogy egy esetleges győzelemmel söpréssel jutna tovább. A Nyeftyehimik helytállt a kazanyiak ellen, egészen kétszeres hosszabbításig nyújtották a mérkőzést a nyizsnyekamszkiak, ám a 93. percben a rutinos Szokolovról kipattanó korongot Darzins belőtte, így a két moszkvai csapat után az Ak Barsz a harmadik csapat, amely söpréssel jutott be a főcsoport-elődöntőbe.

Nyeftyehimik (8.)

2-3 (0-0, 1-2, 1-0, 0-0, 0-1)

Ak Barsz (1.)

KHL. Nyizsnyekamszk, 5500 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 27:22 PP Morozov Kapanen Zsergyev
1-1 31:29 PP Sulakov Pesztusko Milovzorov
1-2 36:44 Pesonen Homickij
2-2 42:46 PP Koukal Lewandowski Osala
2-3 92:39 Darzins Petrov
56 Kapura lövések száma 45
18 Kiállításpercek 18
Szokolov Kapusok Barulin

 

Szibir (7.)

2-5 (0-0, 2-3, 0-2)

Avangard (2.)

KHL. Novoszibirszk, 7500 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 24:14 SH Szjomin Frolov
1-1 27:37 Nyikulin Kopejkin
2-1 36:10 Vorosilo Alekszejev Belokony
2-2 37:40 Ljamin Záborsky Szjomin
2-3 39:44 Kurjanov Perezsogin Pujacs
2-4 54:30 Ivanov Taratuhin Belov
2-5 58:09 Valentyenko Kurjanov Popov
22 Kapura lövések száma 33
10 Kiállításpercek 22
Glass Kapusok Ramö

 

Barisz (6.)

2-3 (1-0, 1-2, 0-1)

Traktor (3.)

KHL. Asztana, 4072 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 05:41 Poliscsuk M. Szpiridonov
2-0 24:41 PP Dawes
2-1 26:27 Belov Kontiola Panov
2-2 30:32 PS Karpov
2-3 47:25 Dugin Karpov
31 Kapura lövések száma 34
6 Kiállításpercek 10
Jeremejev Kapusok Garnett

 

Szalavat Julajev (5.)

2-3 (0-0, 2-0, 0-3)

Metallurg (4.)

KHL. Ufa, 7915 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 27:52 PP Sopel Blaták Ruzicka
2-0 36:27 Zubarjev Mirnov Kajgorodov
2-1 42:52 O’Reilly Mozjakin
2-2 56:39 O’Reilly Mozjakin Platonov
2-3 59:56 Zukkarello Antyipin
28 Kapura lövések száma 19
14 Kiállításpercek 12
Tarkki Kapusok Gelasvili
40:00-tól Ahonen

 

Nyugati-főcsoport, negyeddöntők
SZKA (1.)–Atlant (8.) 3-1
1-0 7-0 1-3 6-1 02. 28 03. 02 03. 04
CSZKA (2.)–Lev (7.) 4-0
3-2 3-2 3-1 2-1
Dinamo Moszkva (3.)–Slovan (6.) 4-0
5-1 3-2 4-2 3-2
Lokomotiv (4.)–Szeversztal (5.) 1-3
1-2 2-1 2-3 2-3 02. 28 03. 02 03. 04
Nyugati-főcsoport, elődöntők
 03. 07 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
 03. 07 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
Nyugati-főcsoport, döntő
 03. 22 03. 23 03. 26 03. 27 03. 30 04. 01  03. 03
Keleti-főcsoport, negyeddöntők
Ak Barsz (1.)–Nyeftyehimik (8.) 4-0
 5-1 2-0 2-1 3-2
Avangard (2.)–Szibir (7.) 2-2
5-0 0-1 1-4 5-2 03. 01 03. 03  03. 05
Traktor (3.)–Barisz (6.) 2-2
3-4 3-5 3-1 3-2 03. 01 03. 03  03. 05
Metallurg Magnyitogorszk (4.)–Szalavat Julajev (5.) 2-2
3-4 2-0 1-4 3-2 03. 01 03. 03  03. 05
Keleti-főcsoport, elődöntők
 Ak Barsz (1.)–?
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
Keleti-főcsoport, döntő
 03. 23 03. 24 03. 27 03. 28 03. 31 04. 02  04. 04
Gagarin-kupa, döntő
 04. 07 04. 08 04. 11 04. 12 04. 15 04. 17  04. 19

Cimkék:

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 13., péntek
U18 15:00 SCCAVS 3-7VÉGE
MOL 18:00 DHKBEO 5-3VÉGE
MOL 18:00 SCCMAC 0-7VÉGE
MOL 18:00 UTEFTC 4-5VÉGE
MOL 18:30 TITMIS 1-7VÉGE
EBEL 19:30 VSVAVS 5-3VÉGE
január 14., szombat
EBJL 13:00 DMJVIC 5-2VÉGE
EBYSL 13:15 G99AVS 1-9VÉGE
EBJL 14:00 HKBEHL 5-1VÉGE
EBJL 14:40 AVSKAC 7-6 HVÉGE
EBJL 15:10 UTEOHC 5-1VÉGE
EBJL 15:45 ZASETO 1-4VÉGE
EBJL 15:50 MACMRB 16-0VÉGE
EBYSL 16:10 VASDMJ 6-3VÉGE
MOL 18:30 MISBEO 9-1VÉGE
EBYSL 18:40 ZNOHKB 4-3 HVÉGE
EBYSL 18:50 MACRBS 3-2VÉGE
NU18 19:00 HUNAUT 3-0VÉGE
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 
MOL 18:30 MISFTC 
január 18., szerda
U20   KMHMIS 
U20   MACZEG 
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk