Hetényi 97% fölött mutatkozott be

Parádésra sikerült a magyar kapus bemutatkozása új csapatában, az Orlando Solar Bearsben az ECHL szerdai fordulójában. Hetényiék hazai pályán fogadták az Evansville IceMen csapatát. A 28. percben már 3-0-ra vezettek a hazaiak, amihez a második 30. percben még három gólt tettek, és mivel csak egyet kaptak, így 6-1 lett a mérkőzés végeredménye. Hetényi fantasztikusan védett, 36 lövésből 35-öt megfogott, ami 97,2%-os hatékonysági mutató. Érdemei elismeréseként meg is választották a meccs három legjobb embere közé. Érdekesség, hogy a vendégek egyetlen gólját az az André Bouvet-Morrissette szerezte, aki két nappal ezelőttig Hetényi csapattársa volt a Cincinnatiben, és akit a magyar kapussal egy időben engedett el klubja.

Svédországban az Allsvenskanban folytatódik a feljutás jogáért vívandó Kvalserienbe kerülésért a küzdelem. Hári Jánosék a listavezető Leksands csapatát fogadták, és kikaptak 3-1-re. Pedig a 34. percben lőtt góllal a hazaiak szerezték meg a vezetést, ám a harmadik harmad hetedik percében egy 65 másodperces rövidzárlat két gólt is kaptak, amivel a vendégek megfordították a mérkőzés állását. Kiegyenlíteni nem sikerült, sőt, a végén kapusukat lehozva újabb gólt kaptak. Hári a mérkőzésen nem játszott. Veresége után a Djurgarden az ötödik a tabellán, de a mezőny továbbra is nagyon kiegyenlített, hiszen a harmadik helyezett Vasterastól mindössze 3 pont választja el Háriékat.

Bartalis István csapata, a Troja/Ljungby a Tingsrydset látta vendégül. A látogatók már a mérkőzés hetedik másodpercében betaláltak. A nyolcadik percben egyenlített a Troja/Ljungby, de 45 másodpercen belül újra gólt kapott. Ezt végül a 13. percben kettős előnyből sikerült egalizálni. A második harmad is gyorsan vendéggóllal indult, ezúttal 24 másodperc kellett ahhoz, hogy a Tingsryds harmadszor is megszerezze a vezetést. Ráadásul a 27. percben kétgólosra duzzadt a vendégel előnye. Ekkor indultak azonban be igazán a hazaiak: előbb egy újabb kettős előnyt gólra váltva felzárkóztak, majd a második harmad 3. percében ki is egyenlítettek. A végeredményt a 47. percben állították be a csapatok, egy hazai előnyben az angol válogatott Robert Dowd addigi három gólpassza mellé egy gólt is szerzett, így nyert a Troja/Ljungby 5-4-re. A magyar csatár a második sorban kapott helyet, pontot nem szerzett.

Galló Illésről is nagyon jó hírek érkeztek. Legutóbb megírtuk, hogy idei új csapata, a Bradford Rattlers nagyon jól áll az egyik kanadai junior A ligában, a GMHL-ben (Greater Metro Hockey League) és Galló is szárnyal. Akkor 22 mérkőzésen szerzett 58 (27+31) pontjával a liga legeredményesebb játékosai közé tartozott. Nos, azóta véget ért az alapszakasz, és a Rattlers történelmet írt. Első csapat lett ugyanis a liga történetében, amely hibátlan alapszakaszt produkált, miután vasárnap megszerezte 42. győzelmét is. Ez egyedülálló teljesítmény, hiszen az összes kanadai juniorligát összevetve is ez eddig mindössze egyetlen csapatnak sikerült. Ráadásul Galló, aki már tavaly is a liga legeredményesebb játékosa volt, idén megkapta az MVP-címet is. 47 góljának és 61 asszisztjának köszönhetően 108 pontot termelt, amivel a kanadai táblázat élén végzett.