A szlovének után az osztrákok is kijutottak az olimpiára

 

Nyugati szomszédunk meglepte a német válogatottat. A vasárnapi Németország–Ausztria találkozó tétje az 2014-es olimpiai részvétel volt. A mérkőzés végig kemény hangulatban zajlott, az első harmadban kétszer annyit lőttek kapura a németek, amelyek közül Braun kékről megeresztett lövésébe Kohl beletette az ütőjét, így vezettek húsz perc után a németek. A második játékrészben viszont egyenlítettek az osztrákok, André Lakos visszahozta a reményeket. A harmadik harmadban aztán újra vezettek a németek emberelőnyös góllal, Wolf talált be Starkbaum kapujába, majd öt és fél perccel később Peintner újra egalizált. A játékrész végén hiába vitték le a kapust a németek, gólt nem tudtak lőni, így hiába nyertek hosszabbítás után 3-2-re Pat Cortina tanítványai, Ausztria jutott ki a szocsi olimpiára.

A németországi torna másik mérkőzésén Olaszország magabiztosan verte 4-1-re Hollandiát, ezzel a torna harmadik helyén végzett válogatottunk világbajnoki riválisa.

Rigában Kazahsztán kapott gól nélkül hozta le Nagy-Britannia elleni mérkőzését, a másik nagy riválisunk 6-0-ra gázolt át a szintén világbajnoki ellenfelünkön.

Mindeközben Dániában Szlovénia immáron biztos világbajnoki résztvevőként 6-1-re nyert Ukrajna ellen, pedig Pobjedonoszcevék többet lőttek kapra.

EIHC-torna, Tychy (Lengyelország):
2013. február 7., 16.00: Magyarország–Románia 7-0
2013. február 7., 19.30: Dél-Korea–Lengyelország 2-3
2013. február 8., 16.00: Magyarország–Dél-Korea 6-1
2013. február 8., 19.30: Lengyelország–Románia 10-0
2013. február 9., 14.30: Románia–Dél-Korea 3-4
2013. február 9., 18.00: Lengyelország–Magyarország 1-2

Euro Hockey Tour, Oddset Hockey Games, Stockholm (Svédország):
2013. február 6., 19.30: Oroszország–Finnország (Szentpétervár) 4-3
2013. február 7., 19.00: Csehország–Svédország 2-0
2013. február 9., 13.30: Finnország–Csehország 3-0
2013. február 9., 17.30: Svédország–Oroszország 1-4
2013. február 10., 13.00: Oroszország–Csehország
2013. február 10., 17.00: Svédország–Finnország

Olimpiai selejtező torna, D-csoport, Bietigheim-Bissingen (Németország):
2013. február 7., 16.00: Ausztria–Olaszország 3-2
2013. február 7., 19.30: Németország–Hollandia 5-1
2013. február 8., 16.00: Ausztria–Hollandia 6-1
2013. február 8., 19.30: Olaszország–Németország 2-1
2013. február 10., 11.45: Hollandia–Olaszország 1-4
2013. február 10., 15.15: Németország–Ausztria 3-2

Olimpiai selejtező torna, E-csoport, Riga (Lettország):
2013. február 7., 14.30: Franciaország–Kazahsztán 2-3
2013. február 7., 18.30: Lettország–Nagy-Britannia 6-2
2013. február 8., 14.30: Franciaország–Nagy-Britannia 4-2
2013. február 8., 18.30: Kazahsztán–Lettország 2-3
2013. február 10., 12.00: Nagy-Britannia–Kazahsztán 0-6
2013. február 10., 16.00: Lettország–Franciaország

Olimpiai selejtező torna, F-csoport, Vojens (Dánia):
2013. február 7., 16.00: Fehéroroszország–Szlovénia 2-4
2013. február 7., 20.00: Dánia–Ukrajna 2-0
2013. február 8., 17.00: Fehéroroszország–Ukrajna 6-0
2013. február 8., 21.00: Szlovénia–Dánia 2-1
2013. február 10., 14.00: Ukrajna–Szlovénia 1-6
2013. február 10., 18.00: Dánia–Fehéroroszország

