A Lev is bejutott a KHL-rájátszásba

 

A Slovan után a másik környékbeli KHL-csapat is tagja a playoff mezőnyének. Szerdán a szlovákok biztosították be rájátszásbeli helyüket, két nappal később pedig a csehek is megtették.

A KHL alapszakaszának pénteki, utolsó előtti játéknapján több kérdésre is választ kaphattunk. A Szpartak elleni győzelmével biztosan a rájátszás résztvevője a Lev Praha, így már csak a nyolcadik hely kiadó nyugaton, amire az Ak Barsz ellen otthon bukó, 71 pontos Dinamo Minszk, az Amur ellen diadalmaskodó 70 pontos Atlant, továbbá a szintén 70 egységgel rendelkező, Slovantól büntetőkkel kikapó Donbassz pályázik.

Nyugaton több további kérdés is eldőlt, az SZKA első helye már két hete biztos, míg a CSZKA a rigai pontszerzésével megnyerte a Taraszov-divíziót, miután a Lokomotiv otthon bukott a Metallurg Novokuznyeck ellen. A Dinamo Moszkva harmadik, a Lokomotiv negyedik, míg a Szeversztal biztosan ötödik, így fény derült az első párosításra is: Lokomotiv–Szeversztal. A Slovan hatodik helye még nem biztos, a Lev egy esetleges Donbassz elleni győzemmel, ha nem szereznek pontot a szlovákok, megelőzné őket.

Keleten hiába gyűrte le a Jugra a Dinamo Moszkvát, a Nyeftyehimik is nyert a Vityaz otthonában, így utóbbi végez a főcsoport nyolcadik helyén. Ebben a konferenciában még nincs biztos párosítás, az Avangard és az Ak Barsz már divízióelsők, bármelyik lehet még főcsoportgyőztes is, előbbi előnye egy pont. A harmadik-negyedik helyért a Metallurg Magnyitogorszknak nyernie kell a rendes játékidőben a Traktor ellen, míg az ötödik-hatodik helyért még meg is előzheti a Barisz a Szalavat Julajevet, de akár a kazahokat is a Szibir.

Érdemes még szót ejteni a nap rangadójáról, ahol két főcsoportelső találkozóján az Avangard az SZKA-t fogadta. Az izgalmas, playoff-szintű mérkőzésen a szentpéterváriak örülhettek, miután büntetőkkel nyertek.

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

Avangard

3-4 (2-1, 0-2, 1-0, 0-0, 0-1)

SZKA

KHL. Omszk, 10137 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 03:23 PP Pervusin Taratuhin Belov
1-1 13:05 PP Thoresen Alekszandrov Dallman
2-1 17:10 Záborsky Frolov
2-2 21:59 Kucserjavenko Varnakov
2-3 36:25 Dallman Makarov
3-3 58:21 Belov Salmela Frolov
3-4 65:00 GWS Thoresen
37 Kapura lövések száma 32
4 Kiállításpercek 10
Ramö Kapusok Jezsov

 

Jugra

4-0 (0-0, 3-0, 1-0)

Dinamo Moszkva

KHL. Hanti-Manszijszk, 3200 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 20:38 Zsukov Szkorohodov
2-0 28:34 PP Pepeljajev Grebeskov Szkorohodov
3-0 29:25 PP But Putilov
4-0 55:55 Gyemagin But
22 Kapura lövések száma 28
28 Kiállításpercek 22
Masalskis Kapusok Jerjomenko

 

Metallurg Magnyitogorszk

3-1 (1-1, 1-0, 1-0)

Avtomobiliszt

KHL. Magnyitogorszk, 6789 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 12:34 PP Mozjakin Zukkarello Koroljuk
1-1 27:44 PP Szokolov Szimakov Ribnickij
2-1 32:18 Zukkarello Misarin Kazionov
3-1 52:29 PP Kazionov Antyipin Mozjakin
37 Kapura lövések száma 28
10 Kiállításpercek 26
Ahonen Kapusok Lobanov

 

Torpedo

4-0 (3-0, 0-0, 1-0)

