Svédország címvédésre készül

   

A skandinávok megnyerték legutóbb a saját tornájukat. Február második hétvégéjén Svédországban gyűlik össze a Euro Hockey Tour mezőnye az Oddset Hockey Games keretein belül. A 2012-es tornát a svédek nyerték, a 2011-es LG Hockey Games keretein belül szintén hazai győzelem született. A csapatok immáron az NHL-esek nélkül lépnek jégre, a svédek pedig az utolsó helyről várják az EHT folytatását.

Egyetlen EIHC-tornát rendeznek, aminek keretében a magyar válogatott Lengyelországba látogat, Stavangerben pedig február 7. és 9. között a három nem EHT-s olimpiai részvevő játszik, a norvégokhoz mennek a svájciak és a szlovákok.

A 2013-as Oddset Hockey Games menetrendje:
2013. február 6., 19.30: Oroszország–Finnország (Szentpétervár)
2013. február 7., 19.00: Csehország–Svédország
2013. február 9., 13.30: Finnország–Csehország
2013. február 9., 17.30: Svédország–Oroszország
2013. február 10., 13.00: Oroszország–Csehország
2013. február 10., 17.00: Svédország–Finnország

Játékoskeretek:

Csehország:
Kapusok: Jakub Kovár (Ceské Budejovice), Alexander Salak (Farjestad, SWE)
Védők: Petr Zámorsky (Zlín), Tomás Mojzis (Slovan, KHL), Michal Barinka (Vítkovice), Ondrej Nemec (Lev, KHL), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeversztal, KHL), Jakub Nakládal (Lev, KHL), Jakub Krejcik (Lev, KHL)
Támadók: Ivan Rachunek (Sparta Praha), Jiri Novotny (Lev, KHL), Vaclav Nedorost (Donbassz, KHL), Lukas Kaspar (Donbassz, KHL), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Tomás Rachunek (Lev, KHL), Petr Tenkrat (Sparta Praha), Petr Prucha (SZKA, KHL), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Martin Adamsky (Trinec), Petr Vrána (Lev, KHL), Jakub Petruzalek (Dinamo Moszkva, KHL), Tomas Hertl (Slavia Praha)

Finnország:
Kapusok:
Ari Ahonen (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Atte Engren (TPS)
Védők: Ossi Vaananen (Jokerit), Lasse Kukkonen (Rögle, SWE), Atte Ohtamaa (Karpat), Mikko Maenpaa (Lev, KHL), Janne Niskala (Dinamo Minszk, KHL), Mikko Kousa (Modo, SWE), Juuso Hietanen (Torpedo, KHL), Ilari Melart (HIFK)
Támadók: Marko Anttila (TPS), Petteri Wirtanen (Donbassz, KHL), Juha-Pekka Hytönen (Amur, KHL), Tuomas Kiiskinen (Donbassz, KHL), Sakari Salminen (KalPa, KHL), Jarmo Koskiranta (Tappara), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Juha-Pekka Haataja (Karpat), Miika Lahti (JYP), Kristian Kuusela (Blues), Velli-Matti Savinainen (Assat), Juhamatti Aaltonen (Rögle, SWE), Ilari Filppula (Jokerit)

Oroszország:
Kapusok: Vaszilij Kosecskin (Szeversztal), Konsztantyin Barulin (Ak Barsz)
Védők: Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Jevgenyij Medvegyev (Ak Barsz), Anton Belov (Avangard), Ilja Nyikulin (Ak Barsz), Makszim Csugyinov (SZKA), Gyenyisz Gyenyiszov (CSZKA), Jevgenyij Rjaszenszkij (CSZKA), Jakov Rilov (CSZKA)
Támadók: Gyenyisz Kokarjev (Dinamo Moszkva), Vagyim Sipacsov (Szeversztal), Alekszandr Radulov (CSZKA), Szergej Mozjakin (Metallurg Magnyitogorszk), Alekszandr Popov (Avangard), Alekszandr Perezsogin (Avangard), Mihail Varnakov (Torpedo), Viktor Tyihonov (SZKA), Jevegnyij Kuznyecov (Traktor), Szergej Plotnyikov (Lokomotiv), Gyenyisz Kazionov (Metallurg Magnyitogorszk), Jevgenyij Ketov (Szeversztal), Szergej Sirokov (CSZKA)

Svédország:
Kapusok: Joacim Eriksson (Skelleftea), Johan Gustafsson (Lulea)
Védők: Niclas Burström (Skelleftea), Mattias Backman (Linköping), Johan Fransson (Lulea), Tobias Viklund (AIK), Tomas Skogs (Skelleftea), Magnus Nygren (Farjestad), Jonas Ahnelöv (Modo)
Támadók: Simon Hjalmarsson (Linköping), Fredrik Pettersson (Donbassz, KHL), Oscar Lindberg (Skelleftea), Carl Söderberg (Linköping), Jesper Fasth (HV71), Joel Lundqvist (Frölunda), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Per Aslund (Farjestad), Niklas Persson (CSZKA), Marcus Paulsson (Farjestadt), Dennis Rasmussen (Vajxö), Par Arlbrandt (Linköping), Martin Thörnberg (Torpedo, KHL), Jonas Andersson (Torpedo, KHL)

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG 10-1VÉGE
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 4-2ÉLŐ
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 17:10 VASMZA 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
EBJL 18:55 VSVAVS 
MOL 19:00 MACGAL 
MOL 19:00 MISSCC 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk