Svédország címvédésre készül

   

A skandinávok megnyerték legutóbb a saját tornájukat. Február második hétvégéjén Svédországban gyűlik össze a Euro Hockey Tour mezőnye az Oddset Hockey Games keretein belül. A 2012-es tornát a svédek nyerték, a 2011-es LG Hockey Games keretein belül szintén hazai győzelem született. A csapatok immáron az NHL-esek nélkül lépnek jégre, a svédek pedig az utolsó helyről várják az EHT folytatását.

Egyetlen EIHC-tornát rendeznek, aminek keretében a magyar válogatott Lengyelországba látogat, Stavangerben pedig február 7. és 9. között a három nem EHT-s olimpiai részvevő játszik, a norvégokhoz mennek a svájciak és a szlovákok.

A 2013-as Oddset Hockey Games menetrendje:
2013. február 6., 19.30: Oroszország–Finnország (Szentpétervár)
2013. február 7., 19.00: Csehország–Svédország
2013. február 9., 13.30: Finnország–Csehország
2013. február 9., 17.30: Svédország–Oroszország
2013. február 10., 13.00: Oroszország–Csehország
2013. február 10., 17.00: Svédország–Finnország

Játékoskeretek:

Csehország:
Kapusok: Jakub Kovár (Ceské Budejovice), Alexander Salak (Farjestad, SWE)
Védők: Petr Zámorsky (Zlín), Tomás Mojzis (Slovan, KHL), Michal Barinka (Vítkovice), Ondrej Nemec (Lev, KHL), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeversztal, KHL), Jakub Nakládal (Lev, KHL), Jakub Krejcik (Lev, KHL)
Támadók: Ivan Rachunek (Sparta Praha), Jiri Novotny (Lev, KHL), Vaclav Nedorost (Donbassz, KHL), Lukas Kaspar (Donbassz, KHL), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Tomás Rachunek (Lev, KHL), Petr Tenkrat (Sparta Praha), Petr Prucha (SZKA, KHL), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Martin Adamsky (Trinec), Petr Vrána (Lev, KHL), Jakub Petruzalek (Dinamo Moszkva, KHL), Tomas Hertl (Slavia Praha)

Finnország:
Kapusok:
Ari Ahonen (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Atte Engren (TPS)
Védők: Ossi Vaananen (Jokerit), Lasse Kukkonen (Rögle, SWE), Atte Ohtamaa (Karpat), Mikko Maenpaa (Lev, KHL), Janne Niskala (Dinamo Minszk, KHL), Mikko Kousa (Modo, SWE), Juuso Hietanen (Torpedo, KHL), Ilari Melart (HIFK)
Támadók: Marko Anttila (TPS), Petteri Wirtanen (Donbassz, KHL), Juha-Pekka Hytönen (Amur, KHL), Tuomas Kiiskinen (Donbassz, KHL), Sakari Salminen (KalPa, KHL), Jarmo Koskiranta (Tappara), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Juha-Pekka Haataja (Karpat), Miika Lahti (JYP), Kristian Kuusela (Blues), Velli-Matti Savinainen (Assat), Juhamatti Aaltonen (Rögle, SWE), Ilari Filppula (Jokerit)

Oroszország:
Kapusok: Vaszilij Kosecskin (Szeversztal), Konsztantyin Barulin (Ak Barsz)
Védők: Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Jevgenyij Medvegyev (Ak Barsz), Anton Belov (Avangard), Ilja Nyikulin (Ak Barsz), Makszim Csugyinov (SZKA), Gyenyisz Gyenyiszov (CSZKA), Jevgenyij Rjaszenszkij (CSZKA), Jakov Rilov (CSZKA)
Támadók: Gyenyisz Kokarjev (Dinamo Moszkva), Vagyim Sipacsov (Szeversztal), Alekszandr Radulov (CSZKA), Szergej Mozjakin (Metallurg Magnyitogorszk), Alekszandr Popov (Avangard), Alekszandr Perezsogin (Avangard), Mihail Varnakov (Torpedo), Viktor Tyihonov (SZKA), Jevegnyij Kuznyecov (Traktor), Szergej Plotnyikov (Lokomotiv), Gyenyisz Kazionov (Metallurg Magnyitogorszk), Jevgenyij Ketov (Szeversztal), Szergej Sirokov (CSZKA)

Svédország:
Kapusok: Joacim Eriksson (Skelleftea), Johan Gustafsson (Lulea)
Védők: Niclas Burström (Skelleftea), Mattias Backman (Linköping), Johan Fransson (Lulea), Tobias Viklund (AIK), Tomas Skogs (Skelleftea), Magnus Nygren (Farjestad), Jonas Ahnelöv (Modo)
Támadók: Simon Hjalmarsson (Linköping), Fredrik Pettersson (Donbassz, KHL), Oscar Lindberg (Skelleftea), Carl Söderberg (Linköping), Jesper Fasth (HV71), Joel Lundqvist (Frölunda), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Per Aslund (Farjestad), Niklas Persson (CSZKA), Marcus Paulsson (Farjestadt), Dennis Rasmussen (Vajxö), Par Arlbrandt (Linköping), Martin Thörnberg (Torpedo, KHL), Jonas Andersson (Torpedo, KHL)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA 3-0VÉGE
EBEL 17:45 AVSEHL 1-4VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 0-3VÉGE
EL 18:00 FTCMAC 4-3VÉGE
U20 18:00 VICVAS 0-3VÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-2VÉGE
október 24., kedd
U18 18:40 AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 16:00 PEFDHK 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
október 30., hétfő
EL 18:30 TITBRA 
EL 20:00 MISSCC 
    • M4 SPORT
október 31., kedd
U20 12:15 DHKVAS 
   H I R D E T É S
Partnerünk