Patrick Roy 28 éve lett NHL-kapus

Február 23. Anno.

1952 ? A montreali Elmer Lach négy pontot (1G+3A) jegyez a Chicago elleni meccsen, megszerezve pályafutása 550. pontját, megdöntve ezzel Bill Cowley 1946-ból származó 548 pontos rekordját. Canadiens?Blackhawks 7-0

1964 ? A NY Rangers a Torontóba cserélt Andy Bathgate után Camille Henryt nevezi meg új csapatkapitányának.

1972 ? A Boston Bruins megszerzi Carol Vadnaist az Oakland Sealstől a Reggie LeachRick Smith, Bob Stewart hármasért.

1983 ? A New York-i Mark Pavelich az első amerikai születésű játékos, aki öt gólt szerez egy mérkőzésen. Rangers?Whalers 11-3

1985 ? Patrick Roy pályafutásának első mérkőzése és első győzelme. Canadiens?Jets 6-4

1988 ? A Kings elcseréli Mark Hardyt a NY Rangersbe Ron Duguayért cserébe.

1988 ? A Philadelphia 5 perc 29 másodperc alatt öt gólt rámolt be a Detroit kapujába. Flyers?Red Wings 11-5

1989 ? Steve Yzerman kioszt két gólpasszt, megszerzi az 56. és az 57. találatát a szezonban, megdöntve ezzel John Ogrodnick 55 gólos franchise-csúcsát, a Detroit pedig 0-6 után egálra menti a Pittsburgh elleni meccset. Red Wings?Penguins 6-6

1996 ? Mario Lemieux és Jaromir Jágr is beveszi a Hartford kapuját, ezzel ők a liga történetének második párosa, akik ugyanazon a mérkőzésen lövik az 50. góljukat a szezonban. Penguins?Whalers 6-5

2003 ? Jarome Iginla megszerzi negyedik mesterhármasát, és majdnem beállítja Lemieux rekordját, amikor a Phoenix elleni mérkőzésen betalál emberelőnyből, emberhátrányból, egyenlő létszám mellett és az üres kapuba is. Flames?Coyotes 4-2