Kikapott a Chicago

Hacsak büntetőkkel is, de elszenvedte idei első vereségét a Chicago, Minnesotában.

Pedig eleinte minden a Blackhawks szája íze szerint alakult, a Wild kapusát, Josh Hardingot a hetedik percben le kellett cserélni, mert az első négy lövésből két gólt kapott. A Harding helyére beálló Backström eszén viszont nem tudtak túljárni a chicagói játékosok sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban, így 2-2 után jöhettek a büntetők. A hazaiaktól Parise és Koivu is eredményes volt, míg a vendégektől csak Toews, így teljesen megérdemelt Minnesota-győzelem született.

Kanadai rangadónak indult a Montreal ottawai fellépése, ám a nagy küzdelem végül elmaradt. Hiába szerezte meg a vezetést a Habs, a Senators itt állva hagyta ellenfelét, és öt góllal válaszolt, igazi csapatmunkát bemutatva. Az öt találatból az egyiket a csapatkapitány, Daniel Alfredsson szerezte, a svéd támadó a Senators történetének első olyan játékosa lett, aki 40 éves kora után gólt ütött.

Mindössze 19 másodperc hiányzott Devan Dubnyknak, az Edmonton kapusának, hogy kapott gól nélkül hozza le a Coyotes elleni mérkőzést. Ám a hazai jégen játszó Phoenix emberelőnybe került, majd a kapusát is levitte és a hat a négy elleni ziccert már nem hibázták el, érkezett Nick Johnson, aki 1-1-re mentette a mérkőzést. Az extra pont sorsát végül Nail Jakupov döntötte el a ráadás negyedik percében, szintén emberelőnyből. A 2-1-re diadalmaskodó Oilersben Sam Gagner zsinórban hatodik mérkőzésén szerzett legalább egy pontot.

A Colorado minden eddigi idegenbeli mérkőzését elbukta a szezonban. Most sem járt sokkal jobban, mert 3-0-s vereséget szenvedett Vancouverben, ezzel négy mérkőzésre hízlalva negatív sorozatát. A Canucksban karrierje 61. hibátlan mérkőzésén van túl Roberto Luongo, aki ezzel a teljesítménnyel jelezte, hogy a kapuskérdés nyitva van még a csapatnál. A Vancouverben zsinórban 588. alkalommal lépett jégre Henrik Sedin, ez minden idők hetedik legjobb teljesítménye. A listát Douj Jarvis vezeti 964 mérkőzéssel, Sedin előtt mindössze egy aktív játékos van, Jay Bouwmeester.