Fehérvár?Znojmo 0-3

A jobb állapotban lévő, tudatosabb hokit játszó Znojmo megérdemelten nyert Székesfehérváron egy derekasan küzdő Volánnal szemben.

A várakozással ellentétben magas hangnemben és nagyon gyors hokival kezdődött a meccs. Mindkét oldalon sok helyzet akadt, előttünk valamivel több nagy, de nem sikerült begyötörni egyet sem. A harmad harmadától kezdve többször előfordult, hogy feltűnően hosszan tudnak a mi kapunk előtt játszani a csehek, 5 az 5 ellen is. Mégis egy teljesen ártalmatlan helyzetből kaptunk gólt, talán kicsit lassan reagált a védelem és a kapus. Hittel álltunk a folytatásnak, volt pörgés, voltak helyzetek, de egy kontragól megtörte a lendületet. A kétgólos hátrány bosszantó volt, döntetlen körüli harmadot láttunk.

A második harmadban azonban szép lassan kezdtek elfogyni a helyzeteink, és hátul sokszor lemaradtunk. Ebből az lett, hogy izzadságszagú, ötlettelen támadójátékunk mellett sok kontrát vezetett a Znojmo. A többedik ellentámadást beverték, gyakorlatilag üres kapuig játszva, ezzel 3-0 lett. Nagyjából a 35. percben kezdett elfogyni a hit a pályán és a nézőtéren, akár végleg eldőlhetett volna a meccs, de megúsztuk ennyivel.

Az utolsó húsz percet sem sikerült úgy megnyomni, ami ahhoz kellett volna, hogy megszorítsuk az ellenfelet. Passzív védőjátékot mutatott be a Znojmo, de a Fehérvárnak nem volt éle. Komolyan küzdött a magyar csapat, sok energiát rakott a meccsbe, tisztességesen dolgozott, de ez most kevés volt egy tudatosabban, jobban játszó ellenféllel szemben. Csütörtökön a Dornbirn érkezik, nem jött jól ez a vereség, de még semmi nem dőlt el.

Orlí Znojmo

Székesfehérvár, 2013. január 29. Játékvezetők: Jelinek, Trilar, Hribar, Kovács B.