A szlovének után az osztrákok is kijutottak az olimpiára

 

Nyugati szomszédunk meglepte a német válogatottat. A vasárnapi Németország–Ausztria találkozó tétje az 2014-es olimpiai részvétel volt. A mérkőzés végig kemény hangulatban zajlott, az első harmadban kétszer annyit lőttek kapura a németek, amelyek közül Braun kékről megeresztett lövésébe Kohl beletette az ütőjét, így vezettek húsz perc után a németek. A második játékrészben viszont egyenlítettek az osztrákok, André Lakos visszahozta a reményeket. A harmadik harmadban aztán újra vezettek a németek emberelőnyös góllal, Wolf talált be Starkbaum kapujába, majd öt és fél perccel később Peintner újra egalizált. A játékrész végén hiába vitték le a kapust a németek, gólt nem tudtak lőni, így hiába nyertek hosszabbítás után 3-2-re Pat Cortina tanítványai, Ausztria jutott ki a szocsi olimpiára.

A németországi torna másik mérkőzésén Olaszország magabiztosan verte 4-1-re Hollandiát, ezzel a torna harmadik helyén végzett válogatottunk világbajnoki riválisa.

Rigában Kazahsztán kapott gól nélkül hozta le Nagy-Britannia elleni mérkőzését, a másik nagy riválisunk 6-0-ra gázolt át a szintén világbajnoki ellenfelünkön.

Mindeközben Dániában Szlovénia immáron biztos világbajnoki résztvevőként 6-1-re nyert Ukrajna ellen, pedig Pobjedonoszcevék többet lőttek kapra.

EIHC-torna, Tychy (Lengyelország):
2013. február 7., 16.00: Magyarország–Románia 7-0
2013. február 7., 19.30: Dél-Korea–Lengyelország 2-3
2013. február 8., 16.00: Magyarország–Dél-Korea 6-1
2013. február 8., 19.30: Lengyelország–Románia 10-0
2013. február 9., 14.30: Románia–Dél-Korea 3-4
2013. február 9., 18.00: Lengyelország–Magyarország 1-2

Euro Hockey Tour, Oddset Hockey Games, Stockholm (Svédország):
2013. február 6., 19.30: Oroszország–Finnország (Szentpétervár) 4-3
2013. február 7., 19.00: Csehország–Svédország 2-0
2013. február 9., 13.30: Finnország–Csehország 3-0
2013. február 9., 17.30: Svédország–Oroszország 1-4
2013. február 10., 13.00: Oroszország–Csehország
2013. február 10., 17.00: Svédország–Finnország

Olimpiai selejtező torna, D-csoport, Bietigheim-Bissingen (Németország):
2013. február 7., 16.00: Ausztria–Olaszország 3-2
2013. február 7., 19.30: Németország–Hollandia 5-1
2013. február 8., 16.00: Ausztria–Hollandia 6-1
2013. február 8., 19.30: Olaszország–Németország 2-1
2013. február 10., 11.45: Hollandia–Olaszország 1-4
2013. február 10., 15.15: Németország–Ausztria 3-2

Olimpiai selejtező torna, E-csoport, Riga (Lettország):
2013. február 7., 14.30: Franciaország–Kazahsztán 2-3
2013. február 7., 18.30: Lettország–Nagy-Britannia 6-2
2013. február 8., 14.30: Franciaország–Nagy-Britannia 4-2
2013. február 8., 18.30: Kazahsztán–Lettország 2-3
2013. február 10., 12.00: Nagy-Britannia–Kazahsztán 0-6
2013. február 10., 16.00: Lettország–Franciaország

Olimpiai selejtező torna, F-csoport, Vojens (Dánia):
2013. február 7., 16.00: Fehéroroszország–Szlovénia 2-4
2013. február 7., 20.00: Dánia–Ukrajna 2-0
2013. február 8., 17.00: Fehéroroszország–Ukrajna 6-0
2013. február 8., 21.00: Szlovénia–Dánia 2-1
2013. február 10., 14.00: Ukrajna–Szlovénia 1-6
2013. február 10., 18.00: Dánia–Fehéroroszország

Barátságos mérkőzések (Norvégia):
2013. február 7., 19.00: Norvégia–Svájc 4-1
2013. február 8., 19.00: Svájc–Szlovákia 1-2
2013. február 9., 16.00: Szlovákia–Norvégia 2-4

Olimpiai selejtező torna, női, C-csoport, Poprád (Szlovákia):
2013. február 7., 14.00: Norvégia–Japán 3-4
2013. február 7., 18.00: Szlovákia–Dánia 1-2
2013. február 8., 14.00: Norvégia–Dánia 1-2
2013. február 8., 18.00: Japán–Szlovákia 0-1
2013. február 10., 14.00: Dánia–Japán
2013. február 10., 18.00: Szlovákia–Norvégia

Olimpiai selejtező torna, női, D-csoport, Weiden (Németország):
2013. február 7., 16.00: Kazahsztán–Csehország 1-5
2013. február 7., 19.30: Németország–Kína 3-1
2013. február 8., 16.00: Kazahsztán–Kína 1-2
2013. február 8., 19.30: Csehország–Németország 1-3
2013. február 10., 14.00: Kína–Csehország
2013. február 10., 17.30: Németország–Kazahsztán

Cimkék:

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB INFO
MOL 18:00 DHKSCC INFO
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL INFO
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   KMHMIS 
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk