Két győzelem a szlovák juniorligában

A szlovák junior 1. liga vasárnapi játéknapján mindhárom magyarországi csapat otthon játszott. A legkönnyebb dolguk a debrecenieknek volt, ők a mezőnyből lefelé kilógó Prievidza ellen játszottak. A privigyeiek nem is nagyon tudták tartani a lépést vendéglátóikkal, a végeredmény 10-2 lett a DHK javára. Balázs Zsombor 3, Kuriljuk és Okos 2-2, Odnoga, Koncsag és Elekes-Darabont pedig 1-1 gólt szerzett. A MAC után az UTE-Vasast is legyőzte a tabellamásodik Topolcany. Az UTE-Vasas szerzett vezetést az első harmadban Turbucz révén, a nagytapolcsányiak a második és a harmadik harmadban is kettőt-kettőt ütöttek, ezzel nyertek 4-1-re. A MAC vendége az Érsekújvár juniorcsapata volt. Az első harmadban a vendégek szereztek vezetést, ezt Egyed hamar kiegyenlítette, de a második 20 perc végéig újabb két vendégtalálat született. A harmadik harmadban a MAC két és fél perc alatt megfordította az eredményt, Egyed, Tóth Richárd és Mach góljaival a 47. percre már 4-3 volt a javukra, és az eredmény később sem változott. A Debrecen 27 meccsből 50 ponttal jelenleg 6., Az UTE-Vasas 26 meccsből 30 ponttal a 10., a MAC 29 ponttal a 11. helyet foglalja el a bajnoki rangsorban.

Cimkék: , , , , ,