Megvan a Washington első győzelme

A hosszabbítások napja volt a tegnapi fordulóban, összesen öt mérkőzésen is a túlóra döntött.
A nap egyetlen szétlövéses párbaját a Pittsburgh ottawai fellépése hozta. A rendes játékidő 1-1-es döntetlennel zárult, köszönhetően a  két kapus Fleury és Anderson parádéjának. A büntetőkre  azonban Anderson már nem tudta átmenteni a formáját, mert a Pingvinek mindhárom játékosa betalált. Sorrendben Neal, Crosby és Malkin is eredményes volt, így a Pittsburghé lett az extra pont.

A Montreal a New Jerseyt fogadta és Andrej Markov 65. percben szerzett találata a hazaiak javára döntötte el a mérkőzést. A vendég Devilsnél Patrik Elias három pontot szerzett, megszerezve ezzel pályafutása 900. pontját. Elias minden pontját a New Jersey színeiben hozta, és rajta kívül mindössze két aktív játékos van aki legalább ennyi pontot termelt egy csapatban, az ottawai Daniel Alfredsson és a calgaryi Jarome Iginla.

A St. Louis is a hosszabbításban diadalmaskodott a Minnesota felett 5-4 arányban. A hirtelen halál a 63. percben jött, amikor Vladimir Sobotka a vendég Wild kapujába talált. A Bluesban ismét eredményes volt Wade Redden, aki zsinórban második mérkőzésén lőtt gólt. A Minnesotaban nagyott játszott Zach Parise, aki két gólt és egy gólpasszt szerzett, de ez csapatának ma csak egy pontra volt elég.

Winnipegben sokáig úgy tűnt, hogy a John Tavares vezette NY Islanders simán bezsebeli a két pontot. A harmadik harmad felénél Tavares három pontjával még 4-2-re vezettek, ám egy rövid kihagyás elég volt és a Jets 65 másodperc alatt ütött két góllal kiharcolta a ráadást. A hazai győzelmet és a szurkolók boldogságát Evander Kane hozta el, aki a második perc legvégén küldte a pakkot Nabokov kapujába.

Hazai jégen készült folytatni hibátlan szereplését a Chicago. Original Six mérkőzésen fogadta a Detroitot és a túlórában sikerült is legyőznie. A rendes játékidőben 1-1-re végeztek a felek, a ráadásban Nick Leedy talált be, ennek köszönhetően továbbra is százszázalékos a szeles város csapata. A Blackhawks csapatával egyedüliként a San Jose tudja tartani a lépést. A Cápák is veretlenek még ebben a szezonban, a tegnapi áldozatuk a vendég Vancouver volt. Már nem is hír, hogy ismét a Marleau?Thornton kettős volt a legjobb, mindkét játékos egy gólt és egy gólpasszt tett a 4-1-es győzelembe.

Hiába szerezte meg a vezetést a Flyers Tampában már az első percben, nem tudott élni a lélektani előnnyel, és sima 5-1-es vereséget szenvedett. A Lightningban Martin St. Louis igazán elemében volt aki négyszer szolgálta társait.

A ligában utolsóként végre a Washington is megszerezte szezonbeli első győzelmét, a fővárosiak a vendég Buffalót gyűrték le 3-2 arányban. A Capitals nemcsak annak örülhetett, hogy végre nyert, hanem annak is, hogy legnagyobb csillaga, Alekszandr Ovecskin is végre eredményes volt, a szezon során először.