A végjátékok játéknapja

10 mérkőzést rendeztek szerda hajnalban, több helyen is csak a az utolsó percek vagy másodpercek döntöttek el a pontok sorsát.

1990. november 23-24-én volt példa utoljára arra, hogy Hartford/Carolina-játékos duplázni tudjon két egymást követő mérkőzésen a harmadik harmadban. Akkor Pat Verbeek hajtotta végre ezt a bravúrt a Bruins elleni két derbin, most Jiri Tlustynak jött össze ugyanez. A  Carolina New Jerseyben lépett jégre, és akárcsak kedden, az Islanders ellen, most is két gólt ütött a záró játékrészben, hozzásegítve csapatát az első győzelemhez a Prudential Centerben 2009. március 29. óta.

A Florida hiába vezetett hazai jégen háromszor is a Washington ellen, végül be kellett érnie egyetlen ponttal. A Capitals alig több mint öt perccel a vége előtt még kétgólos mínuszban volt, innen jött vissza a mérkőzésbe és mentette hosszabbításra a mérkőzést, ami Troy Brouwer jóvoltából mindössze 32 másodpercig tartott.

A Montreal még nagyobb “bravúrt” hajtott végre, mint a Florida, ugyanis a Tampa ellen háromgólos előnyt sikerült leadnia az utolsó hat percben. A Lightning a vége előtt 44 másodperccel  egyenlített, ám a ráadást már nem rontotta el a Canadiens, a szétlövésben csak David Desharnais talált be, így győztesen távozhatott a Tampa Bay a Times Forumból.

A NY Rangers a Montrealról kopírozta a bostoni vendégjátékát. A Rangers ugyanúgy háromgólos előnyt szórakozott el a záró játékrészben, mint a Habs, és ugyanúgy szétlövésben nyerte meg a mérkőzést. A kis különbség annyi volt, hogy a Bruins levitte kapusát, és először 91, majd 43 másodperccel a vége előtt vette be Lundqvist kapuját. A büntetőknél már jobban koncentráltak a Parkőrök, és végül a kapitányuk, Ryan Callahan jóvoltából sikerült diadalmaskodniuk.

A Buffalo elleni derbin az ottawai Craig Andersonnak 42 védés kellett szezonbeli második és karrierje huszonegyedik hibátlan mérkőzéséhez. A vendégek a második harmad második felében, kevesebb mint két perc alatt kétszer vették be Miller kapuját Karlsson és Condra jóvoltából.

A Nashville?San Jose mérkőzésen egyetlen gól döntött, az is a hirtelen halálban. Colin Wilson gólja azt jelentette, hogy a Predators 176 perc 18 másodperc után volt ismét eredményes, ami a leghosszabb negatív széria volt a csapat történetében. A hazaiak kapujában Pekka Rinne a szezonban másodszor, karrierje során huszonhetedszer zárt kapott gól nélkül.

Nem sok kellett hozzá, hogy a Winnipegben fellépő Philadelphia a Montreal vagy a NY Rangers sorsára jusson. Az Andrew Ladd vezette Jets csak egygólosra tudta olvasztani a hátrányát az utolsó percben, ám az egyenlítés már nem jött össze, így a Flyers győztesen távozhatott a kanadai városból.

A játéknaphoz hű maradt az Anaheim is, ugyanis kevesebb, mint három perccel a vége előtt mentette egálra a mérkőzést a Chicago otthonában. Mivel a hosszabbítás itt is gól nélkül zárult, a büntetőkre maradt a döntés, ahol Corey Perry szerezte a győztes találatot. A ligaelső Blackhawks folytatja kiváló sorozatát, továbbra is minden mérkőzésén szerzett legalább egy pontot.

A nap egyetlen sima mérkőzését Edmontonban rendezték, ha lehet ezt egyáltalán simának nevezni. A Dallas úgy győzött, hogy 1-1 után a befejező játékrészben háromszor vette be az Oilers kapuját. A vendégeknél Jaromir Jagr 669. NHL-gólját jegyezte.

A nap zárótalálkozóján a Vancouver hazai pályán egy góllal múlta felül a Minnesotát. A vendég Wild kapujában élete első mérkőzését játszotta a Houstonból felhívott Darcy Kuemper.