Hirtelen halálok napja a KHL-ben

 

A nyolc playoff-találkozóból négy dőlt el a hosszabbításban.

Csütörtökön a Keleti-főcsoportban az első mérkőzéseket rendezték a rájátszásban. Az Ak Barsz magabiztosan nyert a Nyeftyehimik ellen, míg az Avangardnak gólt sem tudott lőni a Szibir. A Tratkor–Barisz és a Metallurg–Szalavat Julajev találkozók viszont nem dőltek el hatvan perc alatt, mindkét helyen vendéggyőzelem született, előbbi meccsen nagyobb, utóbbin kisebb meglepetésképpen.

Nyugaton az SZKA nem bízta a véletlenre az Atlant elleni mérkőzést, nem kívántak hosszabbításig eljutni a szentpéterváriak, mint ahogyan az egy nappal korábbi összecsapáson, hetet lőttek a mityiscsieknek. A Dinamo Moszkva viszont megszenvedett a Slovannal, a második harmadban emberhátrányban és -előnyben is betaláltak a szlovákok, ám a hosszabbításban a címvédő nyert. Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a CSZKA–Lev meccs is, a különbség mindösszesen annyi, hogy a kék-piros moszkvaiak csak a második hosszabbítás tizedik percében tudták megszerezni a győztes gólt. A Lokomotiv pedig egyenlített összesítésben a Szeversztal ellen, szintén 2-1 lett a vége, ahogy egy nappal korábban, ám most a hazaiaknak.

Ak Barsz (1.)

5-1 (2-0, 1-1, 2-0)

Nyeftyehimik (8.)

KHL. Kazany, 4450 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 15:32 Pesonen Obuhov
2-0 18:09 PP Darzins Tyerescsenko Medvegyev
2-1 29:56 SH Milovzorov
3-1 38:42 Darzins Nyikulin Barulin
4-1 53:02 PP Morozov Kapanen Zsergyev
5-1 56:58 Golubjev Bordov
26 Kapura lövések száma 32
10 Kiállításpercek 12
Barulin Kapusok Dalton

 

Avangard (2.)

5-0 (0-0, 3-0, 2-0)

Szibir (7.)

KHL. Omszk, 9960 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 25:06 Záborsky Ljamin Volkov
2-0 36:55 PP Volkov Perezsogin Popov
3-0 38:57 PP Valentyenko Belov Popov
4-0 44:18 PP Bumagin Kurjanov
5-0 54:12 PP Popov Perezsogin
28 Kapura lövések száma 25
14 Kiállításpercek 24
Ramö Kapusok Glass
40:00-tól Gajducsenko

 

Traktor (3.)

3-4 (0-1, 2-1, 1-1, 0-1)

Barisz (6.)

KHL. Cseljabinszk, 7450 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 18:02 PP Bochenski Szavcsenko
1-1 24:33 Panov Csisztov
1-2 30:53 Bochenski Szavcsenko Rugyenko
2-2 34:52 Panov Vasziljcsenko Kontiola
2-3 43:31 Krasznoszlobodcev
3-3 58:10 Jakucenya Nyicsuskin Kontiola
3-4 74:34 Sztarcsenko Rugyenko
46 Kapura lövések száma 32
16 Kiállításpercek 12
Garnett Kapusok Jeremejev

 

Metallurg (4.)

3-4 (2-2, 0-1, 1-0, 0-1)

Szalavat Julajev (5.)

KHL. Magnyitogorszk, 7708 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 07:06 PP Zukkarello Mozjakin Platonov
2-0 07:58 Kazionov Habarov Koroljuk
2-1 11:48 PP Zinovjev Ruzicka Filatov
2-2 15:05 Zinovjev Ruzicka
2-3 28:04 PP Pihlström Kolcov Kajgorodov
3-3 48:30 Antyipin O’Reilly Platonov
3-4 61:22 Szvitov
32 Kapura lövések száma 32
6 Kiállításpercek 4
Ahonen Kapusok Tarkki

 

SZKA (1.)

7-0 (1-0, 2-0, 4-0)

Atlant (8.)