Barátságos mérkőzések (Norvégia):
2013. február 7., 19.00: Norvégia–Svájc 4-1
2013. február 8., 19.00: Svájc–Szlovákia 1-2
2013. február 9., 16.00: Szlovákia–Norvégia 2-4

Olimpiai selejtező torna, női, C-csoport, Poprád (Szlovákia):
2013. február 7., 14.00: Norvégia–Japán 3-4
2013. február 7., 18.00: Szlovákia–Dánia 1-2
2013. február 8., 14.00: Norvégia–Dánia 1-2
2013. február 8., 18.00: Japán–Szlovákia 0-1
2013. február 10., 14.00: Dánia–Japán
2013. február 10., 18.00: Szlovákia–Norvégia

Olimpiai selejtező torna, női, D-csoport, Weiden (Németország):
2013. február 7., 16.00: Kazahsztán–Csehország 1-5
2013. február 7., 19.30: Németország–Kína 3-1
2013. február 8., 16.00: Kazahsztán–Kína 1-2
2013. február 8., 19.30: Csehország–Németország 1-3
2013. február 10., 14.00: Kína–Csehország
2013. február 10., 17.30: Németország–Kazahsztán

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 15., péntek
ELF 17:30 SCCUTE 2-3VÉGE
EXL 17:30 ZILMAC 3-2VÉGE
U18 17:30 ETOSCC 5-6 HVÉGE
EBEL 18:00 AVSKAC 1-4VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EXL 18:30 MISNZÁ 1-2 BVÉGE
U20 19:05 KMHSAP 3-2VÉGE
február 16., szombat
U18 12:00 ETOVIC 4-2VÉGE
U18 12:40 DHKKAC 0-5VÉGE
U18 13:20 FTCOKW 0-9VÉGE
U18 15:00 UTEEHC 5-4 BVÉGE
U20 16:20 KMHSAP 2-4VÉGE
U18 17:15 VSVVAS 6-3VÉGE
ELA 17:30 GYETIT 4-2VÉGE
ELA 17:40 VASVC2 2-4VÉGE
U18 17:45 EASMIS 2-6VÉGE
ELA 18:00 DABHKB 4-6VÉGE
február 17., vasárnap
U20 14:00 EASDHK 4-2VÉGE
ELF 16:00 BRASCC 5-2VÉGE
EXL 16:00 POPMIS 2-1VÉGE
U20 17:00 UTEAVS 3-2 HVÉGE
EXL 17:30 MACKOS 3-1VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EBEL 18:00 HCBAVS 5-2VÉGE
U20 19:10 MACETO 8-3VÉGE
február 18., hétfő
ELA 18:40 VASHKB INFO
ELF 20:00 FTCDEB INFO
    • M4 SPORT
február 19., kedd
U18 15:35 KMHVAS 
U20 19:00 MACDHK 
február 20., szerda
U18 15:30 DHKAVS 
U18 16:00 MISOKR 
U18 16:30 UTEFTC 
ELA 17:50 VC2GYE 
U18 18:20 KMHETO 
ELA 18:40 HKBTIT 
ELA 18:40 VASDAB 
U20 19:10 UTEDAB 
február 21., csütörtök
U18 15:10 DHKVAS 
U18 17:25 UTEMIS 
ELF 17:30 BRAFTC 
U18 18:40 MACETO 
ELF 19:00 DEBUTE 
U20 19:00 DHKKMM 
február 22., péntek
ELA 17:50 VC2HKB 
EBEL 18:00 AVSVIC 
    • DIGI SPORT 2
ELA 18:00 DABTIT 
ELF 18:00 UTEDEB 
EXL 18:00 ZVOMAC 
EXL 18:30 MISBBY 
ELA 18:40 VASGYE 
U20 19:00 ETOEAS 
Partnerünk