Pont nélküli magyar csatárok

Az Allsvenskan csütörtöki fordulójában a Troja/Ljungby a tabellán harmadik helyen álló Karlskogához látogatott. Nem Bartalis István csapata volt a mérkőzés esélyese, és végül nem is sikerült a bravúr, hiszen a Karlskoga az első harmadban szerzett két góljával elvitte a kötelező három pontot. Ha hinni lehet a jegyzőkönyvnek, a vendégek már majdnem három teljes perccel a játékidő letelte előtt lehívták kapusukat, aki már vissza sem tért, gólt mégsem tudott ütni egyik csapat sem, így maradt a 2-0 a Karlskoga javára. Arra vonatkozóan sajnos nem találtunk adatot, hogy mennyi volt eddig az a leghosszabb idő, amit üres kapus szituációban kapott gól nélkül kihúzott egy csapat (emberelőny nélkül), de ezúton meghívjuk egy szabadon választott frissítőre az első olvasót, aki bármely releváns bajnokságból erre vonatkozó adatot talál. Bartalis ezúttal a harmadik sorban kapott helyet, egyik kapott gólnál sem volt a jégen. A Troja/Ljungby továbbra is tizedik a tabellán.

A Serie A középszakaszában a Bolzano hazai pályán fogadta az Alleghe együttesét. Ladányiéknak a harmadok végén gyűlt meg a bajuk a koncentrációval, ezekben a periódusokban kapták az összes góljukat. Az első harmad 19. percében a vendégek szereztek vezetést, amit a második harmad ötödik percében egyenlített ki a Bolzano. A harmad utolsó két percében aztán ismét a vendégek vették át a kezdeményezést, 54 másodperc alatt két gólt is szereztek. A harmadik harmad 17. percében emberelőnybe kerültek a hazaiak, a késleltetett kiállítás alatt, kapusukat is lehozva, szereztek gólt és zárkóztak fel 3-2-re. Hiába hozták le a kapusukat újra 34 másodperccel a vége előtt, az Alleghe szerzett találatot, kialakítva a 4-2-es végeredményt. Villámrajtjának köszönhetően a Bolzano 49 pontjával továbbra is vezeti a tabellát, második a Ritten 47, harmadik a Val Pusteria 45, negyedik az Alleghe 39, ötödik a Valpellice 38 ponttal.

A meccsek után Bartalis István és Ladányi Balázs elindult haza a válogatott edzőtáborába.

Az ECHL csütörtöki játéknapján a Cincinnati a Toledót fogadta és szenvedett 2-0-s vereséget. Hetényi nem nevezték a mérkőzésre, kollégája, Michael Houser 92,3%-os teljesítménnyel védett.