KHL. Szentpétervár, 12400 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 18:28 Kucserjavenko Panarin Afinogenov
2-0 26:13 PP Dallman Martensson Prucha
3-0 26:47 Varnakov Oszipov Tyihonov
4-0 43:01 Burdaszov Fjorodov Nyeprjajev
5-0 44:42 Dallman Tyihonov Ramstedt
6-0 45:14 PS Burdaszov
7-0 59:34 Tyihonov Varnakov
47 Kapura lövések száma 22
6 Kiállításpercek 6
Kaszutyin Kapusok Galimov
43:01-től Volkov

 

CSZKA (2.)

3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Lev (7.)

KHL. Moszkva, LDSZ CSZKA, 2247 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 14:56 PP A. Radulov I. Radulov
1-1 22:17 PP Danielsson Oystrick Maenpaa
1-2 44:23 Birner Vrána Repík
2-2 57:58 Rilov I. Radulov A. Radulov
3-2 89:36 Grigorenko Kvasa Sirokov
36 Kapura lövések száma 41
12 Kiállításpercek 12
Stana Kapusok Pöpperle

 

Dinamo (3.)

3-2 (1-0, 1-2, 0-0, 1-0)

Slovan (6.)

KHL. Moszkva, Luzsnyiki, 5252 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 01:14 Petruzalek
1-1 25:56 SH Bliznák Vondrka
1-2 30:20 PP Kukumberg Stajnoch
2-2 32:50 Szopin Kaszjancsuk Gorovikov
3-2 71:46 Szopin Kaszjancsuk
35 Kapura lövések száma 24
4 Kiállításpercek 8
Jerjomenko Kapusok Konrád

 

Lokomotiv (4.)

2-1 (1-0, 0-1, 1-0)

Szeversztal (5.)

KHL. Jaroszlavl, 8989 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 12:02 Apalkov Galimov Plotnyikov
1-1 38:41 PP Rjazancev Anyiszin Videll
2-1 41:01 PP Kronwall Kaljuzsnij Guszkov
27 Kapura lövések száma 34
8 Kiállításpercek 20
Sanford Kapusok Kosecskin

 

Nyugati-főcsoport, negyeddöntők
SZKA (1.)–Atlant (8.) 2-0
1-0 7-0 02. 24 02. 25 02. 28 03. 02  03. 04
CSZKA (2.)–Lev (7.) 2-0
3-2 3-2 02. 24 02. 25 02. 28 03. 02  03. 04
Dinamo Moszkva (3.)–Slovan (6.) 2-0
5-1 3-2 02. 24 02. 25 02. 28 03. 02  03. 04
Lokomotiv (4.)–Szeversztal (5.) 1-1
1-2 2-1 02. 24 02. 25 02. 28 03. 02  03. 04
Nyugati-főcsoport, elődöntők
 03. 07 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
 03. 07 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
Nyugati-főcsoport, döntő
 03. 22 03. 23 03. 26 03. 27 03. 30 04. 01  03. 03
Keleti-főcsoport, negyeddöntők
Ak Barsz (1.)–Nyeftyehimik (8.) 1-0
 5-1 02. 22 02. 25 02. 26 03. 01 03. 03  03. 05
Avangard (2.)–Szibir (7.) 1-0
5-0 02. 22 02. 25 02. 26 03. 01 03. 03  03. 05
Traktor (3.)–Barisz (6.) 0-1
3-4 02. 22 02. 25 02. 26 03. 01 03. 03  03. 05
Metallurg Magnyitogorszk (4.)–Szalavat Julajev (5.) 0-1
3-4 02. 22 02. 25 02. 26 03. 01 03. 03  03. 05
Keleti-főcsoport, elődöntők
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
Keleti-főcsoport, döntő
 03. 23 03. 24 03. 27 03. 28 03. 31 04. 02  04. 04
Gagarin-kupa, döntő
 04. 07 04. 08 04. 11 04. 12 04. 15 04. 17  04. 19

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
NU18 16:00 HUNCZE 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL 
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
december 23., szombat
U20 12:10 VASMAC 
Partnerünk