Bartalis meccset eldöntő gólt szerzett

Az Allsvenskanban Bartalis István csapata, a Troja/Ljungby a ligautolsó Karlskronát látta vendégül. A találkozó végül kiegyenlítettebb csatát hozott, mint azt talán a hazaiak várták. Az első harmadban például nem esett gól, a második harmad harmadik percében pedig a Karlskrona emberelőnyből szerzett vezetést. Az egyenlítő találatra a 28. percig kellett várni, ekkor a hazaiak büntetőből szereztek gólt. Egy perc sem volt már hátra a harmadból, amikor a büntetőt is végrehajtó Justin Kelly emberelőnyből a vezetést is megszerezte a Troja/Ljungbynak. A 47. percben tovább növelték előnyüket Bartalisék, ráadásul a harmadik hazai találatot a magyar csatár szerezte. Mivel a vendégek a hátralévő időben már csak egy gólt tudtak szerezni, így Bartalis találata lett a győztes gól, amit itt tekinthetnek meg. Az utolsó percben kapusukat is lehozva rohamoztak a vendégek, ám ez visszafele sült el, a Troja/Ljungby szerzett találatot, beállítva ezzel a 4-2-es végeredményt. Bartalis a második sorban kapott helyet, fontos gólt lőtt, ráadásul kapott gólnál nem volt jégen, így plusz eggyel zárt.

A francia bajnokságban Szélig Viktorék Brianconban fogadták a Grenoble csapatát. Az első harmadban a vendégek szereztek vezetést, amit a Briancon a második harmadban másfél perc alatt két gólt lőve megfordított. Mivel a harmadik harmadban több gól már nem esett, 2-1-es hazai sikerrel zárult a találkozó. Szélig Viktor pontot nem szerzett, ám plusz eggyel zárta a meccset. Győzelmével a Briancon egy fordulóval az alapszakasz vége előtt megszerezte a második helyet a tabellán az Angers mögött. Hogy ki lesz az ellenfelük, az később dől el, hiszen a 14 csapatos bajnokság alapszakaszának első négy helyezettje automatikusan részvevője a rájátszásnak, míg az 5-12. helyezett csapatok minirájátszást játszanak három nyert mérkőzésig a playoffba kerülésért. Széligéknek azonban még lesz dolguk a március 5-i negyeddöntő első mérkőzéséig, hiszen jövő héten Angers-ba látogatnak az utolsó fordulóra, sőt közben vasárnap a szezon eddigi legfontosabb mérkőzése következik, hiszen a párizsi Bercyben játsszák a Francia Kupa döntőjét ugyancsak az Angers-val.

Az olasz bajnokság középszakaszában Ladányi Balázs csapata a Val Pusteria otthonába látogatott és szenvedett 3-1-es vereséget. Az első harmadban kétgólos előnyre tettek szert a hazaiak Joe Jensen duplája révén. Hiába jött fel egy gólra a Bolzano a 44. percben, 28 másodperc múlva ismét villant Jensen sora és visszaállította a kétgólos különbséget, ami már később sem változott, így 3-1-re nyert a Val Pusteria. A magyar csatár pontot nem szerzett. Győzelmével a Val Pusteria átvette az első helyet a tabellán, míg a Bolzano lecsúszott a harmadik helyre.