Mrazek elrontotta Redden ünnepét

Megállíthatatlanul süllyed a Washington hajója. A fővárosiak Pittsburghbe látogattak, sima vereséget szenvedtek. Hiába találtak be a nyitó és az záró harmadban is, ezzel csak keretbe foglalták a a második harmad öt pittsburghi gólját. A Pingvineknél szokás szerint Malkin és Crosby villogott, mindketten egy góllal és két gólpasszal zárták az estét.

2-1-es hazai vezetésnél a harmadik harmadban Greene és Elias 14 másodperc alatt vette be a Tampa kapuját, megadva a kegyelemdöfést a vendégeknek. A Devilsben Martin Brodeur 1199. mérkőzését játszotta szombaton, a Pittsburgh ellen készülhet a jubileumra.

Nem jó előjelekkel várta ugyanakkor az Islanders a New York-i városi rangadót, ugyanis utóbbi hét mérkőzését kivétel nélkül elbukta a Gardenban. Most sem járt jobban, mert sima 4-1-es vereséggel távozott. A Rangers legjobbja az újonc JT Miller volt, aki pályafutása második mérkőzésén duplázni tudott.

Alsóházi rangadót nyert a Calgary Columbusban, így elmozdult a Nyugati Konferencia utolsó helyéről. A kanadai gárda hosszabbításban múlta felül ohiói ellenfelét, a mindent eldöntő találatot a veterán szélső, Alex Tanguay szerezte.

A hirtelen halál döntött Ottawában is, szintén a vendégcsapat javára. Itt Jay Harrison talált be a ráadásban plusz ponthoz juttatva a Carolina csapatát. A Hurricanesból ki kell emelni a kapus Cam Wardot, aki 45 lövést védett az estén.

Hosszabbítás helyett végül büntetők döntöttek Philadelphiában és Buffalóban. A Philly 2-2-re végzett a Florida ellen, ezután jöhetett a szétlövés. A hazaiaktól senki, a vendégektől viszont Huberdeau és Mueller is betalált, így a vendégek örülhettek a extra pontnak.

Buffalóban igazi thrillert hozott a Montreal fellépése. A Habs hiába vezetett háromszor is, a VanekEnnis duó által vezetett Sabres mindig egyenlíteni tudott. 4-3-nál már csak kettő másodperc hiányzott a győzelemhez a vendégeknek, amikor érkezett Vanek, és a mérkőzésen másodszor is bevette Budaj kapuját. Az osztrák szélső a szétlövésben is betalált, így a végén abszolút jogos volt a hazai játékosok öröme.

Wade Redden, a Blues szélsője 1000. mérkőzését játszotta hazai jégen, de az ünnepét elrontotta Petr Mrazek. De ki is ő, kérdezheti mindenki? Nos, ő a Red Wings 20 éves újonc kapusa, a cseh felnőtt válogatott játékos csütörtökön mutatkozott be az NHL-ben, hozzásegítve a Detroitot egy sima 5-1-es győzelemhez.

Kanadai rangadót nyert a Toronto, amely a Winnipeg otthonából távozott két ponttal. 2-2 után alig több mint négy perccel a játékidő letelte előtt Phil Kessel vette be Ondrej Pavelec kapuját. Ez volt a kanadai szélső első találata a szezonban, mondhatni soha jobbkor.

Nagyon sima mérkőzést hozott a Vancouver minnesotai vendégjátéka. A Canucks négygólos előnye tudatában a záró játékrészben már csak a biztonsági játékra törekedett. A Wild becsületét Tom Gilbert mentette meg, elrontva Schneider statisztikáját.

A Los Angeles 32 lövésből sem tudta bevenni Pekka Rinne kapuját, így nem csoda, hogy vereséggel távozott Nashville-ből. A finn hálóőr 26. alkalommal maradt hibátlan, mellette Colin Wilsont és Paul Gautadot kell kiemelni. Előbbi két lövésből kétszer talált Quick kapujába, utóbbi pedig 500. alkalommal lépett jégre.

Menetel a Chicago. Ezúttal Phoenixből hozta el magabiztosan a két pontot és a ligában elsőként érte el a 20 pontot. A Blackhawks az első harmadban tíz perc alatt négy gólt rámolt be Smith kapujába, akit a második harmadban a hatodik után le is rántott Dave Tippett mester. A Sólymoknál a két Patrick, Kane és Sharp is egyaránt három-három ponttal zárt.