Keleten csak az Ak Barsz söpört

 

Darzins a 93. percben lőtte tovább a kétszeres bajnokot.

Kedden a keleti negyeddöntők negyedik mérkőzését rendezték a KHL-ben. Mind a négy találkozón vendéggyőzelem született, ezek közül három meccs is 3-2-es végeredményt hozott. A Metallurg négy másodperccel a harmadik harmad vége előtt szerezte meg a győztes gólt a Szalavat Julajev otthonában. A magnyitogorszkiakhoz hasonlóan a Traktor is kétgólos hátrányból állt föl a Barisz ellen, míg az Avangard a Szibir otthonában nyert három góllal, így ez a három párharc 2-2-re áll.

Egyedül az kétszeres Gagarin Kupa-győztes Ak Barsz léphetett úgy jégre, hogy egy esetleges győzelemmel söpréssel jutna tovább. A Nyeftyehimik helytállt a kazanyiak ellen, egészen kétszeres hosszabbításig nyújtották a mérkőzést a nyizsnyekamszkiak, ám a 93. percben a rutinos Szokolovról kipattanó korongot Darzins belőtte, így a két moszkvai csapat után az Ak Barsz a harmadik csapat, amely söpréssel jutott be a főcsoport-elődöntőbe.

Nyeftyehimik (8.)

2-3 (0-0, 1-2, 1-0, 0-0, 0-1)

Ak Barsz (1.)

KHL. Nyizsnyekamszk, 5500 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 27:22 PP Morozov Kapanen Zsergyev
1-1 31:29 PP Sulakov Pesztusko Milovzorov
1-2 36:44 Pesonen Homickij
2-2 42:46 PP Koukal Lewandowski Osala
2-3 92:39 Darzins Petrov
56 Kapura lövések száma 45
18 Kiállításpercek 18
Szokolov Kapusok Barulin

 

Szibir (7.)

2-5 (0-0, 2-3, 0-2)

Avangard (2.)

KHL. Novoszibirszk, 7500 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 24:14 SH Szjomin Frolov
1-1 27:37 Nyikulin Kopejkin
2-1 36:10 Vorosilo Alekszejev Belokony
2-2 37:40 Ljamin Záborsky Szjomin
2-3 39:44 Kurjanov Perezsogin Pujacs
2-4 54:30 Ivanov Taratuhin Belov
2-5 58:09 Valentyenko Kurjanov Popov
22 Kapura lövések száma 33
10 Kiállításpercek 22
Glass Kapusok Ramö

 

Barisz (6.)

2-3 (1-0, 1-2, 0-1)

Traktor (3.)

KHL. Asztana, 4072 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 05:41 Poliscsuk M. Szpiridonov
2-0 24:41 PP Dawes
2-1 26:27 Belov Kontiola Panov
2-2 30:32 PS Karpov
2-3 47:25 Dugin Karpov
31 Kapura lövések száma 34
6 Kiállításpercek 10
Jeremejev Kapusok Garnett

 

Szalavat Julajev (5.)

2-3 (0-0, 2-0, 0-3)

Metallurg (4.)

KHL. Ufa, 7915 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 27:52 PP Sopel Blaták Ruzicka
2-0 36:27 Zubarjev Mirnov Kajgorodov
2-1 42:52 O’Reilly Mozjakin
2-2 56:39 O’Reilly Mozjakin Platonov
2-3 59:56 Zukkarello Antyipin
28 Kapura lövések száma 19
14 Kiállításpercek 12
Tarkki Kapusok Gelasvili
40:00-tól Ahonen

 

Nyugati-főcsoport, negyeddöntők
SZKA (1.)–Atlant (8.) 3-1
1-0 7-0 1-3 6-1 02. 28 03. 02 03. 04
CSZKA (2.)–Lev (7.) 4-0
3-2 3-2 3-1 2-1
Dinamo Moszkva (3.)–Slovan (6.) 4-0
5-1 3-2 4-2 3-2
Lokomotiv (4.)–Szeversztal (5.) 1-3
1-2 2-1 2-3 2-3 02. 28 03. 02 03. 04
Nyugati-főcsoport, elődöntők
 03. 07 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
 03. 07 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
Nyugati-főcsoport, döntő
 03. 22 03. 23 03. 26 03. 27 03. 30 04. 01  03. 03
Keleti-főcsoport, negyeddöntők
Ak Barsz (1.)–Nyeftyehimik (8.) 4-0
 5-1 2-0 2-1 3-2
Avangard (2.)–Szibir (7.) 2-2
5-0 0-1 1-4 5-2 03. 01 03. 03  03. 05
Traktor (3.)–Barisz (6.) 2-2
3-4 3-5 3-1 3-2 03. 01 03. 03  03. 05
Metallurg Magnyitogorszk (4.)–Szalavat Julajev (5.) 2-2
3-4 2-0 1-4 3-2 03. 01 03. 03  03. 05
Keleti-főcsoport, elődöntők
 Ak Barsz (1.)–?
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
Keleti-főcsoport, döntő
 03. 23 03. 24 03. 27 03. 28 03. 31 04. 02  04. 04
Gagarin-kupa, döntő
 04. 07 04. 08 04. 11 04. 12 04. 15 04. 17  04. 19

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 13., péntek
EL 17:30 BRAVC2 4-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 2-4VÉGE
EL 18:00 DABFTC 4-2VÉGE
EL 18:00 SCCMAC 5-3VÉGE
EL 18:30 MISTIT 6-4VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 
U20 20:00 UTEPEF 
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk