A nyolc playoff-találkozóból négy dőlt el a hosszabbításban.
Csütörtökön a Keleti-főcsoportban az első mérkőzéseket rendezték a rájátszásban. Az Ak Barsz magabiztosan nyert a Nyeftyehimik ellen, míg az Avangardnak gólt sem tudott lőni a Szibir. A Tratkor?Barisz és a Metallurg?Szalavat Julajev találkozók viszont nem dőltek el hatvan perc alatt, mindkét helyen vendéggyőzelem született, előbbi meccsen nagyobb, utóbbin kisebb meglepetésképpen.
Nyugaton az SZKA nem bízta a véletlenre az Atlant elleni mérkőzést, nem kívántak hosszabbításig eljutni a szentpéterváriak, mint ahogyan az egy nappal korábbi összecsapáson, hetet lőttek a mityiscsieknek. A Dinamo Moszkva viszont megszenvedett a Slovannal, a második harmadban emberhátrányban és -előnyben is betaláltak a szlovákok, ám a hosszabbításban a címvédő nyert. Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a CSZKA?Lev meccs is, a különbség mindösszesen annyi, hogy a kék-piros moszkvaiak csak a második hosszabbítás tizedik percében tudták megszerezni a győztes gólt. A Lokomotiv pedig egyenlített összesítésben a Szeversztal ellen, szintén 2-1 lett a vége, ahogy egy nappal korábban, ám most a hazaiaknak.
Ak Barsz (1.) |
5-1 (2-0, 1-1, 2-0)
|
Nyeftyehimik (8.)
|
Gólok |
Idő |
Típus |
Gól |
Passz |
Passz |
1-0 |
15:32 |
|
Pesonen |
Obuhov |
|
2-0 |
18:09 |
PP |
Darzins |
Tyerescsenko |
Medvegyev |
2-1 |
29:56 |
SH |
Milovzorov |
|
|
3-1 |
38:42 |
|
Darzins |
Nyikulin |
Barulin |
4-1 |
53:02 |
PP |
Morozov |
Kapanen |
Zsergyev |
5-1 |
56:58 |
|
Golubjev |
Bordov |
|
26 |
Kapura lövések száma |
32 |
10 |
Kiállításpercek |
12 |
Barulin |
Kapusok |
Dalton |
Avangard (2.) |
5-0 (0-0, 3-0, 2-0)
|
Szibir (7.)
|
Gólok |
Idő |
Típus |
Gól |
Passz |
Passz |
1-0 |
25:06 |
|
Záborsky |
Ljamin |
Volkov |
2-0 |
36:55 |
PP |
Volkov |
Perezsogin |
Popov |
3-0 |
38:57 |
PP |
Valentyenko |
Belov |
Popov |
4-0 |
44:18 |
PP |
Bumagin |
Kurjanov |
|
5-0 |
54:12 |
PP |
Popov |
Perezsogin |
|
28 |
Kapura lövések száma |
25 |
14 |
Kiállításpercek |
24 |
Ramö |
Kapusok |
Glass
40:00-tól Gajducsenko |
Traktor (3.) |
3-4 (0-1, 2-1, 1-1, 0-1)
|
Barisz (6.)
|
KHL. Cseljabinszk, 7450 néző. |
Gólok |
Idő |
Típus |
Gól |
Passz |
Passz |
0-1 |
18:02 |
PP |
Bochenski |
Szavcsenko |
|
1-1 |
24:33 |
|
Panov |
Csisztov |
|
1-2 |
30:53 |
|
Bochenski |
Szavcsenko |
Rugyenko |
2-2 |
34:52 |
|
Panov |
Vasziljcsenko |
Kontiola |
2-3 |
43:31 |
|
Krasznoszlobodcev |
|
|
3-3 |
58:10 |
|
Jakucenya |
Nyicsuskin |
Kontiola |
3-4 |
74:34 |
|
Sztarcsenko |
Rugyenko |
|
46 |
Kapura lövések száma |
32 |
16 |
Kiállításpercek |
12 |
Garnett |
Kapusok |
Jeremejev |
Metallurg (4.) |
3-4 (2-2, 0-1, 1-0, 0-1)
|
Szalavat Julajev (5.)
|
KHL. Magnyitogorszk, 7708 néző. |
Gólok |
Idő |
Típus |
Gól |
Passz |
Passz |
1-0 |
07:06 |
PP |
Zukkarello |
Mozjakin |
Platonov |
2-0 |
07:58 |
|
Kazionov |
Habarov |
Koroljuk |
2-1 |
11:48 |
PP |
Zinovjev |
Ruzicka |
Filatov |
2-2 |
15:05 |
|
Zinovjev |
Ruzicka |
|
2-3 |
28:04 |
PP |
Pihlström |
Kolcov |
Kajgorodov |
3-3 |
48:30 |
|
Antyipin |
O’Reilly |
Platonov |
3-4 |
61:22 |
|
Szvitov |
|
|
32 |
Kapura lövések száma |
32 |
6 |
Kiállításpercek |
4 |
Ahonen |
Kapusok |
Tarkki |
SZKA (1.) |
7-0 (1-0, 2-0, 4-0)
|
Atlant (8.)
|
KHL. Szentpétervár, 12400 néző. |
Gólok |
Idő |
Típus |
Gól |
Passz |
Passz |
1-0 |
18:28 |
|
Kucserjavenko |
Panarin |
Afinogenov |
2-0 |
26:13 |
PP |
Dallman |
Martensson |
Prucha |
3-0 |
26:47 |
|
Varnakov |
Oszipov |
Tyihonov |
4-0 |
43:01 |
|
Burdaszov |
Fjorodov |
Nyeprjajev |
5-0 |
44:42 |
|
Dallman |
Tyihonov |
Ramstedt |
6-0 |
45:14 |
PS |
Burdaszov |
|
|
7-0 |
59:34 |
|
Tyihonov |
Varnakov |
|
47 |
Kapura lövések száma |
22 |
6 |
Kiállításpercek |
6 |
Kaszutyin |
Kapusok |
Galimov
43:01-től Volkov |
CSZKA (2.) |
3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 1-0)
|
Lev (7.)
|
KHL. Moszkva, LDSZ CSZKA, 2247 néző. |
Gólok |
Idő |
Típus |
Gól |
Passz |
Passz |
1-0 |
14:56 |
PP |
A. Radulov |
I. Radulov |
|
1-1 |
22:17 |
PP |
Danielsson |
Oystrick |
Maenpaa |
1-2 |
44:23 |
|
Birner |
Vrána |
Repík |
2-2 |
57:58 |
|
Rilov |
I. Radulov |
A. Radulov |
3-2 |
89:36 |
|
Grigorenko |
Kvasa |
Sirokov |
36 |
Kapura lövések száma |
41 |
12 |
Kiállításpercek |
12 |
Stana |
Kapusok |
Pöpperle |
Dinamo (3.) |
3-2 (1-0, 1-2, 0-0, 1-0)
|
Slovan (6.)
|
KHL. Moszkva, Luzsnyiki, 5252 néző. |
Gólok |
Idő |
Típus |
Gól |
Passz |
Passz |
1-0 |
01:14 |
|
Petruzalek |
|
|
1-1 |
25:56 |
SH |
Bliznák |
Vondrka |
|
1-2 |
30:20 |
PP |
Kukumberg |
Stajnoch |
|
2-2 |
32:50 |
|
Szopin |
Kaszjancsuk |
Gorovikov |
3-2 |
71:46 |
|
Szopin |
Kaszjancsuk |
|
35 |
Kapura lövések száma |
24 |
4 |
Kiállításpercek |
8 |
Jerjomenko |
Kapusok |
Konrád |
Lokomotiv (4.) |
2-1 (1-0, 0-1, 1-0)
|
Szeversztal (5.)
|
KHL. Jaroszlavl, 8989 néző. |
Gólok |
Idő |
Típus |
Gól |
Passz |
Passz |
1-0 |
12:02 |
|
Apalkov |
Galimov |
Plotnyikov |
1-1 |
38:41 |
PP |
Rjazancev |
Anyiszin |
Videll |
2-1 |
41:01 |
PP |
Kronwall |
Kaljuzsnij |
Guszkov |
27 |
Kapura lövések száma |
34 |
8 |
Kiállításpercek |
20 |
Sanford |
Kapusok |
Kosecskin |
Nyugati-főcsoport, negyeddöntők |
SZKA (1.)?Atlant (8.) |
2-0 |
1-0 |
7-0 |
02. 24 |
02. 25 |
02. 28 |
03. 02 |
03. 04 |
CSZKA (2.)?Lev (7.) |
2-0 |
3-2 |
3-2 |
02. 24 |
02. 25 |
02. 28 |
03. 02 |
03. 04 |
Dinamo Moszkva (3.)?Slovan (6.) |
2-0 |
5-1 |
3-2 |
02. 24 |
02. 25 |
02. 28 |
03. 02 |
03. 04 |
Lokomotiv (4.)?Szeversztal (5.) |
1-1 |
1-2 |
2-1 |
02. 24 |
02. 25 |
02. 28 |
03. 02 |
03. 04 |
Nyugati-főcsoport, elődöntők |
|
|
03. 07 |
03. 08 |
03. 11 |
03. 12 |
03. 15 |
03. 17 |
03. 19 |
|
|
03. 07 |
03. 08 |
03. 11 |
03. 12 |
03. 15 |
03. 17 |
03. 19 |
Nyugati-főcsoport, döntő |
|
|
03. 22 |
03. 23 |
03. 26 |
03. 27 |
03. 30 |
04. 01 |
03. 03 |
Keleti-főcsoport, negyeddöntők |
Ak Barsz (1.)?Nyeftyehimik (8.) |
1-0 |
5-1 |
02. 22 |
02. 25 |
02. 26 |
03. 01 |
03. 03 |
03. 05 |
Avangard (2.)?Szibir (7.) |
1-0 |
5-0 |
02. 22 |
02. 25 |
02. 26 |
03. 01 |
03. 03 |
03. 05 |
Traktor (3.)?Barisz (6.) |
0-1 |
3-4 |
02. 22 |
02. 25 |
02. 26 |
03. 01 |
03. 03 |
03. 05 |
Metallurg Magnyitogorszk (4.)?Szalavat Julajev (5.) |
0-1 |
3-4 |
02. 22 |
02. 25 |
02. 26 |
03. 01 |
03. 03 |
03. 05 |
Keleti-főcsoport, elődöntők |
|
|
03. 08 |
03. 09 |
03. 12 |
03. 13 |
03. 16 |
03. 18 |
03. 20 |
|
|
03. 08 |
03. 09 |
03. 12 |
03. 13 |
03. 16 |
03. 18 |
03. 20 |
Keleti-főcsoport, döntő |
|
|
03. 23 |
03. 24 |
03. 27 |
03. 28 |
03. 31 |
04. 02 |
04. 04 |
Gagarin-kupa, döntő |
|
|
04. 07 |
04. 08 |
04. 11 |
04. 12 |
04. 15 |
04. 17 |
04. 19 |