Keleten csak az Ak Barsz söpört

 

Darzins a 93. percben lőtte tovább a kétszeres bajnokot.

Kedden a keleti negyeddöntők negyedik mérkőzését rendezték a KHL-ben. Mind a négy találkozón vendéggyőzelem született, ezek közül három meccs is 3-2-es végeredményt hozott. A Metallurg négy másodperccel a harmadik harmad vége előtt szerezte meg a győztes gólt a Szalavat Julajev otthonában. A magnyitogorszkiakhoz hasonlóan a Traktor is kétgólos hátrányból állt föl a Barisz ellen, míg az Avangard a Szibir otthonában nyert három góllal, így ez a három párharc 2-2-re áll.

Egyedül az kétszeres Gagarin Kupa-győztes Ak Barsz léphetett úgy jégre, hogy egy esetleges győzelemmel söpréssel jutna tovább. A Nyeftyehimik helytállt a kazanyiak ellen, egészen kétszeres hosszabbításig nyújtották a mérkőzést a nyizsnyekamszkiak, ám a 93. percben a rutinos Szokolovról kipattanó korongot Darzins belőtte, így a két moszkvai csapat után az Ak Barsz a harmadik csapat, amely söpréssel jutott be a főcsoport-elődöntőbe.

Nyeftyehimik (8.)

2-3 (0-0, 1-2, 1-0, 0-0, 0-1)

Ak Barsz (1.)

KHL. Nyizsnyekamszk, 5500 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 27:22 PP Morozov Kapanen Zsergyev
1-1 31:29 PP Sulakov Pesztusko Milovzorov
1-2 36:44 Pesonen Homickij
2-2 42:46 PP Koukal Lewandowski Osala
2-3 92:39 Darzins Petrov
56 Kapura lövések száma 45
18 Kiállításpercek 18
Szokolov Kapusok Barulin

 

Szibir (7.)

2-5 (0-0, 2-3, 0-2)

Avangard (2.)

KHL. Novoszibirszk, 7500 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 24:14 SH Szjomin Frolov
1-1 27:37 Nyikulin Kopejkin
2-1 36:10 Vorosilo Alekszejev Belokony
2-2 37:40 Ljamin Záborsky Szjomin
2-3 39:44 Kurjanov Perezsogin Pujacs
2-4 54:30 Ivanov Taratuhin Belov
2-5 58:09 Valentyenko Kurjanov Popov
22 Kapura lövések száma 33
10 Kiállításpercek 22
Glass Kapusok Ramö

 

Barisz (6.)

2-3 (1-0, 1-2, 0-1)

Traktor (3.)

KHL. Asztana, 4072 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 05:41 Poliscsuk M. Szpiridonov
2-0 24:41 PP Dawes
2-1 26:27 Belov Kontiola Panov
2-2 30:32 PS Karpov
2-3 47:25 Dugin Karpov
31 Kapura lövések száma 34
6 Kiállításpercek 10
Jeremejev Kapusok Garnett

 

Szalavat Julajev (5.)

2-3 (0-0, 2-0, 0-3)

Metallurg (4.)

KHL. Ufa, 7915 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 27:52 PP Sopel Blaták Ruzicka
2-0 36:27 Zubarjev Mirnov Kajgorodov
2-1 42:52 O’Reilly Mozjakin
2-2 56:39 O’Reilly Mozjakin Platonov
2-3 59:56 Zukkarello Antyipin
28 Kapura lövések száma 19
14 Kiállításpercek 12
Tarkki Kapusok Gelasvili
40:00-tól Ahonen

 

Nyugati-főcsoport, negyeddöntők
SZKA (1.)–Atlant (8.) 3-1
1-0 7-0 1-3 6-1 02. 28 03. 02 03. 04
CSZKA (2.)–Lev (7.) 4-0
3-2 3-2 3-1 2-1
Dinamo Moszkva (3.)–Slovan (6.) 4-0
5-1 3-2 4-2 3-2
Lokomotiv (4.)–Szeversztal (5.) 1-3
1-2 2-1 2-3 2-3 02. 28 03. 02 03. 04
Nyugati-főcsoport, elődöntők
 03. 07 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
 03. 07 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
Nyugati-főcsoport, döntő
 03. 22 03. 23 03. 26 03. 27 03. 30 04. 01  03. 03
Keleti-főcsoport, negyeddöntők
Ak Barsz (1.)–Nyeftyehimik (8.) 4-0
 5-1 2-0 2-1 3-2
Avangard (2.)–Szibir (7.) 2-2
5-0 0-1 1-4 5-2 03. 01 03. 03  03. 05
Traktor (3.)–Barisz (6.) 2-2
3-4 3-5 3-1 3-2 03. 01 03. 03  03. 05
Metallurg Magnyitogorszk (4.)–Szalavat Julajev (5.) 2-2
3-4 2-0 1-4 3-2 03. 01 03. 03  03. 05
Keleti-főcsoport, elődöntők
 Ak Barsz (1.)–?
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
Keleti-főcsoport, döntő
 03. 23 03. 24 03. 27 03. 28 03. 31 04. 02  04. 04
Gagarin-kupa, döntő
 04. 07 04. 08 04. 11 04. 12 04. 15 04. 17  04. 19

Cimkék:

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 23., csütörtök
U18 16:40 KMHPEF 3-5VÉGE
március 24., péntek
ROM 17:30 BRASCC 5-4VÉGE
U16 19:40 MACAVS 1-4VÉGE
március 25., szombat
U20 12:15 DHKAVS 5-7VÉGE
U20 18:00 MACVAS 4-0VÉGE
március 26., vasárnap
ROM 17:30 SCCBRA 3-4VÉGE
U16 18:00 AVSMAC 3-1VÉGE
március 27., hétfő
U18 18:10 UTESCC 3-2 HVÉGE
március 28., kedd
U18 18:40 SCCUTE 
március 29., szerda
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
március 31., péntek
ROC 16:10 MISVIC 
április 1., szombat
ROC 16:10 MISSLL 
április 2., vasárnap
ROC 13:10 MISRIT 
április 3., hétfő
VÁL 19:00 HUNSWE 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk