Véget ért a KHL alapszakasza

   

Utolsóként az Atlant jutott be a rájátszásba. Vasárnap véget ért a KHL 2012/13-as szezonjának az alapszakasza.

A Nyugati-főcsoport nyolcadik helyére még három csapat pályázott, ezek közül elsőként az Atlant lépett jégre. Az átigazolási határidő vége előtt szétszedett csapat megtáltosodott kulcsjátékosai távozása után, Engqvisték a legutolsó kilenc meccsükből nyolcszor győztesen hagyták el a jeget, így remek szériájuknak köszönhetően közel kerültek a playoffhoz. Az Atlant begyűjtött három pontja azt is jelentette, hogy a Donbassz már kiszállt a rájátszásért folyó küzdelemből. A mityiscsieken kívül a Dinamo Minszknek maradt esélye, de a fehéroroszok hiába egyenlítettek a Szalavat Julajev ellen, fordítaniuk már nem sikerült, így vereségükkel az Atlant jutott a rájátszásba. A Lev–Donbassz találkozó tétje a csehek esetleges hatodik helyre kerülése volt, miután a Slovan bukott a Dinamo Riga otthonában, ám az ukránok hosszabbításra mentették a találkozót, így maradt a hetedik a Lev.

Keleten az Avangard kikapott a tavalyi nagydöntő visszavágóján a Dinamo Moszkvától, míg az Ak Barsz nyert a Vityaz otthonában, így utóbbi nyerte a főcsoportot. A kvázi harmadik helyért rendezett mérkőzésen magabiztosan nyert a Traktor a Metallurg Magnyitogorszk ellen, így utóbbira a rájátszásban a 2011-ben Gagarin Kupa-győztes Szalavat Julajev vár.

A Gagarin-kupa 2013-as rájátszásának főcsoport-negyeddöntői:

Nyugat:
SZKA–Atlant
CSZKA–Lev
Dinamo Moszkva–Slovan
Lokomotiv–Szeversztal

Kelet:
Ak Barsz–Nyeftyehimik
Avangard–Szibir
Traktor–Barisz
Metallurg Magnyitogorszk–Szalavat Julajev

A nyugati párharcok február 20-án, míg a keletiek február 21-én kezdődnek, négy győztes mérkőzésig tartanak.

Avangard

0-3 (0-0, 0-1, 0-2)

Dinamo Moszkva

KHL. Omszk, 9940 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 26:54 Cvetkov Kokarjev
0-2 57:39 Gorohov Gorovikov
0-3 59:11 Jalasvaara Cvetkov Pesztunov
32 Kapura lövések száma 20
6 Kiállításpercek 8
Ramö Kapusok Jerjomenko

 

Barisz

5-4 (0-2, 3-1, 2-1)

SZKA

KHL. Asztana, 4017 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 00:37 Martensson Dallman Thoresen
0-2 03:26 Oszipov
1-2 24:42 Boyd Hutchkinson Bochenski
2-2 28:11 Dawes Bochenski Boyd
3-2 34:38 PP Puskarjov Zsajlauov Troscsinszkij
3-3 36:50 Thoresen
4-3 44:31 Upper Rugyenko Sztarcsenko
5-3 53:13 M. Szpiridonov Rahmanov
5-4 53:48 Martensson Csugyinov
16 Kapura lövések száma 46
13 Kiállításpercek 11
Jeremejev Kapusok Kaszutyin

 

Jugra

4-0 (0-0, 1-0, 3-0)

Avtomobiliszt

KHL. Hanti-Manszijszk, 3200 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 35:59 SH Szitnyikov Zsukov
2-0 51:55 PP Glazacsev But
3-0 52:45 Szitnyikov
4-0 57:57 Ribakov Glazacsev
34 Kapura lövések száma 30
10 Kiállításpercek 20
Masalskis Kapusok Lobanov

 

Metallurg Magnyitogorszk

1-4 (0-2, 1-2, 0-0)

Traktor

KHL. Magnyitogorszk, 6993 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 07:44 Dugin Karpov
0-2 17:09 Nyicsuskin Dugin
0-3 22:07 Kuznyecov Katyicsev Jakucenya
0-4 36:17 Dugin Nyesztyerov Glinkin
1-4 38:00 PP Platonov O’Reilly Zukkarello
20 Kapura lövések száma 27
4 Kiállításpercek 10
Ahonen
40:00-tól Gelasvili
Kapusok Garnett

 

Torpedo

3-2 (1-0, 1-1, 1-1)

