Svédország címvédésre készül

   

A skandinávok megnyerték legutóbb a saját tornájukat. Február második hétvégéjén Svédországban gyűlik össze a Euro Hockey Tour mezőnye az Oddset Hockey Games keretein belül. A 2012-es tornát a svédek nyerték, a 2011-es LG Hockey Games keretein belül szintén hazai győzelem született. A csapatok immáron az NHL-esek nélkül lépnek jégre, a svédek pedig az utolsó helyről várják az EHT folytatását.

Egyetlen EIHC-tornát rendeznek, aminek keretében a magyar válogatott Lengyelországba látogat, Stavangerben pedig február 7. és 9. között a három nem EHT-s olimpiai részvevő játszik, a norvégokhoz mennek a svájciak és a szlovákok.

A 2013-as Oddset Hockey Games menetrendje:
2013. február 6., 19.30: Oroszország–Finnország (Szentpétervár)
2013. február 7., 19.00: Csehország–Svédország
2013. február 9., 13.30: Finnország–Csehország
2013. február 9., 17.30: Svédország–Oroszország
2013. február 10., 13.00: Oroszország–Csehország
2013. február 10., 17.00: Svédország–Finnország

Játékoskeretek:

Csehország:
Kapusok: Jakub Kovár (Ceské Budejovice), Alexander Salak (Farjestad, SWE)
Védők: Petr Zámorsky (Zlín), Tomás Mojzis (Slovan, KHL), Michal Barinka (Vítkovice), Ondrej Nemec (Lev, KHL), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeversztal, KHL), Jakub Nakládal (Lev, KHL), Jakub Krejcik (Lev, KHL)
Támadók: Ivan Rachunek (Sparta Praha), Jiri Novotny (Lev, KHL), Vaclav Nedorost (Donbassz, KHL), Lukas Kaspar (Donbassz, KHL), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Tomás Rachunek (Lev, KHL), Petr Tenkrat (Sparta Praha), Petr Prucha (SZKA, KHL), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Martin Adamsky (Trinec), Petr Vrána (Lev, KHL), Jakub Petruzalek (Dinamo Moszkva, KHL), Tomas Hertl (Slavia Praha)

Finnország:
Kapusok:
Ari Ahonen (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Atte Engren (TPS)
Védők: Ossi Vaananen (Jokerit), Lasse Kukkonen (Rögle, SWE), Atte Ohtamaa (Karpat), Mikko Maenpaa (Lev, KHL), Janne Niskala (Dinamo Minszk, KHL), Mikko Kousa (Modo, SWE), Juuso Hietanen (Torpedo, KHL), Ilari Melart (HIFK)
Támadók: Marko Anttila (TPS), Petteri Wirtanen (Donbassz, KHL), Juha-Pekka Hytönen (Amur, KHL), Tuomas Kiiskinen (Donbassz, KHL), Sakari Salminen (KalPa, KHL), Jarmo Koskiranta (Tappara), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Juha-Pekka Haataja (Karpat), Miika Lahti (JYP), Kristian Kuusela (Blues), Velli-Matti Savinainen (Assat), Juhamatti Aaltonen (Rögle, SWE), Ilari Filppula (Jokerit)

Oroszország:
Kapusok: Vaszilij Kosecskin (Szeversztal), Konsztantyin Barulin (Ak Barsz)
Védők: Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Jevgenyij Medvegyev (Ak Barsz), Anton Belov (Avangard), Ilja Nyikulin (Ak Barsz), Makszim Csugyinov (SZKA), Gyenyisz Gyenyiszov (CSZKA), Jevgenyij Rjaszenszkij (CSZKA), Jakov Rilov (CSZKA)
Támadók: Gyenyisz Kokarjev (Dinamo Moszkva), Vagyim Sipacsov (Szeversztal), Alekszandr Radulov (CSZKA), Szergej Mozjakin (Metallurg Magnyitogorszk), Alekszandr Popov (Avangard), Alekszandr Perezsogin (Avangard), Mihail Varnakov (Torpedo), Viktor Tyihonov (SZKA), Jevegnyij Kuznyecov (Traktor), Szergej Plotnyikov (Lokomotiv), Gyenyisz Kazionov (Metallurg Magnyitogorszk), Jevgenyij Ketov (Szeversztal), Szergej Sirokov (CSZKA)

Svédország:
Kapusok: Joacim Eriksson (Skelleftea), Johan Gustafsson (Lulea)
Védők: Niclas Burström (Skelleftea), Mattias Backman (Linköping), Johan Fransson (Lulea), Tobias Viklund (AIK), Tomas Skogs (Skelleftea), Magnus Nygren (Farjestad), Jonas Ahnelöv (Modo)
Támadók: Simon Hjalmarsson (Linköping), Fredrik Pettersson (Donbassz, KHL), Oscar Lindberg (Skelleftea), Carl Söderberg (Linköping), Jesper Fasth (HV71), Joel Lundqvist (Frölunda), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Per Aslund (Farjestad), Niklas Persson (CSZKA), Marcus Paulsson (Farjestadt), Dennis Rasmussen (Vajxö), Par Arlbrandt (Linköping), Martin Thörnberg (Torpedo, KHL), Jonas Andersson (Torpedo, KHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
augusztus 3., csütörtök
U20   HUN20USA18 
augusztus 10., csütörtök
PRE   ZILSCC 
PRE 18:00 MISMIC 
PRE 18:00 NZÁFTC 
augusztus 11., péntek
PRE   POPSCC 
PRE 17:00 TOPFTC 
augusztus 12., szombat
PRE 19:00 MACVIC 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk