Lecavalier ezredes lett

A St. Louis Blues újonc jobbszélsője, Vlagyimir Taraszenko ott folytatta, ahol abbahagyta élete első NHL mérkőzésén, máris 5 pontja van.

A Zenészek Nashville-be látogattak, és büntetőkkel nyertek 4-3-ra. Taraszenko egy gólt és két gólpasszt tett a közösbe, így két mérkőzés után 5 ponttal áll. A ligában jelenleg három olyan játékos van, aki karrierje első két NHL mérkőzésén 5 pontot tudott termelni, Radim Vrbata, Brent Seabrook és Anze Kopitar.

A NY Islanders a Tampát fogadta, ahol 40 percen keresztül azt történt, amit a Szigetlakók akartak. A hazaiak a 42. percben már 4-0-ra vezettek, amikor a vendégek felébredtek, és elkezdtek játszani. Hat perccel később már csak egy góllal ment az Islanders, de Nabokovnak köszönhetően a mérkőzés végére megmaradt a minimális előny. Sikerével az Islanders szezonbeli első győzelmét aratta. A meccs krónikájához tartozik, hogy a vendégeknél a csapatkapitány Vincent Lecavalier ezredik mérkőzését játszotta. Az 1998-as esztendő “egyperegyese” ezzel igazán elit klubba került. A liga történetében mindössze négy olyan játékos van rajta kívül, aki legelső választottként több mint 1000 mérkőzést játszott a csapatában, sorrendben Gilbert Perreault (Sabres), Denis Potvin (Islanders), Mike Modano (Stars) és Chris Phillips (Senators).

A Los Angeles Kings hátvédje, Matt Greene hátsérülést szenvedett a Chicago elleni nyitómérkőzésen, és valószínűleg ebben a szezonban már nem léphet jégre. Ugyanezen a derbin sérült meg a Blackhawks szélsője is, Dan Carcillo, akire 3-4 hetes kihagyás vár.

Szerződést hosszabbított Joffrey Lupul és a Toronto. A Maple Leafs ötéves, átlagosan évi  5,25 millió dolláros szerződést tett a szélső elé, aki köszönte szépen, és aláírta a papírokat.

Bejelentette visszavonulását Sean O?Donnell. A 41 éves hátvéd több mint 1200 mérkőzéssel a háta mögött fejezi be karrierjét. Pályafutása során kilenc különböző csapatot szolgált, amiből a csúcs egyértelműen az Anaheim volt ahol 2007-ben bajnoki címet ünnepelhetett.

Scott Gomez továbbra is csapatot keres magának.  A Canadiensből kitett center jelenleg a San Joséval edz és tárgyal, de jól értesültek szerint napi kapcsolatban van Larry Robinsonnal a Devilsből.