Szibir

KHL. Nyizsnyij Novgorod, 3900 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 07:08 PP Makarov Zajnullin Thörnberg
2-0 15:18 Thörnberg Andersson
3-0 16:01 Ugarov Szcsasztlivij M. Potapov
4-0 57:20 PP Thörnberg Szcsasztlivij Makarov
21 Kapura lövések száma 23
10 Kiállításpercek 36
Koval Kapusok Glass

 

Lokomotiv

2-5 (0-2, 1-0, 1-3)

Metallurg Novokuznyeck

KHL. Jaroszlavl, 8415 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 03:05 Mereszkin Jefimov
0-2 19:59 Jefimov Lazarjev Mereszkin
1-2 39:24 SH Csernyikov Kolesznyik Kartajev
2-2 48:32 Visnyevszkij Plotnyikov
2-3 56:11 Jacenkov
2-4 58:11 Zsafjarov
2-5 59:06 Lazarjev Mereszkin Jefimov
33 Kapura lövések száma 22
10 Kiállításpercek 12
Kolesznyik Kapusok Szorokin

 

Szeversztal

3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

Szalavat Julajev

KHL. Cserepovec, 4857 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 25:17 PP Rjazancev Berdnyikov
2-0 30:59 Bergfors Rjazancev Berdnyikov
3-0 53:37 Anyiszin Bergfors
41 Kapura lövések száma 32
6 Kiállításpercek 6
Kosecskin Kapusok Tarkki

 

Vityaz

1-4 (0-1, 1-0, 0-3)

Nyeftyehimik

KHL. Csehov, 1800 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 16:58 Sulakov Osala
1-1 28:58 Hennessy Koroljov
1-2 42:18 Cibak
1-3 45:09 Netik Mamasev
1-4 58:07 SH Osala Hohrjakov
18 Kapura lövések száma 24
16 Kiállításpercek 8
Gyenyiszov Kapusok Dalton

 

Atlant

2-0 (0-0, 0-0, 2-0)

Amur

KHL. Mityiscsi, 5300 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 43:36 PP Kablukov Visnyevszkij Ozolins
2-0 52:12 Kolcov Gluhov Ozolins
29 Kapura lövések száma 42
6 Kiállításpercek 8
Galimov Kapusok Kuznyecov

 

Szpartak

0-2 (0-1, 0-0, 0-1)

Lev

KHL. Moszkva, Szokolnyiki, 3839 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
0-1 00:13 Danielsson Rachunek Nakládal
0-2 58:09 Rachunek Novotny
24 Kapura lövések száma 30
4 Kiállításpercek 4
Lasák Kapusok Pöpperle

 

Donbassz

3-4 (1-2, 2-0, 0-1, 0-1)

Slovan

KHL. Donyeck, 3976 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 07:17 Varlamov Kagarlickij
1-1 13:59 PP Bartovic Sersen
1-2 14:40 Mihalik Hudacek
2-2 29:07 Pettersson Wirtanen
3-2 34:06 Wirtanen Bartulis
3-3 46:28 J. Mikus Miklik
3-4 63:06 Kukumberg Sigalet Sersen
27 Kapura lövések száma 29
6 Kiállításpercek 10
Laco Kapusok Konrád

 

Dinamo Minszk

2-3 (1-0, 0-1, 1-2)

Ak Barsz

KHL. Minszk, 15086 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 09:03 PP Irgl Hirschovits Laine
1-1 28:28 Kapanen Morozov Zaripov
1-2 49:13 Golubjev Nyikulin Bodrov
1-3 57:10 Immonen Kuljas Pesonen
2-3 58:55 Kulakov Niskala Murphy
48 Kapura lövések száma 24
6 Kiállításpercek 12
Haugen Kapusok Barulin

 

Dinamo Riga

3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 0-0, 1-0)

CSZKA

KHL. Riga, 4650 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 11:52 Bukarts
1-1 14:06 PP Rilov Morrisonn
2-1 20:56 PP K. Redlihs Szczechura Karsums
2-2 34:32 PP Morrisonn A. Radulov Persson
3-2 65:00 GWS Johnson
26 Kapura lövések száma 23
6 Kiállításpercek 6
Tellqvist Kapusok Stana
Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk