Nem sok babér termett a magyaroknak

Szélig Viktor és a Briancon fantasztikus kupagyőzelmét leszámítva nem sok sikerélmény jutott a külföldön játszó magyar jégkorongosoknak a bajnokságok vasárnapi játéknapján.

Az Allsvenskanban Bartalis István csapata, a Troja/Ljungby az Asplöven otthonába látogatott. A hazaiak szereztek vezetést a 9. percben, amit még eggyel megtoldottak a második harmad 50. másodpercében. A vendégek a 31. percben kezdték meg a felzárkózást, majd a 36. percben emberelőnyből egyenlíteni is sikerült. A 49. percben ismét vezetést szerzett az Asplöven, de Bartalisék erre is tudtak válaszolni, az 55. percben 3-3-ra módosították az állást. Mivel sem a hátralévő játékidőben, sem a hosszabbításban több gól már nem született, így jöhetett a szétlövés, amely a hazaiaknak kedvezett, így alakul ki a 4-3-as hazai siker. Bartalis pontot nem szerzett, egy kapott és két lőtt gólnál volt a jégen. A Troja/Ljungby stabilan tartja 10. helyét a tabellán, a 9. és a 11. helyezett csapat is 6-6 pont távolságra van tőle.

Hári Norbert csapata, a Djurgarden a szombati szenzációs győzelem után vasárnap vereséget szenvedett a második helyezett Linköping otthonában U18-as svéd bajnokin. Pedig a vendégek szereztek vezetést a 10. percben, Hári első gólpasszos volt. A Linköping még a harmad vége előtt kiegyenlített, majd a 27. percben a vezetést is megszerezte. A harmadik harmadban két emberelőnyös góllal pedig végképp eldöntötte a mérkőzést, a vége 4-1 lett. Hári egy pontot termelt, ezzel együtt mínusz eggyel zárta a találkozót. Veresége után a Djurgarden egy helyet visszacsúszott és hatodik a tabellán.

Két harmadot elveszített, egyet pedig döntetlenre hozott a GCK Lions a Langenthal ellen a svájci másodosztály rájátszásának második mérkőzésén, így végül 5-3 arányú vereséget szenvedett. Hiába domináltak az első harmadban a hazaiak, gólt a Langenthal ütött, amivel 1-0-ra meg is nyerte az első periódust. A 24. percben pedig kettőre növelték előnyüket. Rögtön ezután a hazaiak percei következtek, hiszen egy kiállítást követően másfél percen belül szépítettek, majd újabb másfél perc elteltével ki is egyenlítettek. Nem sokáig örülhettek azonban, mert a vendégek a 29. percben szintén emberelőnyből visszavették a vezetést és még a harmad vége előtt a kétgólos előnyt is visszaállították. A zürichieknek a harmadik harmad elején sikerült újra teljesen nyílttá tenniük a meccset, a 43. percben 3-4-re módosítva az állást. Ám egy, a hazaiak által vitatott kiállítást követő emberhátrányt nem sikerült kivédekezni, így a 49. percben szerzett találattal megnyerte a mérkőzést a Langenthal, amely összesítésben 2-0-ra vezet a négy győzelemig tartó párharcban. Ezzel párhuzamosan a Lions juniorcsapata szintén playoff-szereplő, ellenfele a HC Lugano. Ott összesítésben a zürichiek vezetnek 2-1-re, és már csak egy győzelemre vannak a továbbjutástól. Hentes az első mérkőzésen adott egy gólpasszt. Vasárnap egyik meccsen sem játszott.