Vas János a legeredményesebb magyar

Kedden az alapszakasz utolsó fordulóját rendezték a Ligue Magnusben. Az már korábban eldőlt, hogy a Briancon bekerül a legjobb négy csapat közé, míg Vas János és a Dijon számára volt még egy utolsó esély erre, igaz, már nem csak a saját kezükben volt a sorsuk. Ők a Gap otthonába látogattak, és a maguk részéről teljesítették a feladatot, 6-2-re győztek idegenben. Vas János egy gólt és egy gólpasszt szerzett, +2-vel zárta a mérkőzést. Az alapszakasz végén Vas János 26 mérkőzésen szerzett 18 góljának és 25 asszisztjának köszönhetően a kanadai táblázat ötödik helyén végzett, holtversenyben a Briancon csapatkapitányával, a kanadai születésű Marc-André Bernier-vel. Magyar csatár még soha nem volt ennyire eredményes az utóbbi időben stabilan A csoportos Franciaország bajnokságában. 43 pontjával bátyját, Vas Mártont előzte meg, aki a 2006/2007-es szezonban 15. volt, 16 góllal és 20 assziszttal. Érdekesség, hogy Vas János idei teljesítménye akkor is az 5-6. helyre lett volna elég.

Más kérdés, hogy a Chamonix 7-2-re nyert otthon a Mulhouse ellen, így végül negyedik lett, Vaséknak azonos pontszám mellett be kellett érniük az ötödik hellyel a tabellán. Ez azt is jelenti, hogy a Dijonnak a középszakaszban kell kivívnia a legjobb nyolc csapat közé kerülést, ahova az első négy helyezett csapat automatikusan kvalifikálja magát. Vasék így a 12. helyezett Epinallal játszanak három nyert mérkőzésig tartó párharcot, ami nem jelenthet gondot a számukra. Ha a papírformának megfelelően nyernek, akkor éppen a Chamonix-val kerülnek össze a március 5-én kezdődő negyeddöntőben.

Szélig Viktorék 48 órán belül másodszor csaptak össze a listavezető és az alapszakaszt végül 8 ponttal megnyerő Angers-val. A vasárnap a párizsi Bercyben megszerzett kupa után ezúttal Angers-ban találkoztak a csapatok. Az első harmadban az Angers szerzett vezetést, amit a másodikban a Briancon kiegyenlített. A harmadik harmadban nem esett gól, azonban a hosszabbítás negyedik percében a hazaiaknak sikerült megszerezniük a mindent eldöntő második góljukat, kialakítva ezzel a 2-1-es végeredményt. Mivel a Rouen nyert, így szintén pontegyenlőség mellett Széligék végül lecsúsztak a második helyről és harmadikként zárták az alapszakaszt. Ennek megfelelően ők az Amiens?Strasbourg párharc győztesével találkoznak a negyeddöntőben.

Olaszországban már a rájátszásnál tartanak a csapatok, kedden a negyeddöntők első mérkőzését rendezték. Ladányi Balázs csapata, a Bolzano az Asiagót fogadta, és meglepetésre 3-0-s vereséget szenvedett. A hazaiak nélkülözni voltak kénytelenek csapatkapitányukat, az egyik legjobb játékost, Alexander Eggert. Az Asiago minden harmadban egy gólt lőve nyerte meg a mérkőzést, a második harmadban ráadásul emberhátrányban találtak be. Mindazonáltal semmi sincs veszve, már csütörtökön itt lesz az alkalom az egyenlítésre. Ladányi 4 kapura lövést jegyzett.

Hentes Kristóf csapata, a GCK Lions harmadik mérkőzését is elvesztette a Langenthal ellen a svájci másodosztály negyeddöntőjében. Ezúttal 4-2-re kaptak ki, érdekesség, hogy a hazaiaknál Jeff Campbell és Brent Kelly az első sorból mind a négy gólból ponttal vette ki a részét. Hentes kisebb sérüléssel bajlódik, így a mérkőzésen nem játszott.

Kóger Dániel csapata, a Bakersfield Condors a Las Vegas Wranglerst fogadta az ECHL-ben. Az első harmad derekán másfél perc alatt két góljának köszönhetően a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert, amit a vendégek a második harmad derekán 40 másodperc alatt egyenlítettek ki. A harmadik harmad 4. percében azonban ismét vezetést szereztek Kógerék, amit már nem tudott kiegyenlíteni a Las Vegas. Sőt, az utolsó percben lehozták a kapust, amiből ismét a Bakersfield szerzett gólt, kialakítva ezzel a 4-2-es végeredményt. Kóger pontot nem szerzett, sem lőtt, sem kapott gólnál nem volt a jégen.