Magyarország–Dél-Korea 6-1

Ladányi Balázs megszerezte 200. pontját a válogatottban, 75 gólt ütött és a meccs végére már 127 gólpasszt adott. Újabb gólzáporos győzelmet arattunk a lengyelországi EIHC-tornán. Mind a 6 harmadot megnyertük.

Pedig nem kezdődött számunkra jól a találkozó, hiszen leendő vb-ellenfelünk szerzett vezetést a 11. percben. Öt perccel később azonban megrázták magukat a mieink, és két perc alatt három gólt lőve fordítottak. Előbb Orbán Attila talált be Pavuk passzából a 16. percben – előbbinek az 1. gólja volt ez a 26. meccsén, utóbbi újoncként szerzett pontot –, 24. másodperccel később pedig Ladányi Balázs lőtt gólt Pozsgai átadásából – a 11-es ezzel jubilált, belépett a 200 pontos válogatottak nem túl népes táborába. A 17. perc végén Vas János góljával már két gólra nőtt a magyar csapat előnye, az asszisztot Szirányi Bence jegyezte.

A második harmadban tovább folytatta eredményes játékát a magyar válogatott. A 25. percben Hári János lőtt gólt Bartalis és Sikorcin passzából, majd Sofron István talált be emberelőnyben. Az asszisztot két korábbi gólszerzőnk, Hári és Ladányi adta. A harmadik harmadra sok kérdés nem maradt, az újra összerakott első sorunk azért ebben a harmadban is betalált, egy Ladányi–Sofron összjáték után utóbbi lőtte be saját maga második, a válogatott hatodik gólját.

A mérkőzésen több kiemelkedő teljesítmény is akadt, Sofron két gólt lőtt, Ladányi 2+1 pontot szerzett, de említésre méltó, hogy az új generáció is kivette részét a ponttermelésből, ráadásul a mérkőzés első periódusában, amikor még hátrányban volt csapatunk. Tíz ember szerzett pontot a magyar válogatottban, közülük heten 25 évnél fiatalabbak.  Érdekesség, hogy az előző nap tündöklő, 5 gólt szerző Benk–Bartalis duó ezúttal nem kért szót. 40:17 volt a hivatalos kapura lövési arány, nekünk. Gyenes Dávid, a Miskolc 20 éves kapusa tehát 94% feletti teljesítménnyel mutatkozott be a legjobbak között.

Az összképhez tartozik, hogy Dél-Korea kísérleti csapattal állt fel ellenünk, nagyjából a vb-csapatuk fele volt itt.

Fotó: Mudra László (MJSZ)