Ladányi és Hári nagyon beindult

Harmadik mérkőzése után már három pontnál jár a magyar klasszis csatár, miután csütörtökön nem csak újabb gólt lőtt, de gólpasszt is szerzett a Serie A-ban. Az Allsvenskanban magyar rangadót rendeztek, Hári Jánosék lenyomták Bartalis Istvánékat, előbbi szép akció végén gólpasszt jegyzett. Ladányi Balázsék ezúttal otthon játszottak, ez volt a magyar csatár hazai bemutatkozása. Az ellenfél a tabellán harmadik helyezett Val Pusteria volt. A Bolzano villámrajtot vett, hiszen öt perc után már 3-0-ra is vezetett. Ladányi a harmadik gólt szerezte, előkészítője Anton Bernard és Markus Gander voltak, mindketten tagjai a frissen kihirdetett olasz válogatott keretnek. Több gól a harmadban már nem esett.

Nem úgy a másodikban és a harmadikban, amikor még egy-egy góllal terhelték meg az ellenfél kapuját. Ladányi Balázs az ötödik gólnál visszaadta az első harmadban kapott gólpasszt sortársának, a már említett Anton Bernardnak. A Val Pusteria mindent megtett a becsületgól megszerzéséért, jellemző, hogy az utolsó harmadban a kapura lövések száma 20-3 lett a vendégek javára, ennek ellenére nem sikerült a szépítés, a végeredmény 5-0 lett. A Bolzano győzelmével továbbra is vezeti az olasz bajnokságot, a tíz mérkőzésből álló középszakaszban eddigi négy meccséből négyet megnyert.

Fotó: hcb.net

Az Allsvenskanban magyar rangadóra került sor, miután a Djurgarden a Troja/Ljungbyt fogadta. A Hári Jánossal a második sorukban felálló hazaiak voltak a találkozó esélyesei, hiszen a táblázaton jóval előrébb állnak, mint Bartalis István csapata. Fokozatosan lendült bele a Djurgarden, hiszen az első harmadban egy, a másodikban két, a harmadik harmadban újabb két gólt szerzett a fokozatosan elfáradó vendégek ellen.

Hári János a negyedik gólt készítette elő, ez volt az egyetlen gól a mérkőzésen, amikor Bartalis is jégen volt. Mivel a vendégek a 48. percben emberelőnyből szépíteni tudtak, így a vége 5-1 lett Háriék javára. A mérkőzés góljai itt láthatók. Győzelmével a Djurgarden már negyedik a tabellán, de két meccsel többet játszott, mint az ötödik Vasteras. Bartalisék továbbra is tizedikek.