Brodeur 120. hibátlan mérkőzése

Tovább süllyed Flyers hajója, szezonbeli harmadik mérkőzését is elbukta a csapat. A Philadelphia a New Jersey vendége volt és sima 3-0-ás vereséget szenvedett, a hazaiaknál Martin Brodeur és Ilja Kovalcsuk játéka emelkedett ki. Előbbi pályafutása 120. hibátlan mérkőzését játszotta, tovább javítva a saját és az NHL rekordját, utóbbi egy góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a győzelemből.

A Flyers mellett továbbra is pont nélkül áll a bajnok Los Angeles Kings és a Washington Capitals. A Királyok most a Colorado vendégeként kaptak ki 3-1-re, a fővárosiak pedig hazai pályán maradtak alul a Winnipeggel szemben. A 4-2-re diadalmaskodó Jetsben három gólpasszt adott a védő Tobias Enstrom.

A Phialdelphiával ellentétben fut a szekér Nyugat két nagy csapatának a Chicago Blackhawksnak és a San Jose Sharksnak. Az Indiánok mindhárom idei mérkőzésüket megnyerték, a tegnapi áldozat a St. Louis Blues volt. A 3-2-es győzelem szoros meccset sejtett ám nem volt az mert a Zenészek csak 3-0 után, a záró harmadban tudtak az eredményen szépíteni. A Cápák nevükhöz méltóan igazi mészárlást rendeztek Edmontonban. Úgy nyertek 6-3-ra, hogy az összes gólt az első harmadban ütötték mindössze 16 perc alatt. Patrick Marleau és Logan Couture egyaránt két góllal és egy gólpasszal keserítette a vendéglátó Oilerst.

Három újonc is élete első gólját szerezte a legutóbbi játéknapon. A 2012-es draft első választottja az edmontoni Nail Yakupov, a harmadik választott montreali Alex Galcsenyuk és a detroiti Damian Brunner is először volt eredményes a nagyok között de közülük egyedül csak Galcsenyuk örülhetett győzelemnek. Érdekes, hogy Brunner már az előző játéknapon is betalált a Blue Jackets ellen, ám az a találat a szétlövésben esett.