Amur

KHL. Nyizsnyij Novgorod, 4350 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 16:39 Galuzin Jevszejenkov
2-0 20:30 Andersson Hietanen Makarov
2-1 38:41 Guszev V. Loginov Siskanov
3-1 44:54 Szcsasztlivij Davidov Vasziljev
3-2 51:08 Orlov Litovcsenko
21 Kapura lövések száma 24
12 Kiállításpercek 14
Koval Kapusok Kuznyecov

 

Lokomotiv

2-4 (1-0, 0-2, 1-2)

Szibir

KHL. Jaroszlavl, 8867 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 06:05 Plotnyikov
1-1 23:01 Sumakov Romanov Kutuzov
1-2 28:53 SH Enlund
1-3 40:32 Szannyikov Enlund
1-4 58:19 Enlund Kutuzov
2-4 58:42 SH Kartajev Visnyevszkij
28 Kapura lövések száma 24
23 Kiállításpercek 15
Sanford Kapusok Gajducsenko

 

Szeversztal

3-4 (1-1, 0-1, 2-1, 0-1)

Nyeftyehimik

KHL. Cserepovec, 4242 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 18:54 SH Milovzorov
1-1 19:59 PP Videll Rjazancev Anyiszin
1-2 31:45 PP J. Alsevszkij
2-2 42:29 PS Bucsnyevics
2-3 53:16 PS Szubbotin
3-3 59:39 SH Jegorsev Sipacsov Anyiszin
3-4 60:22 PP Sulakov Milovzorov
27 Kapura lövések száma 31
12 Kiállításpercek 6
Kosecskin Kapusok Szokolov

 

Vityaz

2-3 (0-0, 1-1, 1-2)

Ak Barsz

KHL. Csehov, 2400 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 24:54 PP Belouszov Tyimkin Bagyukov
1-1 25:40 PP Zaharcsuk Zsergyev
1-2 46:39 Tyerescsenko Zaharcsuk Zsergyev
1-3 51:42 Pesonen
2-3 59:55 Malevics Bagyukov
40 Kapura lövések száma 46
16 Kiállításpercek 14
Liszutyin Kapusok Nieminen

 

Atlant

5-0 (2-0, 2-0, 1-0)

Metallurg Novokuznyeck

KHL. Mityiscsi, 5700 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 00:33 Majorov Visnyevszkij Sevcsenko
2-0 11:12 Engqvist Majorov
3-0 23:10 Visnyevszkij Engqvist Kablukov
4-0 25:03 Klimenko Diblenko Tocsickij
5-0 50:25 Gluhov Visnyevszkij
28 Kapura lövések száma 39
14 Kiállításpercek 10
Galimov Kapusok Szorokin
11:12-től Kljucsnyikov

 

Szpartak

4-2 (0-0, 3-2, 1-0)

CSZKA

KHL. Moszkva, Szokolnyiki, 4648 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 25:14 Vjacseszlav Kozlov
1-1 31:37 Viktor Kozlov Davis Kvasa
1-2 32:14 Sprukts Ozsiganov
2-2 38:53 Obsut Vjacseszlav Kozlov
3-2 39:19 Mihajlov Sefer
4-2 53:30 Ankugyinov Nyikoncev Busujev
32 Kapura lövések száma 27
8 Kiállításpercek 18
Lasák Kapusok Proszkurjakov

 

Dinamo Minszk

2-3 (0-0, 0-0, 0-0)

Szalavat Julajev

KHL. Minszk, 15086 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 20:43 PP Blaták Ruzicka Zinovjev
0-2 48:33 PP Pankov Szvitov Szlepisev
1-2 56:47 Murphy Niskala Stapleton
2-2 57:11 Niskala Murphy Hirschovits
2-3 58:17 ENG Pankov Atyusov Kajgorodov
34 Kapura lövések száma 23
12 Kiállításpercek 22
Haugen Kapusok Vasziljevszkij

 

Dinamo Riga

3-1 (0-0, 0-0, 0-0)

Slovan

KHL. Riga, 5770 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 02:46 PP Sersen J. Mikus Miklik
1-1 04:37 Bukarts K. Redlihs
2-1 28:25 PP Karsums K. Redlihs Sotnieks
3-1 55:05 Johnson Pavlovs Lavins
19 Kapura lövések száma 24
10 Kiállításpercek 6
Jucers Kapusok Janus

 

Donbassz

2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Lev

KHL. Donyeck, 3877 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
 0-1 34:18 Nizivijs Surovy Cipulis
 1-1 49:17 SH Dadonov Puistola
 2-1 65:00 GWS  Kiiskinen
34 Kapura lövések száma 36
14 Kiállításpercek 8
Holt Kapusok Stepánek
Cimkék:

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
MOL 12:30 FTCBRA 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
U18   TVSMIS 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk